Linka 199

Zdroj: www.finance.cz

nejčastější zdroje článků

Poradí si systém Virtual Crash s pojistnými podvody? - Finance.cz

V ČR jsme jediná pojišťovna, která systém Virtual Crash otestovala a zavedla do standardního způsobu šetření pojistných událostí, uvedl v rozhovoru pro Finance.cz ředitel odboru likvidace škod pojištění motorových vozidel České pojišťovny v Brně.

Zdroj: www.finance.cz

Jak rozpoznat kvalitního finančního poradce od zprostředkovatele finančních produktů? - Finance.cz

Vedle slušných finančních poradců jsou i dealeři, zprostředkovatelé sledující výhradně svůj provizní zájem. Návod, jak odlišit ty první od druhých, v našem článku.

Zdroj: www.finance.cz

I v povinném ručení se počínaje novým rokem mění spousta věcí - Finance.cz

Rok 2009 přináší řadu změn v pojištění, resp. především v oblasti povinného ručení. Buďte v obraze, v našem článku vám přinášíme souhrn toho nejdůležitějšího.

Zdroj: www.finance.cz

Síkora: Očekáváme zájem o tradiční kapitálová životní pojištění - Finance.cz

Investiční životní pojištění bylo v minulém období velkým „hitem“, avšak finanční krize u mnohých silně prověřila schopnost se smířit s vysokou aktuální ztrátou, uvedl Tomáš Síkora, výkonný ředitel České asociace pojišťoven.

Zdroj: www.finance.cz

Vyskočil: Kdo si ISIC pořizuje, dobře ví, proč to dělá - Finance.cz

ISIC karta je používaná ve více než 120 zemích světa a nabízí více než 42.000 různých slev a výhod. A právě o ISIC kartě jsme si povídali s Tomášem Vyskočilem, ISIC national managerem GTS ALIVE.

Zdroj: www.finance.cz

Přísnější dohled v pojišťovnictví? - Finance.cz

Před třemi roky se změnila struktura dohledu nad finančním trhem. Na téměř všechny finanční instituce dohlíží Česká národní banka. Byl to správný krok? Poznáme rozdíl jako soukromé osoby? Jak ČNB dohled vlastně provádí?

Zdroj: www.finance.cz

Ochranná ruka ČNB nedosáhne všude - Finance.cz

Jako spotřebitelé finančních služeb si musíme dávat velký pozor, kam svoje prostředky vložíme, kam investujeme, od koho si půjčíme. Ne na všechny finanční instituce dohlíží ČNB. Proto vám poskytneme pár rad, jak chránit své peněžní prostředky.

Zdroj: www.finance.cz

Malusy a bonusy - cukr a bič na řidiče - Finance.cz

Řidičům, kteří respektují pravidla a jezdí bez nehod, přinesou bonusy zajímavé snížení ceny za povinné ručení. Řidiči, kteří často chybují, budou ale muset zaplatit více v důsledku malusů.

Zdroj: www.finance.cz

Zákon přitvrdí vůči neplatičům povinného ručení - Finance.cz

Neplatiči povinného ručení budou mít od ledna 2009 těžší život. Novela zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla zavádí příspěvky nepojištěných do garančního fondu a zvyšuje vymahatelnost zákona.

Zdroj: www.finance.cz

Rok 2009 přináší řadu změn v povinném ručení - Finance.cz

Pojistný trh v České republice zaznamenal počínaje rokem 2009 řadu změn. Tyto změny se týkají především pojištění vozidel, resp. pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, tedy povinného ručení.

Zdroj: www.finance.cz

Povinné ručení - co je dobré vědět - Finance.cz

Zákon stanoví pro každého řidiče motorového vozidla nutnost být pojištěn kvůli odpovědnosti za škodu z provozu vozidla. Na co se vztahuje, kdo se pojišťuje, a kdo hradí škody za nepojištěné vozidlo?

Zdroj: www.finance.cz

Povinné ručení: Putování za lepší nabídkou - Finance.cz

Změnit pojišťovnu nemusí být v případě povinného ručení úplně snadné. Některé instituce se budou zuby nehty snažit protáhnout celý akt natolik, abyste museli počkat do dalšího pojistného výročí.

Zdroj: www.finance.cz

Domoci se práva v zahraničí může být složité - Finance.cz

O tom, že při cestě do zahraničí je lépe si vždy uzavřít cestovní pojištění, asi není pochyb. Pojištění vám pomůže s úhradou nákladů např. na léčení či dopravu.  Dostanete-li se však do sporu, určitě oceníte pojištění právní ochrany a v zahraničí možná ještě více než v tuzemsku.

