Linka 199

Zdroj: www.kurzy.cz

nejčastější zdroje článků

Evropská unie chce jednotné mýto, platit se bude za kilometr

Kromě České republiky fungují dálniční známky i v Rakousku, nebo na Slovensku. Mýtné brány zase v Polsku, ve Francii, nebo ve Velké Británii. A Estonsku, Lucembursku, nebo Monaku..

Zdroj: www.kurzy.cz

Denný výhľad na EURUSD 18.12.2015

USD na pozitívnej vlne po FOMC V stredu sme videli prvé zvýšenie sadzieb v USA po takmer dekáde a USD sa nesie na pozitívnej vlne od tohto rozhodnutia. Dolárový index za posledné dva dni zaznamenal rast o takmer 1%. Rast dolára nie je markantný,...

Zdroj: www.kurzy.cz

USA varují Evropskou unii před statutem tržní ekonomiky pro Čínu

Spojené státy varují Brusel před přiznáním statutu tržní ekonomiky Číně. Mohlo by to vést k zaplavení amerického i evropského trhu neférově laciným zbožím. Spojené státy důrazně nedoporučují Evropské unii, aby přiznala Číně status tržní ekonomiky....

Zdroj: www.kurzy.cz

Video: Slabá čínská měna a výprodej na ropě doléhají na akcie a komoditní měny

Další investiční videa naleznete na stránce video.kurzy.cz Zdroj: Youtube, kanál uživatele xTabLiveCommentsCZSK

Zdroj: www.kurzy.cz

Yahoo propustí 1000 zaměstnanců = 10%

Yahoo podle agenturních informací zřejmě propustí přes 1000 zaměstnanců, tedy asi 10 % pracovní síly. Propouštění by mělo začít již tento měsíc v rámci plánu šéfky Marissy Mayer na reorganizaci firmy.

Zdroj: www.kurzy.cz

3Q výsledky těžařských firem pod vlivem levné ropy

Výsledky největších těžařských firem světa ve třetím čtvrtletí byly ovlivněny nízkými cenami ropy. Pomáhaly jim rafinérie. V minulých dnech zveřejnily své 3Q výsledky největší těžařské firmy světa. Všechny byly ovlivněny cenami ropy, které se za...

Štítky: byla http moved permanently moved permanently tato adresu na adresu tato str byla p

Zdroj: www.kurzy.cz

Situace v Číně se díky peněžní injekci zklidnila, akciový trh se stabilizoval; analýza EUR/JPY

Americké burzy včera výrazně klesly a index Dow Jones v průběhu prvního dne nového roku ztrácel 467 bodů, čímž měl nakročeno k nejhorší denní procentní ztrátě od roku 1932. Naštěstí došlo k obratu a zakončil pondělní obchodní seanci se ztrátou jenom.

Zdroj: www.kurzy.cz

Čínský akciový masakr pokračuje

Čína zažila nejkratší obchodní den v celé 25-ti leté historii svého akciového trhu. Po 14 minutách a 17 sekundách bleskového akciového masakru byly trhy znovu zavřeny. Výprodeje podruhé v tomto týdnu aktivovaly nově zavedené pravidlo pro zastavení...

Zdroj: www.kurzy.cz

MMR představuje Strategii elektronizace veřejných zakázek. Stát prý ušetří.

MMR chce centralizovat elektronizaci zadávání veřejných zakázek. Ve Strategii tvrdí, že ušetří 29 milionů ročně. Ministerstvo pro místní rozvoj předložilo Strategii elektronizace zadávání veřejných zakázek pro období 2016 – 2020. Oproti...

Zdroj: www.kurzy.cz

Eurozóna - inflace v prosinci stagnovala na listopadové úrovni růstu o 0,2%

Index spotřebitelských cen CPI v eurozóně v prosinci podle prvních předběžných odhadů meziročně rostl opět o 0,2% stejně jako v listopadu. Jádrová složka indexu, která v sobě nenese vliv volatilních cen energií a potravin, meziročně zůstala na +0,9%.

