Linka 199

Zdroj: www.kurzy.cz

nejčastější zdroje článků

Úroky se zvedly, bude domácí měna kvůli tomu posilovat?

Úroky se zvedly, bude domácí měna kvůli tomu posilovat?. Domácí měna po oznámení centrálních bankéřů, že zvyšují základní úrokové sazby v zemi, k euro měně posílila. Vzhledem k tomu, že záměr zvýšit sazby ještě dále v tomto roce, je v ekonomických kuloárech znám, dá se předpokládat, že měna bude, především k...

Zdroj: www.kurzy.cz

USA: Zápis Fedu potvrzuje optimismus a růst úroků

USA: Zápis Fedu potvrzuje optimismus a růst úroků. USA: Zápis ze zasedání Fedu monetární politiky 26.-27. ledna: Rozbor: Hlavním překvapením v komentáři k rozhodnutí monetární politiky bylo chybějící hlášení rovnováhy rizik výhledu ekonomické aktivity a trhu práce. Zajímavé informace Zápisu: Zápis...

Zdroj: www.kurzy.cz

DOPO četba: Velké dilema Fedu: Co když snižování sazeb nefunguje?

DOPO četba: Velké dilema Fedu: Co když snižování sazeb nefunguje?. Ve snaze odvrátit recesi čelí Fed znepokojujícímu faktu, že jeho hlavní zbraň, kterou je snižování úrokových sazeb, možná nefunguje tak, jak má. Několikerá snížení sazeb (jen za leden to bylo celých 1,25 procentního bodu) neměla na akciové trhy kromě...

Zdroj: www.kurzy.cz

Americký dolar na rekordních minimech vůči světovým měnám

Americký dolar na rekordních minimech vůči světovým měnám. Dolar si v průběhu včerejšího obchodování sáhl na své historické dno vůči evropské měně nad 1,4310. Oslaboval i k ostatním světovým měnám. Zvyšující se spekulace o možném říjnovém snížení úrokových sazeb jsou hlavním faktorem.

Zdroj: www.kurzy.cz

Výnosy dnes propadly na nová historická minima po skandálu WorldCom

Výnosy dnes propadly na nová historická minima po skandálu WorldCom.  &nbsp &nbsp Ve středu delší money market sazby klesly o cca 5bp. Interest rate swap sazby klesly o 12-9bp podle splatnosti.  &nbsp &nbsp  Ceny státních vyskočily vzhůru. Cena GB 6.

Zdroj: www.kurzy.cz

BoE drží sazby v klidu na rekordním minimu, program nákupu aktiv také beze změn

BoE drží sazby v klidu na rekordním minimu, program nákupu aktiv také beze změn. Bank of England na svém dnešním měnovém zasedání ponechala beze změn nastavení základních úrokových sazeb a také program nákupu aktiv.Základní repo sazba zůstává i nadále na úrovni 0,5%, což zcela naplnilo očekávání trhu.

Zdroj: www.kurzy.cz

Evropské dluhopisy jsou na rekordních minimech

Evropské dluhopisy jsou na rekordních minimech. Výpůjční náklady evropských zemí soustavně delší dobu klesají, nicméně před zahájeními QE, které začne v pondělí, klesly některé dluhopisy evropských zemí na rekordní minimum. Jedná se o dluhopisy Itálie, Španělska a Portugalska, které ECB bude nakupovat.

Zdroj: www.kurzy.cz

Výnosy dluhopisů v globále na ročních minimech, období rekordně nízkých sazeb bude trvat delší dobu

Výnosy dluhopisů v globále na ročních minimech, období rekordně nízkých sazeb bude trvat delší dobu. Globální trh dluhopisů zaznamenává zajímavý růst, který tlačí úročení dluhopisů nejníže za poslední rok. Tento vývoj je způsobován poklesem geopolitického rizika ve spojitosti s Ukrajinou a především pak narůstajícím množstvím makroekonomických indikací..

Zdroj: www.kurzy.cz

Výnosy dluhopisů USA na minimech

Výnosy dluhopisů USA na minimech. Výnosy dluhopisů USA na minimech Kurzy amerických vládních dluhopisů včera posilovaly a výnos 2-letého T-note se dotkl svých historických minim po obavách, že hospodářské problémy země se mohou přenést do dalšího roku.

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

BoA GBM: Průměrné výnosy dluhopisů ustoupily z historického minima

BoA GBM: Průměrné výnosy dluhopisů ustoupily z historického minima. Bank of America Global Broad Market Index sledující průměrný výnos dluhopisů ve světě k 11. květnu dosáhl historického minima na úrovni 1,27%. Po komentářích Fedu vracejících na světlo boží otázku růstu dolarových sazeb se průměrný výnos od historického..