Zdroj: www.finance.cz

Asistenční služby - k čemu slouží Home Assistance - Finance.cz

To, že se klienti pojišťoven, kteří se ocitnou v nesnázích při cestách do ciziny nebo při jízdě autem doma i v zahraničí, mohou obrátit o pomoc na asistenční služby, už dnes nikoho nepřekvapí. Podobnou službu však už některé pojišťovny nabízejí i jako součást pojištění domácnosti a staveb.

Zdroj: www.finance.cz

Jak na změnu pojišťovny u povinného ručení? - Finance.cz

Stejně jako každý rok i letos na konci října pojišťovny zveřejní své sazebníky povinného ručení na příští rok. Budeme si tak moci zvolit pojišťovnu u níž uzavřeme smlouvu na příští rok. Jak při změně pojišťovny postupovat?

Zdroj: www.finance.cz

Při financování dopravních prostředků je vhodné znát legislativu - Finance.cz

Financování vozidel pomocí cizích zdrojů je běžnou praxí. Většina občanů přibližně ví, jak leasing nebo úvěr fungují. Ovšem jen ti, kdo vidí do legislativního zákulisí těchto transakcí, je mohou mít pod kontrolou a třeba na nich i vydělat nebo alespoň ušetřit...

Zdroj: www.finance.cz

Kvůli úpravě pojistné smlouvy už do pojišťovny chodit nemusíte - Finance.cz

V dnešní době internetu je již běžné nakupovat přes internet či sledovat svůj bankovní účet a provádět on-line platby. Ani pojištění nezůstává v tomto pozadu a na trh přichází zajímavá novinka, která umožňuje klientům ovládání jejich pojištění přes internet.

Zdroj: www.finance.cz

Doživotní dávky v penzijních fondech II. - Finance.cz

Výše penze z fondu závisí na našetřené sumě, věku a pohlaví pojištěného, použitých úmrtnostních tabulkách a použité technické úrokové míře. Valorizace dávek pak závisí na budoucích ziscích fondu. Přečtěte si, jak se výše doživotní dávky počítá.

Zdroj: www.finance.cz

Kooperativa: Klademe důraz na kvalitu a rychlost - Finance.cz

Kooperativa patří mezi významné hráče na našem pojistném trhu. Nejen o pojištění, ale také o mateřské skupině Vienna Insurance Group, jejím vstupu na pražskou burzu, či o jejím záměru založit zajišťovnu jsme si povídali s Martinem Divišem, předsedou představenstva a generálním ředitelem Kooperativy.

Zdroj: www.finance.cz

S cestovním pojištěním i do EU - Finance.cz

Léto, prázdniny, dovolená… doba, na kterou se všichni těšíme a hodláme si ji, jak se patří užít. S dovolenou jsou spojeny i cesty do zahraničí. Ať již cestujete na druhou stranu zeměkoule nebo třeba jen do sousedního státu, určitě stojí za to si uzavřít vhodné cestovní pojištění.

Zdroj: www.finance.cz

Jak postupovat při problémech v zahraničí - Finance.cz

Předcházet problémům na dovolené by mělo pomoci cestovní pojištění. Podívejte se s námi, co dělat v případě problémů v zahraničí, jak se zachovat a kde hledat pomoc či koho kontaktovat.

Zdroj: www.finance.cz

Cestovní pojištění pojistí i rizikovou dovolenou - Finance.cz

Nepatříte mezi osoby, které si pod pojmem dovolená představují ležení na pláži u moře? Dáváte raději přednost aktivně strávené dovolené? Potom ale pozor, abyste se se s svými aktivitami vlezly do klasického cestovního pojištění.

Zdroj: www.finance.cz

Vozidlo dosluhuje, kam s ním? - Finance.cz

Rozhodli jste si pořídit nového čtyřkolového miláčka a hledáte možnosti jak se zbavit starého? Existují v podstatě dvě možnosti a to vozidlo prodat a nebo, pokud již vozidlo skutečně dosloužilo, ekologicky ho zlikvidovat a vyřadit z evidence vozidel.

Zdroj: www.finance.cz

ECP: V jakékoli tísňové situaci pomůže asistenční služba - Finance.cz

Doba dovolených pomalu začíná, a tak bychom při cestě do zahraničí neměli zapomínat ani na pojištění. Právě o cestovním pojištění jsme si povídali s Ondřejem Rušikvasem, ředitelem privátního pojištění v Evropské Cestovní Pojišťovně.

