Linka 199

Zdroj: www.opojisteni.cz

nejčastější zdroje článků

Zákony přehledně, zdarma a pro každého, rozhodla vláda

2.11.2015 Vláda schválila vytvoření volně přístupné databáze českých zákonů a mezinárodních úmluv, ke které bude mít každý občan ČR přístup zdarma.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Při pádu letadla nad Sinajskou pouští zahynulo 224 lidí

2.11.2015 V sobotu se na egyptském Sinajském poloostrově zřítilo ruské letadlo Airbus A321 s 224 lidmi na palubě, rozpadlo se ještě ve vzduchu ve vysoké výšce. K určení možné příčiny pádu letadla je zatím příliš málo informací. Sdělil to ruský ministr dopravy Maxim Sokolov agentuře Interfax.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Zajistěte se pro případ onkologických onemocnění!

27.10.2015 Podle nejrůznějších statistik zůstává rakovina dlouhodobě druhou nejčastější příčinou úmrtí v ČR po nemocech srdce a cév, a to u obou pohlaví. Poslední průzkumy Pojišťovny České spořitelny ukázaly, že onkologická onemocnění jsou v Čechách vůbec nejobávanější z vážných nemocí – bojí se jich 77 % lidí.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Na Teplicku se srazily dva nákladní vlaky

30.10.2015 Dnes ráno došlo na Teplicku u města Velvět ke srážce dvou lokomotiv Českých drah. Bezpečnostní systém z neznámých příčin selhal, což mělo za následek srážku lokomotiv a jednu oběť.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Češi nevyhledávají napětí a riziko. 90% nemá adrenalinový koníček či rizikové povolání.

14.10.2015 Češi nepěstují adrenalinové koníčky. Má je jen necelá desetina z nich. Stejné je to s nebezpečím při práci. Přes 90 procent Čechů nemá rizikové povolání. Z adrenalinových koníčků lidé nejvíce zmiňovali ty, které souvisejí s rychlými auty, motorkami a závody.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Podzimní deště. Než usednete za volant, podívejte se, kudy raději nejezdi

14.10.2015 Podzimní plískanice jsou za dveřmi a s nimi i snížená viditelnost při řízení. K nehodě stačí málo. Kudy nejezdit, abychom si o havárii sami „neříkali“? Poradí nejnovější žebříček Allianz Automapy. Projekt prevence silničních nehod, který Allianz pojišťovna poprvé představila v roce 2011, právě přichází s aktualizovanou dvacítkou nejrizikovějších míst na silnicích v Česku.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Pojišťovna Astra musí umožnit klientům na Slovensku ukončit pojistné smlouvy dohodou.

13.10.2015 Obchodní pojišťovací a zajišťovací společnost Astra S. A., dceřiná společnost zkrachovalé rumunské pojišťovny ASTRA S. A., musí na Slovensku do konce tohoto listopadu umožnit klientům ukončit pojistné smlouvy vzájemnou dohodou.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Digitální podpis budoucnost, nebo slepá ulička?

12.10.2015 Digitalizace přichází a pojistný trh již zbrojí. Termíny jako telematika, big data, a cloudové služby, stále více protkávají články a diskuse prognostikující trendy v následujících letech. Jedním z mnoha nástrojů na této cestě jsou i singhpady a digitální podpisy. Pojďme se podívat, jak jsou na tom pojišťovny s touto technologií a zda jde opravdu o trend, nebo jen plácnutí do vody.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Seznamte se… Pojistný trh Lloyd’s of London

12.10.2015 Lloyd’s of London patří mezi nejznámější subjekty na trhu pojištění a zajištění na světě. Je často mylně považován za pojišťovnu. Ve skutečnosti pod tímto názvem figurují dva odlišné subjekty. V prvním případě jde o pojišťovací trh, který umožňuje setkávání poptávky a nabídky na krytí různých rizik, a přináší tak flexibilní řešení potřeb klientů. Lloyd’s je však na druhé straně i společnost, která řídí a dohlíží na fungování samotného trhu.

