Linka 199

Zdroj: www.studentpoint.cz

nejčastější zdroje článků

Student Point - StudentPoint.cz

Kultura, sport, móda, cestování, peníze a vzdělání v jednom studentském mixu.

Zdroj: www.studentpoint.cz

O nás - StudentPoint.cz

StudentPoint.cz je portál především pro vysokoškolské studenty, který každý den přináší nové informace, reportáže, pozvánky, tipy i rady. V osmi rubrikách (Rozhovory, Studium, Kariéra, Cestování, Kultura, Blog, Lifestyle)...

Zdroj: www.studentpoint.cz

Inzerce - StudentPoint.cz

Náš marketingový a obchodní tým se orientuje na výsledky, proto vám a vaší firmě, značce či akci nabízíme širokou škálu reklamních a propagačních služeb, které jsou...

Zdroj: www.studentpoint.cz

6 tipů, jak zvýšit svoji kreativitu

Kreativitu nelze sice naučit, ale existují způsoby, jak jí trochu usmýčit cestičku v našem mozku. Nemusíte nutně zrovna konzumovat látky, co kvalitativně změní vaše vědomí po hrstech nebo se utápět v absinthu jako prokletí básníci. Někdy stačí jen pár rad ze selského rozumu.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Divný trend dneška: Více a více žen si nechává narůst vousy

Doba vousatých hipsterů je v plné parádě. Abyste byli "in", musíte mít alespoň jednodenní strniště. Tato móda se vyhýbala ženám, ale to se začíná měnit.

Zdroj: www.studentpoint.cz

7 typů lidí, které potkáte na každém koncertě

Na koncertě můžete potkat tvory, kteří vám časem začnou splývat. A je to proto, že odpovídají určité typologii. Poj'dme si je tedy taxonomicky  zařadit.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Kontakty - StudentPoint.cz

Adresa a kontakty StudentPoint s.r.o. Sekaninova 1087/28 128 00 Praha 2 – Nusle M: + 420 777 112 639 E: m.fikrle@studentpoint.cz Šéfredaktorka Tereza Vaisová tereza.vais@studentpoint.cz +420...

Zdroj: www.studentpoint.cz

5 důvodů, proč byste se měli registrovat mezi dárce kostní dřeně

Po všech našich fun článcích je třeba občas odbočit k vážnému tématu, které se může týkat i vás. Třeba ne dnes, třeba ne zítra, ale jednou možná ano. Takže dost kryptických úvodů. Pojďme si prostě říct pár faktů, proč je registrace mezi dárce kostní dřeně sakra správná věc.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Nový seriál Netflxu, který má u všech kritiků 100 procentní hodnocení!

Jasně, je sice zkouškové období, měli byste se učit, ale člověk si musí občas trochu odpočinout, ne? U čeho? Na Netflixu se teď objevil nový seriál, ze kterého jsou všichni na větvi.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Dobrý den, seznamte se s máslovým dítětem, co vám zaručeně zvedne náladu

Máte špatný den? Je vám smutno? Tak se s dítětem, které je od hlavy k patě pokryté máslem. A proč to dělá? Protože prostě může. Tečka.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Nejhrůznější vysokoškolské zkoušky, které vás každým dnem čekají

Půlka ledna bude brzy za námi, takže pokud jste zkoušky doteď odkládali, tak v druhé půlce vás už zaručeně čekají v rychlé kadenci plné zmaru. A my vás u toho masochisticky budeme trápit podobnými články.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Deset situací, kdy při krachu banky (ne)dostanete své peníze zpět!

Deset situací, kdy při krachu banky (ne)dostanete své peníze zpět! Rok 2017 se nesl v duchu ekonomického růstu. Zapomenuty jsou roky světové finanční krize, která před deseti lety smetla z finančního trhu stovky bankovních domů. Jaké situace však mohou nastat, kdyby se období krachů finančních institucí vrátilo?

Zdroj: www.studentpoint.cz

4 rady, jak se lépe soustředit na učení

Zkouškové už neklepe za dveřmi, ale nasáčkovalo se nám vlezle do bytu a do konce února odmítá naši teplou noru opustit. Takže co tedy s tím? Jak se začít soustředit?