Zdroj: www.finance.cz

Pojištění odpovědnosti vyřeší mnoho komplikací - Finance.cz

Případů, kdy člověk nechtěně způsobí někomu jinému škodu na věci, finanční újmu nebo dokonce škodu na zdraví, jsou každoročně tisíce. I za tyto neúmyslné činy však musí někdo nést odpovědnost. Proto není od věci se proti těmto a jiným podobným případům pojistit.

Zdroj: www.finance.cz

Investiční životní pojištění v otázkách a odpovědích - Finance.cz

 Je investiční životní pojištění pro každého? Kdy je dobré o něm uvažovat? Na tyto a jiné otázky odpovídá David Roček, manažer marketingu životního pojištění v ČSOB Pojišťovně. Máte dotaz z oblasti investičního životního pojištění? Zeptejte se odborníka!

Zdroj: www.finance.cz

Pojistěte si svůj domov se slevou - Finance.cz

Přírodní živly a katastrofy každoročně přidělávají starosti mnoha domácnostem. Přestože zabránit škodám lze mnohdy jen stěží, zmírnit finanční ztráty může uzavření majetkového pojištění. A pokud si rozumíte s internetem, můžete poměrně výrazně ušetřit.

Zdroj: www.finance.cz

S cestovkou nebo na vlastní pěst? - Finance.cz

Dovolená je časem odpočinku. Odpočívat lze různě. Zatímco někdo preferuje dovolenou s veškerým komfortem,  kterou jim může zajistit zájezd od cestovní kanceláře jsou i tací, kteří na dovolenou vyráží na vlastní pěst.

Zdroj: www.finance.cz

Auto stojí peníze, i když jenom stojí - Finance.cz

Kolik stojí provoz automobilu? Nikoho asi nepřekvapí, že na měsíc pár korun stačit nebude. Potenciálním novovlastníkům ukážeme, s jakou minimální částkou musí počítat a stávajícím uživatelům alespoň napovíme, jak ušetřit.

Zdroj: www.finance.cz

Máte nepojištěný vůz? Pozor na exekutora! - Finance.cz

Více než 450 milionů korun. Takové jsou škody, které loni dokázaly napáchat řidiči se svými nepojištěnými vozy. V případě nehody mohou nepojištění škůdci způsobit závažné problémy nejen poškozeným nebo sobě samému, ale mnohdy i svým blízkým.

Zdroj: www.finance.cz

Povinné ručení slaví jubileum, je mu 100 let - Finance.cz

Přestože první automobil vznikl před více než 120 lety, čeští státní úředníci vzali motorismus na vědomí až o 20 let později, kdy Panská sněmovna přijala první zákon o povinném ručení. Jaké jsou milníky českého motorismu a automobilového pojištění?

Zdroj: www.finance.cz

Kdy odečíst pojistné od základu daně? - Finance.cz

Životní pojištění nabízí kromě pojistné ochrany také jednu daňovou výhodu, a to možnost odpočtu zaplaceného pojistného od základu daně. Jaké podmínky je třeba splnit? A co nového přinesla změna zákona?

Zdroj: www.finance.cz

Životní pojištění přináší úsporu na daních i mzdách - Finance.cz

Nejen poplatník si může díky životnímu pojištění snížit daně. Stejně tak může učinit i zaměstnavatel, který se rozhodne přispívat na pojištění svých zaměstnanců. Kolik firma ušetří? A co nového přinesla daňová reforma?

Zdroj: www.finance.cz

Větší sankce pro majitele nepojištěných vozidel - Finance.cz

Více než 800.000 vozidel. Takový je rozdíl mezi počtem registrovaných a pojištěných vozidel. Znamená to, že každé osmé vozidlo jezdí bez platné pojistky? Situace naštěstí není tak dramatická, přesto ministerští úředníci chystají bič na neplatiče.

Zdroj: www.finance.cz

Pojištění majetku: Na co si dát pozor? - Finance.cz

Vzhledem k rozmarům počasí a přírodním kalamitám by žádný dům či byt neměl zůstat nepojištěn. Jakou roli v pojištění hraje nová a jakou časová cena? Proč je třeba dávat si pozor na podpojištění nebo jaké zabezpečení majetku je vhodné si pořídit?

Zdroj: www.finance.cz

Řidiči určete si viníka sami! - Finance.cz

Na silnicích rok od roku přibývá automobilů. S houstnoucím provozem se zvyšuje i počet dopravních nehod. Na jedné straně registr škod, na druhé straně snaha zvýšit limit škody, při níž by řidiči měli volat policii.