Zdroj: www.opojisteni.cz

V Česku klesá počet vloupání, za posledních pět let o třetinu

9.10.2015 Počet vloupání dlouhodobě ubývá. Na klesajícím trendu se podle odborníků podílí i ochota Čechů svůj majetek lépe chránit pomocí nejrůznějších technologií, od bezpečnostních dveří, alarmů až po sofistikované kamerové systémy.

Zdroj: www.opojisteni.cz

6 hrozeb skrývajících se za útoky počítačových hackerů

9.10.2015 Digitální revoluce přichází, ať chceme nebo ne. Nové technologie jsou všude kolem nás a jsme na nich stále více závislí. Firmy, které pracují s daty klientů a třetích stran, poskytovatelé služeb a všeobecně instituce existenčně závislé na počítačích, jsou v nebezpečí. A jakým hrozbám vlastně čelí?

Zdroj: www.opojisteni.cz

Allan Manning: Pojištění je všeobjímající

9.10.2015 Profesor Robin Pearson v knize Pojištění průmyslové revoluce uvedl, že bez inovativního a důvěryhodného pojišťovnictví by ve Velké Británii nikdy nedošlo k takové explozi hospodářství.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Odborníci se shodují. Kyberbezpečnost evropských firem je pozadu.

8.10.2015 V polovině září se v pražském hotelu Savoy konalo setkání odborníků v oblasti kybernetické bezpečnosti pod záštitou organizace PSSI a pojišťovny AIG. Hlavním tématem byla (ne)uvědomělost evropských firem co se kybernetických hrozeb týče a možnost využití jejich pojištění.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Americkému T-Mobile byly ukradeny údaje o 15 milionech zákazníků

6.10.2015 Americký T-Mobile se stal obětí hackerského útoku. Neznámým hackerům se telekomunikační společnosti podařilo ukrást údaje o zhruba 15 milionech potencionálních a stávajících zákaznících firmy. Hackerům se podařilo nabourat do serveru společnosti Experian, která údaje zákazníků T-Mobile zpracovává.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Advokátní kanceláře jdou aféře VW naproti. Žalob z ČR už jsou desítky!

6.10.2015 Emisní skandál německé automobilky Volkswagen, kterou média tendenčně označila za aféru „dieselgate“, lije vodu na mlýn právnickým kancelářím. Ty začínají aktivně vybízet klienty k žalobám, díky kterým vymůžou z automobilky vyplacení poměrné částky zpět do kapsy zákazníka.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Hackeři ukradli údaje platebních karet hostů hotelů Donalda Trumpa

7.10.2015 Hackeři ukradli při útoku na platební systémy čísla platebních karet zákazníků sedmi mezinárodních hotelů amerického realitního magnáta a prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. V pondělí Trumpův hotelový řetězec oznámil, že útočníci měli přístup k důvěrným datům od loňského května, do letošního června. Tedy více, než rok.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Vyšlo nové číslo Pojistného obzoru. Co v něm najdete?

23.9.2015 Letošní třetí číslo Pojistného obzoru představilo nového výkonného ředitele Jana Matouška. V exkluzivním rozhovoru odpovídal na otázky směřované na ČAP i na technologie ve finančním sektoru. Další stránky časopisu jsou pak věnované nové legislativě, jejímu vývoji a dalším palčivým tématům.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Německý Volkswagen čelí skandálu s podvodem měření emisí

22.9.2015 Americká Agentura pro ochranu životního prostředí obvinila VW, že pomocí softwaru v automobilech manipuloval výsledky emisních testů, aby splnil potřebné limity v USA bez dalších nákladů navíc. Tato strategie se však teď prodraží.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Allianz s Volkswagnem se rozhodly posílit IT bezpečnost německých firem

21.9.2015 Největší německá automobilka Volkswagen, se rozhodla za pomoci pojišťovací skupiny Allianz a dvou dalších partnerů bránit německé firmy před kybernetickými hrozbami. Vznikla tak organizace na podporu informovanosti a vylepšování bezpečnostních systémů firem.