Zdroj: www.kurzy.cz

ECB údajně připravuje útlum QE. Banka to dementovala, zatím o tom nejednala

ECB údajně připravuje útlum QE. Banka to dementovala, zatím o tom nejednala. V úterý večer se objevily spekulace, že ECB připravuje postupné utlumování programu QE. V reakci na tyto zprávy euro k dolaru posílilo o 0,8 % na 1,122 USD/EUR a výnosy dluhopisů vzrostly po celé délce výnosové křivky o 5 bb.

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

Americké akcie rostly i padaly současně s ropou

Americké akcie rostly i padaly současně s ropou. Americké akciové trhy dnes následovaly podobnou trajektorii jak cena americké ropy WTI. Po zveřejnění stavu týdenních zásob, které poklesly o 3,6 milionu barelů (očekávání +0,7 mil.

Zdroj: www.kurzy.cz

Akcie, ropa, euro před zasedáním ECB posilují, analýza ropy

Akcie, ropa, euro před zasedáním ECB posilují, analýza ropy. Ropě se dnes podařilo otočit kormidlo a severomořská ropa Brent se vrátila nad hodnotu 40 USD za barel. Investoři doufají, že největší světoví těžaři se domluví na zmrazení objemu těžby a přebytek suroviny na trhu se tak sníží. Ceny ropy letos...

Zdroj: www.kurzy.cz

ECB by měla kupovat podhodnocené evropské akcie, ne dluhopisy

ECB by měla kupovat podhodnocené evropské akcie, ne dluhopisy. Monetární politika ECB, včetně kvantitativního uvolňování a negativních sazeb, má nežádoucí důsledky a možná působí i kontraproduktivně. U domácností v eurozóně totiž funguje silný efekt příjmů, což znamená, že kvůli nízkým sazbám nespoří méně, ale na...

Zdroj: www.kurzy.cz

Noyer: ECB je připravena k další akci, pokud si to vývoj inflace vyžádá

Noyer: ECB je připravena k další akci, pokud si to vývoj inflace vyžádá. Šéf francouzské centrální banky a člen ECB Christian Noyer dnes uvedl, že ECB je připravena k dalším opatřením, pokud by stávající kroky centrální banky nedokázaly ovlivnit vývoj inflace kýženým směrem.

Zdroj: www.kurzy.cz

Výnosy dluhopisů v eurozóně na rekordních minimech

Výnosy dluhopisů v eurozóně na rekordních minimech. Autor: Bc. Petr Matějek Výnosy v celém regionu tento týden klesly na nové rekordy. Dluhopisy se splatností v roce 2020 nyní vynáší méně než depozitní sazby. Cenné papíry byly podpořeny zintenzivňujícími spekulacemi, že ECB rozšíří v příštím měsíci...

Zdroj: www.kurzy.cz

Průmysl eurozóny v lednu vyskočil o rekordní 1,7 pct

Průmysl eurozóny v lednu vyskočil o rekordní 1,7 pct. Průmysl šestnáctky zemí eurozóny na počátku 1Q 2010 rekordně zrychlil tažen výrobou energií, meziproduktů a zboží dlouhodobé spotřeby. Průmyslová výroba mimo sektor stavebnictví v lednu vyskočila o 1,7% po revidovaném poklesu o 0,6% o měsíc dříve,...

Zdroj: www.kurzy.cz

Španělsko - Aktuálně, ekonomické zpravodajství

Ekonomické zpravodajství k tématu Španělsko - zprávy z portálu kurzy.cz, agenturní zpravodajství, z finančních portálů, z velkých zpravodajských serverů, ministerstev a dalších zdrojů. Monitoring internetu: 'Španělsko' na jednom místě.

Zdroj: www.kurzy.cz

ECB se předzásobí dluhopisy resp. zrychlí QE - akcie adluhopisy rostou, euro padá

ECB se předzásobí dluhopisy resp. zrychlí QE - akcie adluhopisy rostou, euro padá. Evropská centrální banka upraví svůj program kvantitativního uvolňování a před prázdninami nakoupí více dluhopisů, než v předchozích měsících, aby jich v červenci a srpnu mohla nakoupit o to méně. ECB tak dodrží celkové tempo svých nákupů.

Zdroj: www.kurzy.cz

ECB: Pokles objemu nákupů státních dluhopisů v srpnu

ECB: Pokles objemu nákupů státních dluhopisů v srpnu. Evropská centrální banka v srpnu nakoupila o 19 mld. eur méně v státních dluhopisech a dluhopisech nadnárodních institucí ve srovnání s červencem. Nákupy celkově dosáhly 60,5 mld. eur (50,5 mld. státní dluhopisy, 6,7 mld. korporátní dluhopisy, 3,5 mld.