Zdroj: www.finance.cz

Jak ušetřit na pojištění auta? Stačí nebourat - Finance.cz

Automobil se pro mnohé stal nedílnou součástí života. Ovšem jeho provoz se může výrazně promítnout do rodinného rozpočtu. Nejen benzín, údržba a servis stojí tisíce korun, nemalé výdaje si vyžádá i pojištění. Naštěstí jsou tu bonusy.

Zdroj: www.finance.cz

Důchodové pojištění není penzijní připojištění! - Finance.cz

Celý týden se věnujeme jednotlivým druhům pojištění. Dnes se podíváme na to, co obnáší a jaké výhody či nevýhody má důchodové pojištění. Kdo by si jej měl uzavřít? Přečtěte si zda je to produkt vhodný právě pro vás.

Zdroj: www.finance.cz

Zaživa pojištěn proti smrti - Finance.cz

Ve kterých případech uzavírat životní pojištění? A když už, tak jaký typ zvolit? Poradíme vám, které životní pojištění vás bude stát nejméně, a zamyslíme se nad samotnou podstatou tohoto produktu.

Zdroj: www.finance.cz

KŽP. Již muzejní exemplář - Finance.cz

Kapitálové životní pojištění má svou „slávu“ už za sebou. Nenalezli bychom asi jiný produkt, na který se sneslo v uplynulých letech tolik kritiky. Přiblížíme si ho a ještě jednou vás před ním varujeme.

Zdroj: www.finance.cz

Kdy uzavřít rizikové životní pojištění? - Finance.cz

Pokud primárním cílem životního pojištění je ochrana před riziky ohrožující zdraví a životy lidí, u rizikového to platí dvojnásob. Jak vlastně rizikové pojištění funguje, pro koho je vhodné a jaké jsou jeho hlavní výhody a nevýhody?

Zdroj: www.finance.cz

Investiční životní pojištění získává na oblibě - Finance.cz

Investiční životní pojištění často bývá odborníky i laiky zatracováno a kritizováno. Nicméně faktem je, že z pohledu zhodnocení je dnes oproti svému sourozenci, kapitálovému životnímu pojištění, výhodnější a na trhu finančních produktů tak má své pevné místo.

Zdroj: www.finance.cz

Bonusy a malusy výrazně ovlivní výši pojistného - Finance.cz

Přestože sazby povinného ručení se mezi jednotlivými pojišťovnami liší, jedno mají společné. Pokud se budete vyvarovat nehod můžete se těšit na poměrně zajímavé slevy, naopak bourající řidiči se nevyhnou přirážkám.

Zdroj: www.finance.cz

Na změnu pojišťovny je nejvyšší čas - Finance.cz

Každé vozidlo, které chce vyjet do silničního provozu, musí mít uzavřeno povinné ručení. I letos přichází v tomto období pojišťovny s novými sazbami a výhodami pro řidiče. Podívejte se na postup v případě, že se rozhodnete přejít k jiné pojišťovně.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovny lákají řidiče na různé bonusy - Finance.cz

Povinnost pojistit své vozidlo je dána zákonem. Kterou z 11 pojišťoven zvolíte, to již záleží čistě na vás. Jelikož podzimní boj o klienta vrcholí, připravily pojišťovny pro své zákazníky celou řadu dárků. Jakých?

Zdroj: www.finance.cz

Příspěvek zaměstnavatele od nového roku jinak - Finance.cz

Přispívá vám zaměstnavatel na penzijní připojištění nebo na soukromé životní pojištění? Od roku 2008 dojde ke změně. Nově bude stanoven jeden limit pro daňové osvobození částek hrazených zaměstnavatelem zaměstnancům na tyto produkty.

Zdroj: www.finance.cz

Ušetřete čas i peníze! Sjednejte si smlouvu on-line! - Finance.cz

„Uzavřením finančního produktu on-line člověk ušetří, a to hned ze dvou pohledů. Ušetří čas, který nestráví čekáním někde na pobočce finanční instituce, a také získá zajímavou odměnu za sjednání.

Zdroj: www.finance.cz

Asociace garantují odbornost a kvalitu - Finance.cz

Stejně jako v oblasti bankovnictví či kapitálového trhu existuje řada zájmových sdružení, ani oblast pojišťovnictví není výjimkou. Nejen pojišťovny, ale také pojišťovací makléři či poradci si zakládají svá zájmová sdružení. V čem mohou pomoci?

Zdroj: www.finance.cz

Direct: Ušetřené provize dáváme klientům - Finance.cz

Trh povinného ručení se letos rozšířil o dalšího hráče - pojišťovnu Direct. Ta na něj vstoupila opravdu razantně a nabízí klientům 20 % slevu oproti cenám konkurence. My jsme pro vás vyzpovídali jejího finančního ředitele, Štěpána Havlase.