Zdroj: www.kurzy.cz

Minutes Fedu k HIKu sice jednohlasné, ale se zřejmými obavami z nízké inflace

Ve středu večer byl zveřejněn zápis z prosincového zasedání (15.-16.prosince) měnového výboru Fedu (FOMC), kde došlo ke zvýšení sazeb o 25 bb. na 0,50 %. Na jednu stranu hlasování pro zvýšení bylo jednomyslné (10:0), ale zápis ukázal, že samotné...

Zdroj: www.kurzy.cz

Nejrychleji rostoucí technologickou firmou ve střední Evropě je česká Simplity

Vítězem letošního žebříčku o nejrychleji rostoucí technologickou firmu v regionu střední a jihovýchodní Evropy se stala česká firma Simplity. Druhé místo mezi tuzemskými firmami obsadila Zentity, která vyvíjí mobilní aplikace pro finanční či...

Zdroj: www.kurzy.cz

3,8 biliónu USD v r. 2015 z pohledu M&A je rekordních. Rok 2016 bude v obdobných kolejích

Rok 2015 byl rekordním z pohledu aktivity M&A (mergers & acquisitions). Celosvětově došlo ke spojením či převzetím firem v přepočtu za celkových cca 3,8 biliónu USD, což překonalo předchozí rekord z roku 2007.

Zdroj: www.kurzy.cz

VW se v USA nedohodl s EPA na svolání vozidel

Volkswagen se v USA nedohodl s úřadem na ochranu životního prostředí EPA na svolání vozidel. EPA uvedla, že návrh na svolání od Volkswagenu neřeší vzniklou situaci. Podle jiných zpráv bude muset Volkswagen v USA odkoupit zpět cca 100 tis. z 600 tis.

Zdroj: www.kurzy.cz

2. listopadu: Tohle potřebujete vědět nejen o pondělním obchodování na amerických burzách

Americké akcie zahájily předposlední měsíc roku růstem. Přispěly k tomu údaje o vývoji aktivity ve zpracovatelském sektoru v USA i dalších zemích. Nejlépe si v zámoří vedly energetické tituly a akcie z odvětví zdravotnictví.

Zdroj: www.kurzy.cz

DB a UBS: Divergence Fedu a ECB nebude ve finále tak silná, jak se nyní spekuluje

V poslední době se hodně spekuluje o rozdílnosti kroků Fedu a ECb tedy dvou nejdůležitějších centrálních bank světa. Fed míří ke konci jedné éry v podobě utahování doposud bezprecedentně rozvolněné měnové politiky a ECB naopak teprve začíná svou měnovou..

Zdroj: www.kurzy.cz

Fed zvedá sazby, měnové války přesto přitvrzují

Americká centrální banka s velkou slávou konečně zvedla úrokové sazby. Podle některých ekonomů tím začíná návrat od krizové monetární politiky k té standardní. Jenže zbytek světa žádnou stabilizaci nevykazuje.

Zdroj: www.kurzy.cz

Konflikt mezi SA a Íránem může naopak zaplavit ropný trh novou produkcí

Probíhající konflikt mezi Saúdskou-Arábií a Íránem, které je nejhorší politickou roztržkou mezi oběma zeměmi za posledních 30 let. Obecný pohled trhu na konflikt je ve většině případů takový, že ohrožuje dodávky ropy z již tak třaskavé oblasti Středního..

Zdroj: www.kurzy.cz

ČEZ prodá sedminový podíl ve fondu OZ

ČEZ plánuje prodej sedminového podílu ve fondu obnovitelných zdrojů ČEZ OZ. Jeho součástí jsou hlavně solární elektrárny, pak větrné, vodní a bioplynová stanice. Předpokládáme, že případný výnos by ČEZ použil na další investice do obnovitelných zdrojů.

Zdroj: www.kurzy.cz

Vláda pošle na pomoc uprchlíkům přes sto milionů korun

Kabinet Bohuslava Sobotky rozhodl na své schůzi 2. listopadu 2015 o poskytnutí rekordního finančního příspěvku mezinárodním organizacím na řešení současné migrační krize.

Zdroj: www.kurzy.cz

Kurzovní lístek ČNB na pondělí 14.12.2015

Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 11.12.Změna14.12. Americký dolar USD 1 24.6760 -0.22%24.6200...