Zdroj: www.kurzy.cz

ECB: Možný náznak budoucího rozvolnění QE

ECB: Možný náznak budoucího rozvolnění QE. Hlavní pozornost trhů byla včera zaměřena na ECB a její měnověpolitické zasedání. Celkově nedošlo ke změně ani sazeb ani nastavení odkupu dluhopisů. I nadále tak podle vyjádření ECB skončí odkup dluhopisů v března příštího roku.

Zdroj: www.kurzy.cz

Výnos desetiletého státního dluhopisu (maastrichtské kriterium) - ekonomika ČNB

UK1 Výnos desetiletého státního dluhopisu (maastrichtské kriterium), Dlouhodobé úrokové sazby pro konvergenční účely (%) - Statistické ukazatele české národní banky, časové řady vývoje ekonomiky.

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

Německo prodalo v aukci dluhopisy za 3,978 miliardy eur, výnosy klesly na rekordní minimum

Německo prodalo v aukci dluhopisy za 3,978 miliardy eur, výnosy klesly na rekordní minimum. LONDÝN (MEDIAFAX) - Německo ve středeční aukci prodalo pětileté vládní dluhopisy za 3,978 miliardy eur. Informovala o tom agentura Reuters.Průměrný výnos na aukci klesl na rekordní minimum 0,41 procenta, přičemž při předchozím podobném prodeji byl...

Zdroj: www.kurzy.cz

Výnosy francouzských státních dluhopisů klesly na rekordní minima

Výnosy francouzských státních dluhopisů klesly na rekordní minima. PAŘÍŽ (MEDIAFAX) - Výnosy francouzských státních dluhopisů klesly ve čtvrtek na rekordní minima. Informovala o tom agentura Reuters.Jde tak pravděpodobně o signál, že investoři považují francouzskou ekonomiku za jádro eurozóny a investici do jejích..

Zdroj: www.kurzy.cz

Španělsko: Výnosy desetiletých dluhopisů na historických minimech

Španělsko: Výnosy desetiletých dluhopisů na historických minimech. Na nedávná vyjádření členů ECB o možném dalším uvolnění měnové politiky pomocí některé z variant ne nepodobné americkému QE poslední dobou slyší investoři, kteří ve velkém nakupují dluhopisy periferních zemí EMU.

Zdroj: www.kurzy.cz

16.h - US trhy zahajují den poklesem, příliš dobrý HDP věští dřívejší růst sazeb, Visa drží v plusu DJIA

16.h - US trhy zahajují den poklesem, příliš dobrý HDP věští dřívejší růst sazeb, Visa drží v plusu DJIA. Americké akciové trhy kromě Dow Jonese zahajují den mírně v mínusech. Fed včera ukončil dlouholetou a životadárnou stimulaci přes QE a data o vývoji HDP a 3Q byla příliš dobrá, což vzbuzuje opět obavy z růstu sazeb.

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

Výnosy desetiletých německých dluhopisů klesly na rekordní minimum

Výnosy desetiletých německých dluhopisů klesly na rekordní minimum. LONDÝN (MEDIAFAX) - Výnosy desetiletých německých státních dluhopisů v pondělí klesly na rekordní minimum. Informovala o tom agentura Reuters.Výnosy desetiletých státních obligací Německa se v pondělí snížily o 4,2 bazického bodu na 1,126 procenta...

Zdroj: www.kurzy.cz

Výnosy desetiletých italských státních dluhopisů před aukcí klesly nejníže od 9. prosince

Výnosy desetiletých italských státních dluhopisů před aukcí klesly nejníže od 9. prosince. LONDÝN/MILÁN (MEDIAFAX) - Výnosy desetiletých italských státních dluhopisů v pátek dopoledne před důležitou aukcí italských vládních obligací klesly na nejnižší úroveň od 9. prosince. Informovala o tom agentura Reuters.Výnosy desetiletých státních...

Zdroj: www.kurzy.cz

Výnos desetiletých řeckých dluhopisů poprvé překonal 30procentní hranici

Výnos desetiletých řeckých dluhopisů poprvé překonal 30procentní hranici. LONDÝN/ATÉNY (MEDIAFAX) - Výnosy desetiletých řeckých státních dluhopisů v pátek poprvé překonaly 30procentní hranici. Informovala o tom agentura Reuters.Výnos desetiletého řeckého dluhopisu v pátek vzrostl o 25 bazických bodů na 30,125 procenta....

Zdroj: www.kurzy.cz

Erste – až na cizoměnové půjčky v Maďarsku vyzněly čtvrtletní výsledky podle očekávání

Erste – až na cizoměnové půjčky v Maďarsku vyzněly čtvrtletní výsledky podle očekávání. Nejistota ohledně konverze cizoměnových (hypotečních) půjček v Maďarsku do domácí měny zůstává, neboť Erste na tuto otázku nedala jednoznačnopu odpověď ani po třetím kvartále jednoznačná konverze by mohla přinést další ztráty.