Zdroj: www.opojisteni.cz

8 psychologických tipů, jak zvýšit svou kreativitu a produktivitu

17.9.2015 Když máte k dispozici jen 24 hodin a milion věcí na práci, je syndrom vyhoření prakticky nevyhnutelný. Pokud zůstáváte unavení, vystresovaní a dostatečně si neodpočinete, rozhodně vám to nepomůže vyřešit horu emailů, nebo vymyslet, jak naplánovat dlouhodobý projekt v práci.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Alzheimerova nemoc je 4. nejobávanější v Čechách

18.9.2015 PČS připomíná Mezinárodní den Alzheimerovy nemoci, který už od roku 1994 přísluší 21. září. Formou průzkumu, který pro ni realizovala v polovině letošního září společnost STEM/MARK, upozorňuje na její finanční dopady. Alzheimerova nemoc je čtvrtou nejobávanější z velmi vážných onemocnění, hned po rakovině, mozkové příhodě a nemocích srdce.

Zdroj: www.opojisteni.cz

General Motors zaplatí americké vládě 900 milionů dolarů za ukončení vyšetřování závady milionů vozů

18.9.2015 Technická závada vozů největší americké automobilky General Motors si vyžádala od roku 2001 přesně 124 objetí. Nyní se ukázalo, že GM o chybě i jejích následcích věděla, ale i přesto nepodnikla potřebné kroky k nápravě. Nyní si za 900 milionů dolarů koupila ukončení vyšetřování celé záležitosti.

Zdroj: www.opojisteni.cz

České republice byl navýšen rating rizikovosti na úroveň západních zemí

9.9.2015 Euler Hermes opět monitoroval rizika ve 241 zemích světa a došel ke čtyřem změnám, které nastaly v průběhu druhého čtvrtletí roku 2015. Jednou z nich je zvýšení ratingu bezpečnosti České republiky.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Exploze stovek tun střelného prachu v Poličce

9.9.2015 V poličce explodovalo v tamní strojírně několik set tun střelného prachu. Výbuch zranil a popálil dva muže. Požár se šířil dál do blízkého lesa, ale hasičům se povedlo zastavit další šíření ohně, a poté se jim požár povedlo omezit jen na budovu továrny.

Zdroj: www.opojisteni.cz

Aktuální zpravodajství z trhu pojištění, vše o pojišťovnictví, pojišťovny...

Zaměstnanci Allianz pojišťovny si na své konto připsali zajímavý rekord z oblasti charity. České domácnosti mají starost o své nejstarší členy.

Štítky: finanční miliardy eur miliardy eur celý článek celý článek přečtete za minuty přečtete

Zdroj: www.opojisteni.cz

Hdi Versicherung Ag, organizační složka - OPojištění.cz - Informace...

Zaměstnanci Allianz pojišťovny si na své konto připsali zajímavý rekord z oblasti charity. České domácnosti mají starost o své nejstarší členy.

Štítky: organizační ag organizační složka složka talanx versicherung ag hdi versicherung hdi versicherung ag versicherung hdi

Zdroj: www.opojisteni.cz

Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group...

Zaměstnanci Allianz pojišťovny si na své konto připsali zajímavý rekord z oblasti charity. České domácnosti mají starost o své nejstarší členy.

Štítky: česká podnikatelská vienna insurance vienna insurance group podnikatelská pojišťovna česká podnikatelská proti terorismu novince maxion vienna česká podnikatelská pojišťovna

Zdroj: www.opojisteni.cz

Insia a.s.- OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

Zaměstnanci Allianz pojišťovny si na své konto připsali zajímavý rekord z oblasti charity. České domácnosti mají starost o své nejstarší členy.

Štítky: pro klienty svým makléřům naděluje svým roky silným insia máte silným partnerem partnerem sítě sítě insia insia a insia

Zdroj: www.opojisteni.cz

Kybernetické útoky ovlivňují počet uzavření pojistných smluv...

12.11.2015 S přibýváním kybernetických útoků podniky zvyšují své investice do pojištění proti kybernetickým hrozbám. makléřské společnosti Marsh.