Zdroj: www.kurzy.cz

TA cen akcií Komerční banky a ČEZ

Technická analýza cen akcií ČEZ a Komerční banky. ČEZ 554 200denní klouzavý průměr, 461 50denní klouzavý průměr, 433 20denní klouzavý průměr. ČEZ se ke konci loňského roku vzchopil a poprvé od začátku listopadu se dostal nad 20denní klouzavý průměr.

Zdroj: www.kurzy.cz

Wall Street 6.1. - další ztráty, SB snížila výhled pro růst HDP

Hlavní americké indexy se opět ponořily do více jak jednoprocentních ztrát. Za pokračujícím poklesem stojí více faktorů. Jednak to jsou obavy o ekonomický vývoj v Číně, kde vláda pokračuje v oslabování své měny.

Zdroj: www.kurzy.cz

Wall Street si připsala zisky, S&P 500 nad 2100 b.

Americké akciové trhy v průběhu seance navyšovaly své zisky, když zakončily obchodování přibližně procento nad pátečním závěrem. Index S&P 500 dokonce překonal hranici 2100 bodů, což se stalo poprvé od srpna a dostává se tak do blízkosti svých his...

Zdroj: www.kurzy.cz

Mario Draghi spekulantům: Ve mně parťáka nehledejte!

Pokud něco obchodníci nemají rádi, jsou to mrtvé trhy. Mezi oblíbené události traderů proto patří mimo jiné zasedání centrálních bank, po nichž je na trzích patrná zvýšená volatilita.

Zdroj: www.kurzy.cz

Eurozóna: Inflace i v prosinci slabá

11.00 SEČ - Eurozóna: CPI (12 2015, y/y, odhad Eurostatu) Očekávání: 0,4%Předchozí: 0,1 % Cenový vývoj v posledních kvartálech úzce kopíruje vývoj cen ropy, resp. energií. Jejich pokračující pokles znamená tlak na pokles jiných cen a tím i trvající..

Zdroj: www.kurzy.cz

Míry zaměstnanosti, nezaměstnanosti a ekonomické aktivity - listopad 2015

Míra zaměstnanosti (podíl zaměstnaných ve skupině 15–64letých) očištěná od sezónních vlivů v listopadu 2015 dosáhla 70,9 % a oproti listopadu 2014 se zvýšila o 1,4 procentního bodu. Míra zaměstnanosti mužů po sezónním očištění činila 78,7 %, míra...

Zdroj: www.kurzy.cz

Jak obchodovala Amerika 2. 11. 2015

Nový měsíc zahájily trhy pozitivně. Hlavní indexy přidávaly přibližně jedno procento a zvolna se dále přibližují maximům z poloviny roku. Spíše než na konkrétních zprávách dnes trh sílil na obecném sentimentu, podpořeným sérií mírně pozitivních výsledků..

Zdroj: www.kurzy.cz

Ježíšek pro OZE asi přeci jen přijde. Vládní nařízení přizná zablokovanou podporu!

Podle agenturních zpráv vláda ČR přišla na způsob jak obejít odmítavé stanovisko ERÚ k vyplácení podpory OZE. Vláda přijme do konce roku vládní nařízení, kterým se uvolní opětovné vyplácení zablokované podpory.

Zdroj: www.kurzy.cz

Nahoru a zase dolů. Jak na trzích neprodělat kalhoty?

Americké akcie investorům v dlouhodobém horizontu ročně vydělávají asi 10 %. Klíčové ale je, že se jedná o průměrnou hodnotu, někdy jsou tedy zisky větší, jindy menší, a někdy investoři musejí skousnout dokonce ztrátu. Vydělávat ale není složité.

Zdroj: www.kurzy.cz

Historie využití stříbra v medicíně

Stříbro znali Chaldejci již 4 tisíce let před naším letopočtem. Další dochované prameny uvádí, že stříbro patřilo mezi tři nejčastěji zpracovávané kovy mezi starověkými národy, společně se zlatem a mědí.