Zdroj: www.kurzy.cz

Česká spořitelna: Provozní zisk zůstává stabilní, pokračuje zdravý růst úvěrového portfolia, čistý zisk klesl o 2,2 % na 11,23 mld. Kč

Česká spořitelna: Provozní zisk zůstává stabilní, pokračuje zdravý růst úvěrového portfolia, čistý zisk klesl o 2,2 % na 11,23 mld. Kč. Česká spořitelna vykázala k 30. září 2014 neauditovaný konsolidovaný čistý zisk počítaný podle mezinárodních standardů pro finanční výkaznictví (IFRS) ve výši 11,23 mld. Kč. Meziročně tak poklesl o 2,2 % z 11,48 mld. Kč.

Zdroj: www.kurzy.cz

Spořitelna - Aktuálně, ekonomické zpravodajství

Ekonomické zpravodajství k tématu Spořitelna - zprávy z portálu kurzy.cz, agenturní zpravodajství, z finančních portálů, z velkých zpravodajských serverů, ministerstev a dalších zdrojů. Monitoring internetu: 'Spořitelna' na jednom místě.

Zdroj: www.kurzy.cz

12h. - Evropa klesá kvůli ukončení QE a výsledkům, BCPP roste díky Erste, koruna nad 22 k USD

12h. - Evropa klesá kvůli ukončení QE a výsledkům, BCPP roste díky Erste, koruna nad 22 k USD. Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne výrazněji oslabují. Hlavní slovo v tom mají úvahy trhu ohledně důsledků ukončení QE ze strany Fedu a pak také firemní výsledky. Konec QE je lehce negativním momentem, se kterým sice všichni počítali, ale.

Zdroj: www.kurzy.cz

Německo - počet nezaměstnaných v říjnu nečekaně poklesl

Německo - počet nezaměstnaných v říjnu nečekaně poklesl. Míra registrované nezaměstnanosti v Německu v říjnu stagnovala na 6,7%. Počet lidí bez práce poklesl o 22 000 na 2,887 miliónu. Trh přitom počítal vesměs s růstem o 4 000 osob.Počet nezaměstnaných v bývalém západním bloku poklesl o 18 000, ve východním...

Zdroj: www.kurzy.cz

Stresové spasení? Nezapomněli na riziko deflace?

Stresové spasení? Nezapomněli na riziko deflace?. Ještě poznámka k AQR a stress testům: ano, byly přísnější než obvykle. Ano, pomůžou zalátat hlavní problémy bank v eurozóně. Ano, podle posledního průzkumu úvěrových podmínek banky zmírnily podmínky a vidí o něco vyšší poptávku.

Zdroj: www.kurzy.cz

O2 - PPF již ve společnosti ovládá přes 83 %

O2 - PPF již ve společnosti ovládá přes 83 %. Vývoj ohledně domácí telekomunikační společnosti O2 C.R. má další výrazné stádium. Po oznámeném záměru vysát ze společnosti formou úvěru až 24,8 mld. Kč, si skupina PPF v této transakci nejspíše dále čistí cestu. A nejen v ní, resp.

Zdroj: www.kurzy.cz

FED dle očekávání ukončil třetí kolo kvantitativního uvolňování

FED dle očekávání ukončil třetí kolo kvantitativního uvolňování. Autor: Michal Glovčík Ukončením třetího kola kvantitativního uvolňování skončilo dvoudenní zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC). Skončily tak podpůrné nákupy dluhopisů a cenných papírů zajištěných hypotékami, které navýšily rozvahu FEDu o..

Zdroj: www.kurzy.cz

Konec QE party v USA? Likvidita zůstane v systému

Konec QE party v USA? Likvidita zůstane v systému. Jasně, ne tak úplně konec. Fed včera pouze ukončil pravidelné nákupy dluhopisů na svou bilanci. Neznamená to, že teď bude dluhopisy prodávat. A peníze, které Fed dostane za splacené dluhopisy bude dále reinvestovat (do MBS, tedy cenné papíry kryté...

Zdroj: www.kurzy.cz

Fed: rétorika bez změn, slyšet byly holubice

Fed: rétorika bez změn, slyšet byly holubice. USA Rozhodnutí Fedu monetární politiky: Rozbor: Fed podle očekávání ukončil výkup cených papírů. V klíčovém komentáři k rozhodnutí centrální banka neučinila významnější změny. Fed tedy zopakoval očekávání, že minimální úr. sazby blízko nuly považuje.

Zdroj: www.kurzy.cz

Výsledky CETV za 3Q2014

Výsledky CETV za 3Q2014. Jednou z nejvíce sledovaných událostí dnešního dne bylo jednoznačně zveřejnění hospodářských výsledků mediální skupiny CME za třetí kvartál letošního roku (Q3). Ačkoliv meziroční zlepšení provozní úrovně OIBDA (Hospodářský výsledek před zahrnutím...