Štítky: jsou počet smluv útoky kybernetické útoky útoků kybernetických ovlivňují počet uzavření pojistných smluv kybernetických útoků

Zdroj: www.opojisteni.cz

Katalog oPojištění.cz - Adresář firem a dodavatelů v pojišťovnictví...

Oborový adresář oPojištění.cz: pojišťovny, makléřské společnosti, pojišťovací agenti a společnosti dodávající služby pro pojišťovnictví

Štítky: firem katalog dodavatelů a dodavatelů v dodavatelů v pojišťovnictví firem a dodavatelů dodavatelů v firem a v pojišťovnictví a dodavatelů

Zdroj: www.opojisteni.cz

Swiss Re spolupracuje s IBM na zpracování „velkých dat...

11.11.2015 Švýcarská zajišťovna Swiss Re navázala spolupráci s technologickým gigantem IBM. Vyvíjí

Štítky: pomocí re ibm swiss swiss re na zpracování swiss re spolupracuje ibm na re spolupracuje s ibm na zpracování

Zdroj: www.opojisteni.cz

Aktuální zpravodajství z trhu pojištění, vše o pojišťovnictví, pojišťovny...

Zvěř přebíhající silnice, ranní námrazy a mlhy, brzké stmívání. České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe.

Štítky: zákona o po vozů pojišťoven celý článek celý článek přečtete za minuty přečtete

Zdroj: www.opojisteni.cz

Pojišťovna Vzp, a.s.- OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Máte nové příjmení, adresu, nebo.

Štítky: majetku zdravotní zdravotní pojištění odpovědnosti mil čr pojištění cizinců zdravotní pojištění cizinců pvzp

Zdroj: www.opojisteni.cz

Viník sestřeleného Boingu nad Ukrajinou, je stále neznámý...

Nizozemské úřady zveřejnily výsledky vyšetřování sestřelení Malajsijského letadla, které ale nepoukazují na viníka neštěstí.

Štítky: nad prostor vyšetřování letadla je stále boingu nad ukrajinou sestřeleného boingu sestřeleného boingu

Zdroj: www.opojisteni.cz

Uniqa loni řešila pojistné podvody za více než 31 milionů...

24.1.2013 Loni bylo v UNIQA pojišťovně řešeno celkem 518 případů s důvodným podezřením z pokusu o pojistný podvod.

Štítky: loni škod podvody podvody za pojistné podvody podvody za více za více řešila pojistné loni řešila pojistné za více než

Zdroj: www.opojisteni.cz

Rizika - OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

Velká Británie čelí masivnímu útoku kybernetických zločinců. Podzimní plískanice jsou za dveřmi a s nimi i snížená viditelnost při řízení. České domácnosti.

Štítky: jsou by třetiny dlouhodobě polovina minut nehod čechů statistik kybernetických

Zdroj: www.opojisteni.cz

Aig Europe Limited, organizační složka pro Českou republiku...

Klienti z řad jednotlivců, středních i velkých mezinárodních společností využívají komfortu jedné z nejrozsáhlejších sítí poboček s vysokou kvalitou.

Štítky: českou europe organizační pro českou českou republiku republiku složka europe limited aig europe limited aig

Zdroj: www.opojisteni.cz

Aktuální zpravodajství z trhu pojištění, vše o pojišťovnictví, pojišťovny...

V květnu byli na společné setkání sezváni k jednomu stolu odborníci na problematiku likvidace škod z několika pojišťoven, aby si vyměnili zkušenosti z praxe..

Štítky: investiční miliard miliard korun generální nn složky spořící pojistný obzor obzor investiční složky

Zdroj: www.opojisteni.cz

Aktuální zpravodajství z trhu pojištění, vše o pojišťovnictví, pojišťovny...

Velká Británie čelí masivnímu útoku kybernetických zločinců. Podzimní plískanice jsou za dveřmi a s nimi i snížená viditelnost při řízení. České domácnosti.