Zdroj: www.finance.cz

Povinné ručení s netradičními nabídkami - Finance.cz

Stáří vozidla, místo bydliště, věk řidiče nebo dokonce povolání. To jsou jen některé z kritérií ovlivňující konečnou výši pojistných sazeb. Segmentovat či nikoliv? Ani mezi samotnými pojišťovnami neexistuje shoda.

Zdroj: www.finance.cz

Povinné ručení: Chcete porušovat zákon? - Finance.cz

Lidové slovní spojení „povinné ručení“ u nás zdomácnělo natolik, že jej často používají nejen motoristé, ale například i policisté. Na co se vztahuje, kdo se pojišťuje, a kdo hradí škody za nepojištěné vozidlo?

Zdroj: www.finance.cz

Bude registr škod efektivní? - Finance.cz

Začátkem října byla ve spolupráci s tuzemskými pojišťovnami spuštěna dlouho očekávaná databáze škod, která má zamezit přechodu vlastníků aut po nehodě k jiné pojišťovně. Bude konec malusové turistice?

Zdroj: www.finance.cz

Jak vybrat nejlepší povinné ručení? - Finance.cz

Povinné ručení v posledních letech prošlo dynamickým vývojem, který jej k nepoznání změnil. Pryč jsou doby jedné pojišťovny nabízející pár základních sazeb. Orientovat se v dnešní nabídce pojišťoven není snadnou záležitostí.

Zdroj: www.finance.cz

Aby se dovolená nestala noční můrou - Finance.cz

Základním stavebním kamenem cestovního pojištění je pojištění léčebných výloh, jehož uzavření by mělo být samozřejmostí. Ovšem existují případy, kdy se pojišťovna zbavuje odpovědnosti a odmítá plnění.

Zdroj: www.finance.cz

Připojistěte si veškerá cestovní rizika - Finance.cz

Základní cestovní pojištění, jak už plyne z jeho názvu, většinou kryje jen základní rizika. Pokud chcete mít na svých cestách větší jistotu, můžete se připojistit například proti stornu cesty, úrazu či odpovědnosti.

Zdroj: www.finance.cz

V zahraničí česky s cestovním pojištěním - Finance.cz

Od dovolené si každý slibuje spoustu krásných zážitků, pohodu a odpočinek. Ne vždy se dovolená vydaří podle našich představ a potom přijde na řadu cestovní pojištění a kontakt s asistenční službou, kde se ve většině případů domluvíte česky.

Zdroj: www.finance.cz

Pojistný trh začíná opět nabírat tempo - Finance.cz

Útlum, který v posledních letech postihl celý pojistný trh je, zdá se, u konce. Česká asociace pojišťoven zveřejnila výsledky svých členských pojišťoven za 2. čtvrtletí 2007 z nichž plyne, že letos výrazně roste.

Zdroj: www.finance.cz

Třetina vozidel má více než 15 let - Finance.cz

Po tuzemských komunikacích v současnosti jezdí zhruba 4,22 milionu osobních vozidel. Více než třetina z nich již oslavila 15 narozeniny. Průměrný věk jednotlivých značek se výrazně liší a dosahuje i několika desítek let.

Zdroj: www.finance.cz

Pojistit lze i nečekanou ztrátu klíčových zaměstnanců - Finance.cz

Podnikání přináší celou řadu rizik. A nemusí jít vždy o škody na majetku či nesplacené pohledávky. I náhlá ztráta některého z klíčových manažerů může vést k zániku firmy. Ovšem i v těchto případech může pomoci pojištění.

Zdroj: www.finance.cz

Výnosy se daní i u životního pojištění - Finance.cz

Životní pojištění umožňuje odečet zaplacených úroků, ovšem v případě jeho ukončení či výběru  části kapitálové hodnoty musíte počítat se zdaněním. Jaká sazba se kdy použije a jak se zdanění provádí?

Zdroj: www.finance.cz

Síkora: Pojistný trh má velký potenciál - Finance.cz

Nejen o oblasti pojištění, vývoji pojistného trhu u nás a ve vyspělých státech či konkurenci na trhu, ale i o pojistných podvodech jsme si povídali s Tomášem Síkorou, výkonným ředitelem České asociace pojišťoven.