Zdroj: www.kurzy.cz

Výsledky CME ve 3Q zaostaly za odhady trhu, marže v ČR nejlepší od r. 2011

Výsledky CME ve 3Q zaostaly za odhady trhu, marže v ČR nejlepší od r. 2011. Společnost Central European Media Enterprises (CME) dnes reportovala výsledky za 3. kvartál roku. Tržby ve výši 140,1 mil. USD (+3 % r/r) zaostaly za očekávání trhu 146,9 mil. USD i za naším očekáváním, přičemž mírně slabší byly výsledky ve všech zemích.

Zdroj: www.kurzy.cz

ČR - souhrn 30.10. - Evropa nejistá z konce QE a růstu HDP v USA, BCPP v plusu díky Erste, koruna nad 22 za dolar

ČR - souhrn 30.10. - Evropa nejistá z konce QE a růstu HDP v USA, BCPP v plusu díky Erste, koruna nad 22 za dolar. Pražská burza dnes při průměrné likviditě šla proti obecnému evropskému vývoji a silněji posílila. Akciové trhy obecně dnes reagovaly na 3 hlavní motivy. Prvním byly úvahy investorů ohledně důsledků faktického ukončení QE ze strany Fedu.

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

10,30 h - Evropa roste, BCPP tlačí do plusu Erste, koruna koriguje ranní posílení

10,30 h - Evropa roste, BCPP tlačí do plusu Erste, koruna koriguje ranní posílení. Evropské akciové trhy zahajují dnešní obchodování růstem díky optimismu ohledně dalšího vývoje evropské dluhové krizek který pramení z posledních úspěšných dluhopisových aukcí. K optimismu přispěl také včerejší komentář šéfa ECB o náznacích stabilizace...

Zdroj: www.kurzy.cz

11.h - Evropa maže úvodní zisky, BCPP se drží v plusu díky Erste, dolar posiluje

11.h - Evropa maže úvodní zisky, BCPP se drží v plusu díky Erste, dolar posiluje. Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne korigují ranní zisky inspirované včerejším růstem na nová 6měsíční maxima. Hlavním důvodem korekce jsou zklamání z výsledků Deutsche Bank a evropských ropných firem v čele s poklesem zisku evropské...

Zdroj: www.kurzy.cz

12.h - Evropa lehce roste, BCPP málo aktivní, roste díky Erste, koruna koriguje ranní oslabení

12.h - Evropa lehce roste, BCPP málo aktivní, roste díky Erste, koruna koriguje ranní oslabení. Evropské akciové trhy v průběhu dnešního dopoledne lehce rostou, když investoři přistupují kladně k středečnímu zahájení EXITu z programu QE. Investoři kladně reagují na uvědomění, že konec QE neznamená konec uvolněné měnové politiky, která je klíčovým...

Zdroj: www.kurzy.cz

US - HDP ve 3Q rostl o 3,5%, více než se čekalo, domácnosti ale slabší, než se čekalo

US - HDP ve 3Q rostl o 3,5%, více než se čekalo, domácnosti ale slabší, než se čekalo. Americká ekonomika ve 3Q podle předběžných údajů rostla v ročním vyjádření o 3,5% oproti 4,6% ze 2Q. Trh v průměru počítal s růstem na úrovni 3% při celkovém rozpětí odhadů od 2,1 do 4%.Klíčová spotřeba domácností rostla ve 3Q o 1,8% oproti 2,5% ve 2Q.

Zdroj: www.kurzy.cz

Graf HUF / EUR, ČNB, grafy kurzů měn

Grafy kurzů měn všech zemí. Graf HUF / EUR, ČNB, grafy kurzů měn.

Zdroj: www.kurzy.cz

Uvolní ECB ve čtvrtek své kvantitativní uvolňování?

Uvolní ECB ve čtvrtek své kvantitativní uvolňování?. Ve čtvrtek 22. října Evropská centrální banka rozhodne, jak dál na cestě kvantitativního uvolňování. Portál Marketwatch připomíná, že ve čtvrtek 22. října se sejde Rada guvernérů Evropské centrální banky, aby rozhodla o nastavení měnověpolitických...

Zdroj: www.kurzy.cz

Uvolní Mario Draghi měnovou politiku ECB? - Makrodata na 1.-5.12

Uvolní Mario Draghi měnovou politiku ECB? - Makrodata na 1.-5.12. Jako již tradičně nás čeká makroekonomickými nabitý první týden v měsíci. European Central Bank, Bank of England a Reserve Bank of Australia rozhodují o úrokových sazbách a měnové politice. V USA se budou soustředit na páteční počet nově vytvořených.

Zdroj: www.kurzy.cz

ECB zřejmě v červnu opět uvolní MP

ECB zřejmě v červnu opět uvolní MP. Výnosy benchmarkových dluhopisů (10letý německý bund na ročních minimech) včera poslala níže informace z kuloárů ECB, že červnové další uvolnění měnové politiky je v zásadě jasnou věcí.