Zdroj: www.kurzy.cz

Obchodování v Číně opět předčasně zastaveno po dalším propadu o 7%! Juan rapidně oslabil

Obchodování s čínskými akciemi v rámci CSI 300 bylo v noci na dnešek opět zastaveno již krátce po zahájení obchodování. Scénář byl obdobný jako v pondělí, po propadu o 5% bylo obchodování na 15 minut pozastaveno a po jeho obnovení pokles pokračoval až na.

Zdroj: www.kurzy.cz

Kult centrálních bankéřů jako nová realita

Hedgeový manažer, zakladatel Elliott Management a miliardář Paul Singer na Sohn Conference v Tel Avivu promluvil o centrálních bankách a jejich roli v současné světové ekonomice. A nebral si servítky.

Zdroj: www.kurzy.cz

13.h - Evropa přišla o ranní růst kvůli ropě, euro slabší, ropa pod 35 USD, BCPP v plusu, CETV nad 60 Kč

Evropa v průběhu dnešního dopoledne neudržela pozitivní ranní ladění a míří opět do dalších minusů. Ranní růst souvisel s lepšími než očekávanými daty z Číny, polední propad pak s dalším poklesem cen ropy. Trhy také s napětím vyhlížejí středu 16.

Zdroj: www.kurzy.cz

What if No.2: Zhroucení trhu Start-upů

Na přelomu roku se obvykle objevují různé úvahy a prognózy možného dalšího vývoje trhů a své místo mezi nimi mají již tradičně tzv. Černé labutě tedy relativně málo pravděpodobné nicméně možné většinou spíše katastrofické scénáře.

Zdroj: www.kurzy.cz

Quo vadis, Číno?

V pondělí zažily americké akciové trhy nejhorší novoroční start od roku 2008. I když důvodů bylo na první pohled více - napětí na Blízkém východě, slabá nálada v americkém průmyslu - zásadní byl bezesporu jeden, a to neřízený pondělní výprodej čínských...

Zdroj: www.kurzy.cz

Obchodování na zámořských akciových trzích (7.1.2016)

Ani americký akciový trh prozatím nenalézá pevnou půdu podnohama. Včera index S&P 500 odepsal dalších 1,3 % a sklouzl tak na svétříměsíční minimum. Nejhůře se dařilo ropným producentům a komoditnímspolečnostem, když cena ropy propadla na své...

Zdroj: www.kurzy.cz

„Nejhloupější“ investiční rada

Tento týden se bude pozornost trhů upírat asi zejména na pátek, kdy budou zveřejněna nová data z amerického trhu práce. Rozvíří další vlnu diskusí na téma „zvedat, či nezvedat“.

Zdroj: www.kurzy.cz

Minulý týden - subprime cenné papíry opět na scéně

Začneme opět pohledem na uplynulý týden. Stav na začátku Stav na konci Změna S&P 500 2091,69 2012,37 -3,79 % Zlato 1083,30 1074,20 -0,84 % Ropa Brent 43,00 37,93 -11,79% Americké akciové trhy měřené indexem S&P 500 po dvou týdnech malých změn zažily...

Zdroj: www.kurzy.cz

What if No.1: Mír v Sýrii by srazil ropu na 10 USD

Na přelomu roku se obvykle objevují různé úvahy a prognózy možného dalšího vývoje trhů a své místo mezi nimi mají již tradičně tzv. Černé labutě tedy relativně málo pravděpodobné nicméně možné většinou spíše katastrofické scénáře.

Zdroj: www.kurzy.cz

Čínská PBOC intervenovala ve prospěch juanu v rozsahu 19,9 mld. USD

Podle agenturních zpráv odvolávajících se na nejmenované zdroje blízké čínské centrální bance PBOC intervenovala na měnových trzích ve prospěch své měny v rámci širších opaření na podporu čínských akciových trhů.

Zdroj: www.kurzy.cz

Denný výhľad na EURUSD 7.1.2016

Fed má obavy zo silného dolára Včerajšie obchodovanie na páre EURUSD bolo pomerne málo volatilné. Pár sa pohyboval väčšinu času len v približne 50 bodovom pásme, pričom k zásadnejšiemu narušeniu pásma prišlo až potom, čo Fed zverejnil zápisnicu z...