Zdroj: www.finance.cz

Než uzavřete smlouvu o cestovním pojištění ... - Finance.cz

Doba dovolených je v plném proudu. Dříve než vyrazíte do zahraničí, není od věci myslet na cestovní pojištění. Než však podepíšete smlouvu, přečtěte si užitečné odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Zdroj: www.finance.cz

Zkontrolujte si své majetkové pojistky, neprohloupíte! - Finance.cz

Letní počasí, bouřky a krupobití opět ukazují svou sílu a tak nastává čas provést revizi majetkových pojistek. Je vaše smlouva na dostatečně vysokou pojistnou částku? Možná, že dostanete od pojišťovny méně než očekáváte, a to díky podpojištění.

Zdroj: www.finance.cz

Před cestou nezapomeňte na cestovní pojištění - Finance.cz

Dovolené jsou v plném proudu. V mnoha zemích sice platí mezinárodní smlouvy o bezplatném poskytování zdravotní péče, ale není dobré spoléhat jen na ně. Nezahrnují vše a mohlo by se vám stát, že budete muset platit, pokud nemáte cestovní pojištění.

Zdroj: www.finance.cz

S internetem snadněji a levněji - Finance.cz

Internet vstupuje do našich domácností. Stále více lidí si pořizuje počítač právě proto, aby získali přístup na internet. A není se co divit, vždyť internet vládne světem a s jeho pomocí lze zvládat mnoho činností podstatně pohodlněji, rychleji a mnohdy také levněji. Tak proč se mu vyhýbat?

Zdroj: www.finance.cz

Myslete na důchod včas - Finance.cz

Důchodový věk se neustále zvyšuje. Poslední návrh již počítá s odchodem do důchodu až v 65 letech. Nespoléhejte pouze na důchod od státu, existují i jiná řešení.

Zdroj: www.finance.cz

Životní pojištění zajistí vaši rodinu - Finance.cz

Již jste se rozhodli, že si uzavřete životní pojištění, ale dosud jste neměli čas vybrat si pojišťovnu, typ životního pojištění a životní pojistku uzavřít? A víte o tom, že čím déle to budete odkládat, tím dražší bude pojistná částka?

Zdroj: www.finance.cz

Zvyšte mzdy s úsporou nákladů! - Finance.cz

Penzijní připojištění a životní pojištění si v posledních letech získaly oblibu nejen mezi občany, ale i zaměstnavateli. Nabízí totiž možnost zvýšit ohodnocení zaměstnanců a přitom ušetřit na mzdových nákladech.

Zdroj: www.finance.cz

Než vyrazíte do světa - Finance.cz

Kdo by se netěšil na dovolenou strávenou v zahraničí? Ovšem dříve než odjedete, nezapomeňte na pár maličkostí, které se vám mohou vyplatit, zvláště pokud byste se dostali na dovolené do problémů.

Zdroj: www.finance.cz

Aby se dovolená nezměnila v noční můru - Finance.cz

Ztráta nebo krádež dokladů či zavazadel, autonehoda či zdravotní komplikace mohou z poklidné dovolené v zahraničí přinést několik bezesných nocí. Důležité je nezpanikařit a zachovat si chladnou hlavu.

Zdroj: www.finance.cz

Výdaje za blokaci zaplatí pojišťovna - Finance.cz

Platební karty pomalu, ale jistě vládnou světem. Kdo by chtěl sebou nosit vetší sumy peněz? Platební karta umožní mít peníze u sebe v okamžiku, kdy jsou potřeba, a přesto v bezpečí banky. Na neštěstí nemusíte ztratit jen peníze, ale také třeba platební kartu, a to může být poměrně drahá záležitost.

Zdroj: www.finance.cz

Cestovní pojištění v kartě - Finance.cz

S platebními i kreditními kartami jako by se roztrhl pytel. Banky a nejen ony je nabízejí téměř komukoli. Mnohdy i zdarma. Tak proč toho nevyužít a kartu si nepořídit? Vždyť karty již neslouží jen k výběru hotovosti u bankomatů či placení v obchodě, ale umí toho mnohem více.

Zdroj: www.finance.cz

Co je dobré vědět o pojištění vozidel ... - Finance.cz

Pořízení auta je klíčovým rozhodnutím, které znamená důležitý zásah do  rodinného rozpočtu. Je však třeba pamatovat i na další náklady s pořízením související. Nezanedbatelnou výdajovou položkou bezpochyby tvoří pojištění. Ať už to zákonné, nebo dobrovolné.

Zdroj: www.finance.cz

Rozdíly v pojištěnosti zemí jsou obrovské - Finance.cz

Tuzemské pojišťovny v loňském roce vybraly téměř 120 miliard korun. Jakkoliv se tato částka může zdát být vysoká, ve srovnání s vyspělými státy výrazně zaostáváme. Jaký je vývoj na jednotlivých kontinentech a kdo je lídrem světového pojistném trhu?