Štítky: a zákona o zákona ředitele zákona o pojišťovnictví přečtete za minuty přečtete trhu pojištění

Zdroj: www.opojisteni.cz

Čsob Pojišťovna, a. S., Člen holdingu ČSOB - OPojištění.cz...

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Máte nové příjmení, adresu, nebo.

Štítky: člen kde se holdingu plném proudu sezona je v plném se kola holdingu čsob člen holdingu člen holdingu čsob

Zdroj: www.opojisteni.cz

Téma - OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

Tak nám poslanci odstřelili novelu zákona o pojišťovnictví. České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe.

Štítky: jak zákona o po přečtete za minuty přečtete ve službách hákového pojišťovny ve službách službách hákového kříže hákového kříže

Zdroj: www.opojisteni.cz

Uniqa pojišťovna, a.s.- OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Máte nové příjmení, adresu, nebo.

Štítky: osob ve třetím třetím čtvrtletí je podle institut vysoká bankovní institut pojišťovnou roku čtvrtletí zrychlila přezout na podle fincentra

Zdroj: www.opojisteni.cz

Ace European Group Ltd, organizační složka - OPojištění.cz...

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Máte nové příjmení, adresu, nebo.

Štítky: organizační european organizační složka european group ltd ltd group ltd ace european european group ace european group ace

Zdroj: www.opojisteni.cz

Pojišťovna Vzp se umístila na 2. Místě v anketě Pojišťovna roku...

v anketě Asociace českých pojišťovacích makléřů Pojišťovna roku 2014 v kategorii specializovaná pojišťovna.. Pvzp se umístila na 2. místě

Štítky: místě anketě pojišťovna roku se umístila umístila v anketě se umístila na umístila na místě v anketě místě v

Zdroj: www.opojisteni.cz

Zahraničí - OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Máte nové příjmení, adresu, nebo.

Štítky: by odhady celý článek celý článek přečtete za minuty přečtete tchien pojišťovací

Zdroj: www.opojisteni.cz

Česká pojišťovna a.s.- OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Máte nové příjmení, adresu, nebo.

Štítky: a praha česká pojišťovnou pojišťovna a česká pojišťovna a česká pojišťovna agentura a finanční síly české pojišťovny

Zdroj: www.opojisteni.cz

Technologie - OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

Digitalizace přichází a pojistný trh již zbrojí. České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají.

Štítky: auta stále do celý článek celý článek přečtete za minuty přečtete volvo

Zdroj: www.opojisteni.cz

Komerční pojišťovna, a.s.- OPojištění.cz - Informace ze světa...

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Máte nové příjmení, adresu, nebo.

Štítky: referent v případě pojišťovnu roku nejlepší pojišťovnu pozici referent nabízí pozici referent nabízí pozici pojišťovna nabízí pozici komerční pojišťovna nabízí pojišťovna nabízí

Zdroj: www.opojisteni.cz

Kalendář akcí - OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

Kalendář konferencí, seminářů a akcí z pojišťovnictví a souvisejících oborů.

Štítky: finanční akcí konferenci axa zve kalendář kalendář akcí vás zve na zve na vás zve

Zdroj: www.opojisteni.cz

Allianz pojišťovna, a.s.- OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Máte nové příjmení, adresu, nebo.

Štítky: může provozní zisk na silnicích jsou nejrizikovější nejrizikovější pondělky silnicích jsou a tedy budoucnost motorismu i pojišťovnictví tedy i

Zdroj: www.opojisteni.cz

Škody - OPojištění.cz - Informace ze světa pojištění

České domácnosti mají starost o své nejstarší členy. České děti nejsou líné a samy od sebe vyhledávají pohybové aktivity. Máte nové příjmení, adresu, nebo.

Štítky: za o a na pojištění v se s z článek

Zdroj: www.opojisteni.cz

Aktuální zpravodajství z trhu pojištění, vše o pojišťovnictví, pojišťovny...

Provoz zpravodajského portálu s informacemi ze všech oblastí pojišťovnictví.

Štítky: za o a na pojištění v se z celý přečtete za

Zdroj: www.opojisteni.cz