Zdroj: www.kurzy.cz

Poplatky za poskytnutí a správu hypotéky v roce 2015 – po „humbuku“ zpět do starých kolejí

Debata o možnosti vracení poplatku za vedení úvěrového účtu je již dávno pryč a banky tak již nemají příliš motivaci tento poplatek neúčtovat, nebo na něj dávat „akční nabídky“. Majitelé hypoték v České republice tak za vedení tohoto účtu u většiny bank..

Zdroj: www.kurzy.cz

Forex v roce 2016: Na co sázet a čeho si raději vůbec nevšímat?

Poslední díl podzimní Abecedy začínajícího investora byl zaměřen na forex. Jaké konkrétní měny vám v roce 2016 vydělají na jachtu? Téma pro Štěpána Uheríka (ChytrýHonza), Miroslava Nováka (AKCENTA CZ) a Ondřeje Hartmana (FXstreet.cz).

Zdroj: www.kurzy.cz

Britští farma giganti chtějí v letošním roce růst

Dvěma britským farmaceutickým gigantům se v uplynulém roce příliš nedařilo. Jaké vyhlídky mají GlaxoSmithKline (GSK) a AstraZeneca (AZ) letos? GSK se nedařilo, investoři ale mají důvěru Po delší době, kdy se GSK příliš nedařilo, má být rok 2016...

Zdroj: www.kurzy.cz

Morgani: Růst USD sazeb by akciím vůbec nemusel vadit ba naopak

Analytici americké J.P.Morgan míní, že případný prosincový zásah amerického Fedu do nastavení sazeb směrem nahoru by akciovým trhům vůbec neměl bránit v dalším rozletu ba spíše naopak.

Zdroj: www.kurzy.cz

Generátory obou turbín 3. reaktorového bloku byly dnes přifázovány, do sítě tak dodávají elektrickou energii již dva bloky Elektrárny Dukovany

Závěrečné tlakové a pevnostní zkoušky na 3. reaktorovém bloku byly úspěšně ukončeny a generátory obou turbín TG 31 a 32 byly dnes dopoledne přifázovány. Do sítě tak dodávají elektrickou energii dva výrobní bloky Elektrárny Dukovany.

Zdroj: www.kurzy.cz

Handrkování o reklamace končí: Nová páka na neochotné prodejce!

Vy jste v těch botách šlápl do kaluže? Tyhle boty ale nejsou určeny do mokra. Je nám líto. Tohle si při reklamaci rozbitých bot vyslechlo už mnoho lidí a přitom je tato výmluva...

Zdroj: www.kurzy.cz

Kurzovní lístek ČNB na pondělí 11.01.2016

Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 8.1.Změna11.1. Americký dolar USD 1 24.8730 -0.23%24.8150...

Zdroj: www.kurzy.cz

Summary: HSBC (DIP), Shire (DIP), Ryanair, Visa

Evropa:Britská HSBC (DIP) je i přes nepřesvědčivý výsledek ve 3Q15 dle našeho názoru na dobré cestě, potvrzujeme doporučení držet i členství v seznamu DIP.

Zdroj: www.kurzy.cz

Čína sestupně revidovala přebytek účtu platební bilance za 3Q

Čína sestupně revidovala přebytek běžného účtu platební bilance za 3Q z původně odhadovaných 63,4 na 60,3 mld. USD. Výstup za 2Q byl revidován na přebytek ve výši 73 mld. USD.Kapitálový a finanční účet byl revidován na přebytek 11,4 mld.

Zdroj: www.kurzy.cz

Nové vyúčtování plateb za teplo: Kdo topí málo, připlatí si nejvíc

Od letošního roku se zásadně mění pravidla, podle kterých se rozdělují náklady na vytápění mezi nájemníky bytových domů. Nový systém má být spravedlivější než doposud. Majitelé středových bytů totiž často využívali toho, že je z obou stran vytápějí..

Zdroj: www.kurzy.cz

Úspěšný rok 2015 na trhu práce

Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes zveřejnilo data z trhu práce za poslední měsíc roku 2015. S příchodem konce roku se podíl nezaměstnaných osob meziměsíčně zvýšil o 0,3% na 6,2%. Srovnání s loňským rokem signalizuje zlepšení stavu o 1,3%.

Zdroj: www.kurzy.cz