Zdroj: www.finance.cz

O osudech zemědělců rozhoduje počasí - Finance.cz

Jedním z důležitých faktorů, které významně ovlivňují finance, je také počasí. Když je příznivé, pak zemědělcům dobře rostou plodiny a ceny komodit klesají. Když je však počasí nepříznivé, zemědělci pláčou a ceny komodit začnou okamžitě stoupat do závratných výšek.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovna roku má překvapivého vítěze - Finance.cz

První místo v hlavní kategorii a titul Pojišťovna roku 2006 překvapivě získala Evropská cestovní pojišťovna a přerušila tak dosavadní nadvládu dvou největších tuzemských pojišťoven, které kralovaly předchozím ročníkům.

Zdroj: www.finance.cz

Dovážíte? A nepřicházíte zbytečně o miliony? - Finance.cz

Vstupem České republiky do Evropské unie došlo ke značnému zjednodušení dovozu i vývozu zboží z a do zemí Evropské unie. Český obchodník, dovážející například olivy z Řecka, už nemusí trávit hodiny proclíváním dováženého zboží.

Zdroj: www.finance.cz

Mladí lidé podceňují životní rizika - Finance.cz

Životní pojištění si získalo řadu příznivců a nejeden klient podlehl mámení finančního zprostředkovatele. Přesto se najde dost těch, převážně mladých lidí, kteří si rizika nepřipouští a možnost zajistit sebe a své blízké proti nenadálým situacím berou na lehkou váhu.

Zdroj: www.finance.cz

Volba spotřebitelů 2007: Rekordní počet kategorií - Finance.cz

ATOZ EVENT uzavřela registraci výrobků do již 7. ročníku marketingového programu Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka. Letos se bude ucházet o ocenění 80 výrobků / výrobkových řad, které odborná porota rozdělila do rekordních 26 kategorií. Jedná se o jediné ocenění na domácím trhu, které je udělováno na základě průzkumu mezi samotnými spotřebiteli.

Zdroj: www.finance.cz

Na finančních portálech otevřeno nonstop - Finance.cz

Uvažujete o některém z široké nabídky finančních produktů a nemáte čas ani nervy na běhání po různých institucích? Naštěstí největší pavučina světa zvaná internet už pronikla i do oblasti financí. K podpisu smlouvy již není třeba osobní návštěvy, internet udělá vše potřebné rychle a jednoduše.

Zdroj: www.finance.cz

Tuzemský vozový park neustále stárne - Finance.cz

Prodej nových osobních vozů v posledních 5 letech klesá. Co ale rok od roku roste, je průměrný věk vozidel. Ten se pomalu, ale jistě blíží hranici 14 let. Ve srovnání se státy EU patříme k zemím s nejvyšším průměrným stářím vozového parku.

Zdroj: www.finance.cz

Pojišťovna roku letos již posedmé - Finance.cz

Asociace českých pojišťovacích makléřů vyhlásila v pořadí již 7. ročník prestižní ankety Pojišťovna roku. Jedním z mediálních partnerů akce, ve které tuzemské pojišťovny soutěží o ceny hned v několika kategoriích, je i portál www.finance.cz.

Zdroj: www.finance.cz

Než uzavřete smlouvu o životním pojištění… - Finance.cz

Životní pojištění si získalo řadu příznivců a nejeden klient podlehl mámení finančního zprostředkovatele. Uvažujete i vy o sjednání tohoto finančního produktu? Než podepíšete smlouvu, přečtěte si užitečné odpovědi na nejčastěji kladené otázky.

Zdroj: www.finance.cz

Pojistné podvody se množí i díky počasí - Finance.cz

Boj s pojistnými podvody neutichá. Během loňského roku prošetřovali specialisté pojišťoven téměř 5000 pojistných událostí, které byly klasifikovány jako pojistný podvod. Díl viny na tomto výsledku nese i nepříznivé počasí a přírodní kalamity

Zdroj: www.finance.cz

Nenechte své peníze zahálet na účtu - Finance.cz

Máte větší obnos peněz na běžném účtu a zdá se vám, že vám tam zahálejí? Máte pravdu! Tento finanční produkt rozhodně není ideálním způsobem spoření. Kam však s přebytkem peněz? Poradíme vám.

Zdroj: www.finance.cz

Finance.cz dostaly k narozeninám nový vzhled - Finance.cz

Ke svým desátým narozeninám dostaly Finance.cz nové logo, barvu i design. Společným jmenovatelem všech změn, a že je jich opravdu hodně, je zvýšení přehlednosti a uživatelského komfortu pro vás, naše čtenáře.