Zdroj: www.kurzy.cz

ECB: Banky ve 3Q uvolnily svá pravidla pro půjčování peněz pro firmy, ale dále utáhly kohoutkz spotřebitelských půjček

ECB: Banky ve 3Q uvolnily svá pravidla pro půjčování peněz pro firmy, ale dále utáhly kohoutkz spotřebitelských půjček. Podle pravidelného čtvrtletního hodnocení evropského bankovního sektoru ze strany ECB, finanční sektor použil levné zdroje pumpované do oběhu centrální bankou pro zvýšení aktivity na straně poskytování úvěrů doprovázeného současně zmírněním úvěrových...

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

Uvolní ECB dále svoji měnovou politiku a co to udělá s EUR/USD?

Uvolní ECB dále svoji měnovou politiku a co to udělá s EUR/USD?. Trh čeká, že ECB na čtvrtečním zasedání dále uvolní svoji měnovou politiku, zatímco Fed ji za dva týdny naopak utáhne. Co od zasedání ECB očekává Martin Motl, ekonom měnové sekce České národní banky, a co podle něj ECB udělá s kurzem eurodolaru?

Zdroj: www.kurzy.cz

15,30 h - akciové trhy díky QE rostou, výnosy dluhopisů klesají na rekordní minima, euro oslabuje

15,30 h - akciové trhy díky QE rostou, výnosy dluhopisů klesají na rekordní minima, euro oslabuje. Evropské akciové trhy na rozhodnutí ECB o zahájení své verze QE reagují pozitivně o navyšují své předchozí zisky. Parametry QE jsou mírně nad dosavadními očekáváními trhu, což dává prostor pro další růst.

Zdroj: www.kurzy.cz

Detaily kvantitativního uvolňování ECB prospívají regionálním aktivům

Detaily kvantitativního uvolňování ECB prospívají regionálním aktivům. Regionální měny dnes příznivě reagovaly na zveřejnění detailů kvantitativního uvolňování ECB. Potvrzení měsíčního tempa odkupů dluhopisů ve výši 60 mld. EUR a zároveň omezení minimálního výnosu vykupovaných papírů na -0,2 % (což vytváří tlak na...

Zdroj: www.kurzy.cz

Kvantitativní uvolňování: Doba QE-ová trvá déle než si myslíme

Kvantitativní uvolňování: Doba QE-ová trvá déle než si myslíme. Doba kvantitativního uvolňování začala už před pár lety. Podle Morgan Stanley dosahují nyní bilance centrálních bank USA, Japonska, Británie a ECB 36 % HDP těchto zemí. Podle americké banky navíc v rámci utahování monetárních opasků dojde maximálně ny...

Zdroj: www.kurzy.cz

Vidina kvantitativního uvolňování i výsledková sezóna trhům dále pomáhají

Vidina kvantitativního uvolňování i výsledková sezóna trhům dále pomáhají. V pondělí se vydaly trhy opět výše. Probíhající silná výsledková sezóna je stále jedním z impulzů, který v současné době motivuje kupce. Lepší výsledky automobilky Volkswagen v pátek a následné zvýšení cílové ceny od Credit Suisse pomohlo i ostatním...

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

ČS o kvantitativním uvolňování: Tisknout je snadné

ČS o kvantitativním uvolňování: Tisknout je snadné. Hlavním tématem březnového Měsíčníku EU aktualit České spořitelny je kvantitativní uvolňování. Text analýzy přináší Ekonomický deník v plném znění. Je téměř jisté, že současná doba vejde do učebnic makroekonomie jako doba velkých monetárních...

Zdroj: www.kurzy.cz

Graf PLN / EUR, ČNB, grafy kurzů měn

Grafy kurzů měn všech zemí. Graf PLN / EUR, ČNB, grafy kurzů měn.

Zdroj: www.kurzy.cz

Zahájí ECB kvantitativní uvolňování? Makrodata 19.-23.1

Zahájí ECB kvantitativní uvolňování? Makrodata 19.-23.1. Makroekonomický týden bude ve znamení očekávaného uvedení kvantitativního uvolnění ECB. Spekuluje se, že Mario Draghi by měl začít nakupovat dluhopisy v celkové hodnotě €500 miliard. Z dalších dat bude pro trhy zejména zajímavý odhad indexu...

Zdroj: www.kurzy.cz

Začne ECB kvantitativní uvolňování? - Makrodata na týden 25.-29.8

Začne ECB kvantitativní uvolňování? - Makrodata na týden 25.-29.8. Mario Draghi svým pátečním přednesem na setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole naznačil, že je připraven podpořit ceny v Eurozóně všemi možnými prostředky. Investoři i přítomní bankéři si to vyložili zcela jasně - začátek kvantitativního...