Zdroj: www.finance.cz

Pojistný trh ztrácí na dynamice - Finance.cz

Objem předepsaného pojistného vytrvale roste a v loňském roce dosáhlo téměř 120 miliard korun. Vyplývá to z předběžných výsledků, které shromáždila Česká asociace pojišťoven od svých členů. Statistiky však ukazují, že pojistný trh v posledních letech ztrácí své tempo růstu.

Zdroj: www.finance.cz

Co dělat, když nemám na placení životního pojištění? - Finance.cz

Rozhodli jste se uzavřít u některé z pojišťoven smlouvu o životním pojištění a po čase zjistili, že nemáte dostatek finančních prostředků na placení pojistného? Zrušení smlouvy není jediné východisko. Existují i přijatelnější varianty …

Zdroj: www.finance.cz

Aviva: Konkurence může trhu jen prospět - Finance.cz

Pojišťovna Aviva patří k největším poskytovatelům životního pojištění v Evropě. S jejím generálním ředitelem a předsedou představenstva, Pavlem Matouškem, jsme si povídali nejen o produktech, trendech či konkurenci na trhu životního pojištění.

Zdroj: www.finance.cz

IŽP: Nárůst pojistného i pojistných částek - Finance.cz

Lidé sjednávající investiční životní pojištění si stále více uvědomují důležitost kvalitního pojištění. Zvyšuje se i podíl mladých lidí, kteří tento produkt uzavírají. Tyto pozitivní závěry vyplývají ze statistik pojišťovny Winterthur.

Zdroj: www.finance.cz

Uzavření smlouvy on-line je výhodné - Finance.cz

Víte, že existuje způsob, jak si sjednat finanční produkty, aniž byste museli opustit teplo domova? Navštivte on-line prodejní centrum, vyplňte jednoduchý formulář  a přesvědčte se.

Zdroj: www.finance.cz

Úvěrové pojištění ušetří firmám nemalé prostředky - Finance.cz

Úvěrové pojišťovny ušetří ročně firmám průměrně až 1,4 % jejich obratu. Vyplývá to z výzkumu, který si nechala zpracovat pojišťovna Euler Hermes, specialista a významný hráč na poli úvěrového pojištění.

Zdroj: www.finance.cz

I přes stamilionové škody pojištění zřejmě nezdraží - Finance.cz

Počasí v posledních týdnech je značně nevyzpytatelné. Komu zaručeně radost nedělá, jsou pojišťovny. Již teď je jasné, že škody, které způsobilo řádění větru a následné přívaly sněhu, dosáhnou devítimístné cifry.

Zdroj: www.finance.cz

Registrace výrobků do programu Volba spotřebitelů 2007 - Nejlepší novinka otevřena - Finance.cz

Atoz Event otevřela registraci výrobků do sedmého ročníku programu Volba spotřebitelů 2007 – Nejlepší novinka. Výrobci a distributoři rychloobrátkového sektoru (s výjimkou tabákových výrobků) mohou přihlásit své výrobky do 30. listopadu 2006.

Zdroj: www.finance.cz

Které silnice jsou letos v Čechách nejbezpečnější? - Finance.cz

Jedno z kritérií, které pojišťovny zohledňují při stanovení sazeb povinného ručení, je místo bydliště pojistníka. Který kraj či okres jsou ve skutečnosti nejrizikovější? A kde je naopak dopravních nehod nejméně? Index bezpečnosti leccos napoví.

Zdroj: www.finance.cz

Finance pro nefinančníky: bestseller na pultech knihkupců - Finance.cz

Finance pro nefinančníky je nová kniha, která se v těchto dnech dostává ke knihkupcům. Pokud potřebujete vysvětlit složité finanční pojmy jednoduchou formou nebo hledáte zajímavý dárek, pak pro vás máme dobrý tip.

Zdroj: www.finance.cz

Pojištění odpovědnosti vyřeší řadu komplikací - Finance.cz

Voda vytékající z pračky, sníh padající ze střechy nebo řádění dětí či domácích mazlíčků může způsobit nemalé škody. I za tyto neúmyslné činy musí nést někdo odpovědnost. Proto není od věci uzavřít odpovídající pojištění.

Zdroj: www.finance.cz

Nezapomeňte zaplatit příspěvky včas - Finance.cz

Budete-li otálet s placením příspěvků na letošní rok, vystavujete se nebezpečí, že přijdete o státní podpory a úlevy. Především si dejte pozor u stavebního spoření, penzijního připojištění či životního pojištění.

Zdroj: www.finance.cz