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

Slabé měny, vysoké dluhy a kvantitativní uvolňování: Něco musí být špatně!

Slabé měny, vysoké dluhy a kvantitativní uvolňování: Něco musí být špatně!. Jedna z prvních důležitých lekcí, které jsem při studiu ekonomie dostala, byla to, že by centrální banka neměla financovat veřejný sektor. Důvodem jsou inflační rizika, tedy riziko ztráty reálné hodnoty peněz.

Zdroj: www.kurzy.cz

SNB uvažuje o kvantitativním uvolňováním v cizí měně

SNB uvažuje o kvantitativním uvolňováním v cizí měně. V tomto případě se jedná a Švýcarskou národní banku (SNB), která je ochotna uvažovat o kvantitativním uvolňování v cizí měně, jak jí to navrhuje Mezinárodní měnový fond (IMF). Uvedl to náměstek správní rady SNB Thomas Moser.

Zdroj: www.kurzy.cz

ECB zahajuje další program kvantitativního uvolňování

ECB zahajuje další program kvantitativního uvolňování. 13.45 SEČ - Eurozóna - Klíčová úr. sazba ECB pro hlavní refinanční operace: Očekávání: 0,05%Předchozí: 0,05%14.30 SEČ - Eurozóna - Prohlášení ECB a tisková konference prezidenta ECB Draghiho k rozhodnutí: ECB na minulém lednovém zasedání monetární...

Zdroj: www.kurzy.cz

Očekávané kvantitativní uvolnění ECB – další investiční příležitost Evropy?

Očekávané kvantitativní uvolnění ECB – další investiční příležitost Evropy?. Autor: Monika Horáková Již půl roku se inflace v eurozóně nachází pod kritickou hranicí 1 % a dokonce je nižší než v Japonsku. Nachází se tak eurozóna nad propastí deflace? A jaká opatření by v nejbližší době měly nastat? Už Půl roku se inflace v...

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

Britská centrální banka nerozšíří program kvantitativního uvolňování

Britská centrální banka nerozšíří program kvantitativního uvolňování. and#160;Guvernér britské centrální banky Mervyn King měl poslední příležitost, aby prosadil svůj návrh na rozšíření kvan...

Zdroj: www.kurzy.cz

Měla by ECB zahájit vlastní program kvantitativního uvolňování?

Měla by ECB zahájit vlastní program kvantitativního uvolňování?. Autor: Michal Glovčík Evropská centrální banka ponechala své signální úrokové sazby beze změny. Žádný nový nástroj pro podporu ekonomiky ohlášen nebyl, ECB se chce zaměřit na právě rozběhlý program nákupu ABS.

Zdroj: www.kurzy.cz

Takhle má fungovat kvantitativní uvolňování zaváděné ECB

Takhle má fungovat kvantitativní uvolňování zaváděné ECB. ECB po zářijovém zasedání oznámila nový program kvantitativního uvolňování. Jde o závazek nakupovat cenné papíry zajištěné aktivy (ABS) a kryté dluhopisy. Centrální banka dále oznámila další snižování sazeb, čímž překvapila trhy.

Zdroj: www.kurzy.cz

Většina bankovní rady ČNB je pro další růst sazeb

Většina bankovní rady ČNB je pro další růst sazeb. Záznam z jednání bankovní rady ČNB ze dne 26. července 2007 Přítomni: guvernér Z. Tůma, viceguvernér M. Singer, viceguvernér L. Niedermayer, vrchní ředitel M. Hampl, vrchní ředitel R. Holman, vrchní ředitel P. Řežábek, vrchní ředitel V.

Zdroj: www.kurzy.cz

Ve čtvrtek bude jednat bankovní rada ECB - změny se čekají až v prosinci

Ve čtvrtek bude jednat bankovní rada ECB - změny se čekají až v prosinci. Na Starém kontinentu tento týden mimo jiné zaujme čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Trh bude bedlivě vyhlížet případné úpravy v nastavení měnové politiky. Možností je prodloužení programu nákupu aktiv za horizont března 2017.

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

Spuštění kvantitativního uvolňování ze strany ECB znamenalo výrazné posílení středoevropských měn vůči euru

Spuštění kvantitativního uvolňování ze strany ECB znamenalo výrazné posílení středoevropských měn vůči euru. Klíčovou událostí týdne bylo i pro středoevropské devizové trhy včerejší zasedání ECB k měnové politice. První polovina týdne tak byla naprosto nezajímavá, směnné kurzy regionálních měn vůči euru byly vesměs stabilní.

Zdroj: www.kurzy.cz

Ukončí Fed kvantitativní uvolňování? Makrodata na 27.-31.10

Ukončí Fed kvantitativní uvolňování? Makrodata na 27.-31.10. Investoři po celém světě budou mít svou pozornost upřenu na Fed, který ve středu rozhodne o americké měnové politice. Sentiment se od minulého zasedání zhoršil a růst úrokových sazeb už se nečeká v polovině příštího roku, ale nejdříve v posledním...

Zdroj: www.kurzy.cz

Fed upouští od kvantitativního uvolňování. Co to udělá s akciemi?

Fed upouští od kvantitativního uvolňování. Co to udělá s akciemi?. Představitelé Fedu naznačili strategii normalizace měnové politiky, tedy ukončení programu odkupu dluhopisů a zvyšování úrokových sazeb. Právě kvantitativní uvolňování je přitom v posledních letech dominantním faktorem vývoje...

Zdroj: www.kurzy.cz

Spekulace na uvolňování ze strany ECB

Spekulace na uvolňování ze strany ECB. Trh stále více spekuluje na zahájení kvantitativního uvolňování ze strany ECB, což včera podpořilo evropské akcie. ECB včera sice ponechala sazby nezměněny, ale její prezident Draghi naznačil možnou změnu příští měsíc.

Zdroj: www.kurzy.cz

ECB a její kvantitativní uvolňování: boj s větrnými mlýny?

ECB a její kvantitativní uvolňování: boj s větrnými mlýny?. Poslední jednání ECB proto působí dojmem, že ECB žádný velký trumf v rukávu nemá. Opakovaně deklarovaná vůle a ochota ECB k dalším krokům na podporu odvrácení deflace ztrácejí na své údernosti.

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

Makúch (ECB): Převážná většina členů bankovní rady chce kvantitativní uvolňování

Makúch (ECB): Převážná většina členů bankovní rady chce kvantitativní uvolňování. Podle slovenského zástupce v bankovní radě ECB Makúcha podpořila převážná většina členů rady myšlenku kvantitativního uvolňování. Další člen bankovní rady Benoit Coeure řekl, že bankovní rada jednomyslně schválila úmysl posoudit jak a kdy reagovat na...

Zdroj: www.kurzy.cz

Prezident dnes jmenuje 4 nové členy Bankovní rady ČNB

Prezident dnes jmenuje 4 nové členy Bankovní rady ČNB. Dnes vyprší funkční období čtyř členů bankovní rady ČNB. Prezident Klaus jmenuje tři nové členy, guvernér Tůma bude pokračovat i v dalším období. Novými členy by se měli stát Miroslav Singer (PwC), Robert Holman (VŠE) a Pavel Řežábek (ČKA).

Zdroj: www.kurzy.cz

ČNB: Členové bankovní rady podpořili současný strop koruny k euru

ČNB: Členové bankovní rady podpořili současný strop koruny k euru. Podle L. Lízala by bylo posunutí stropu na slabší úroveň koruny v současné době kontraproduktivní, ale ČNB je připravena bránit současný strop, pokud by ho chtěl trh testovat. O dalším oslabení koruny by bylo možné uvažovat, pouze pokud by současné...

Zdroj: www.kurzy.cz

Úrokové sazby (Finanční sektor»Úrokové sazby) - ekonomika ČNB

Úrokové sazby, Úrokové sazby - Statistické ukazatele české národní banky, časové řady vývoje ekonomiky.

Zdroj: www.kurzy.cz

Názory, přidání nového příspěvku

Na těchto stránkách jsou názory našich uživatelů na vybraná finanční témata.

Zdroj: www.kurzy.cz

Úrokové sazby nezměněny, akciové trhy rostou

Úrokové sazby nezměněny, akciové trhy rostou. Výbor pro měnovou politiku (FOMC) na svém zasedání ponechal úrokové sazby nezměněny, přičemž hlavní klíčová sazba zůstává na úrovni 1%. V následném komentáři potvrdil vyváženost rizik mezi dalším růstem a poklesem výkonnosti ekonomiky USA.

Zdroj: www.kurzy.cz

Úrokové sazby na mezibankovním trhu rostou

Úrokové sazby na mezibankovním trhu rostou. Úrokové sazby na mezibankovním trhu eura i dolaru rostou, jsou nyní nejvýše od 14. března. Značí to neschopnost centrálních bank svými intervencemi uvolnit napětí na mezibankovním trhu. (Bloomberg)

Zdroj: www.kurzy.cz

Spekulace kolem pomoci Irsku, spekulace kolem růstu sazeb v Číně, vynikající zpráva filadelfského Fedu

Spekulace kolem pomoci Irsku, spekulace kolem růstu sazeb v Číně, vynikající zpráva filadelfského Fedu. Na trzích panovala v noci poklidná a sebejistá nálada. USD se v důsledku toho stáhl ze svých pozic a mírného povzbuzení se dostalo rizikovým měnám. A to navzdory zvýšení amerických výnosů, jelikož data z USA byla obecně lepší, než se předpokládalo.

Zdroj: www.kurzy.cz