Zdroj: www.studentpoint.cz

Otravné zlozvyky, které by měly být legálně zakázány

Některé zlozvyky sice nejsou ještě trestné, ale měly by být, protože svému okolí jimi způsobujete utrpení srovnatelné s porodem, genocidou nebo tím, když vám vypadane internet.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Vědci prý zjistili, jak zastavit lidské stárnutí. Budeme žít 200 let?

Vědci dokončili studii, díky které by mělo být možné zpomalit lidské stárnutí. Zatím výsledky testovali pouze na hlodavcích, ale výsledky jsou dost průkazné.

Zdroj: www.studentpoint.cz

6 pěkně blbých povolání, které dnes už naštěstí neexistují

Máte někdy strach, že po škole vás čeká jen mekáč či technické služby? Klid, není to konec světa. Máme tu pro vás pár příkladů toho, že i ty nejhorší současná povolání jsou oproti minulosti luxusními flákárny, které můžete dělat s jedním prstem v nose.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Věc, kterou jste chtěli vědět: Snížíte svou váhu, když si dojdete na velkou?!

Skončili vánoční svátky, uviděli jste se nazí v zrcadle, zděsili jste se, dali jste si novoroční předsevzetí. Teď ale přichází odpověď na věčnou otázku - o kolik můžete na váze zhubnout, když se pořádně vykadíte?!

Zdroj: www.studentpoint.cz

Věc, kterou jste chtěli vždycky vědět: Kolik váží mrak?

Další díl naší nepravidelné rubriky se tentokrát rozhodne vypočítat, kolik váží takový mrak plující po nebi. Výsledek vás nejspíš docela dost překvapí.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Chcete, aby vám vydělal film? Herec Vin Diesel vám vydělá nejvíc peněz

Jak se zdá, lidi ještě nepřestala bavit série Rychle a zběsile. Důkazem je, Vin Diesel, hvězda této série, byl nejvíce vydělávajícím hercem v uplynulém roce.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Když dokážete vyřešit tuto matematickou hádanku, jste génius

Blíží se zkouškové, což je tak nějak období, kdy si všichni studenti pokládají otázku, zda jsou skutečně dost chytří na tu školu, kterou studují. Víte, co by vás uklidnilo? Kdybyste zjistili, že jste génius.

Zdroj: www.studentpoint.cz

7 geniálně stupidních webových stránek, které nepochopíte, že existují

Nudíte se ve škole? Nudíte se doma místo učení? Máte konečně prázdniny? Potřebujete prostě prokrastinovat a nevíte u čeho? Nebojte se, od toho jsme tu my.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Seznamte se s Dougem, nejvíc hipsterským psem celého roku 2017

V roce 2017 se stala spousta depresivních věcí. Přesto existovala jedna konstanta, která vám mohla dělat každý měsíc dobrou náladu. Doug.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Chlápek, který napsal Vánoční koledu, byl neskutečné monstrum

Nechceme vás moc děsit, ale měli byste vědět, že někteří autoři vašich oblíbených věcí nebyli hodní lidé. Znáte Charlese Dickense? Tak ani ten nebyl hodný člověk.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Vše, co jste potřebovali vědět o Star Wars: Poslední z Jediů

Pokud hodláte jít do kina na Star Wars: Poslední z Jediů, rozhodli jsme se vám udělat přehled všeho, co byste měli vědět a na co byste se měli připravit.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Dvojčata, která se hádala se Zuckerbergem, jsou miliardáři díky bitcoinu

Viděli jste film The Social Network o začátcích Facebooku? Určitě si tam pamatujete na dvojčata Winklevossova. Teď jsou díky bitcoinu pořádně bohatá.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Existuje dům, který je podobný známému domu ze seriálu Simpsonovi

Animovaný seriál Simpsonovi nevychází zase tak moc z reality. Ovšem alespoň jedna věc očividně z reality vychází - jejich dům.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Pití ginu vám může zrychlit metabolismus. Takže jednu lahev, prosím

Mnoho lidí o ginu mluví jako o chladném, osvěžujícím pohlazení na duši ve skleničce. Ale kromě toho, že gin chutná jako ráj v ústech, je i zdravý.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Roztleskávačka na Twitteru levitovala a všichni to totálně nechápou

Víte, kdo je v současnosti největší celebrita na internetu? Jedna středoškolská roztleskávačka, která na jednom videu přešla přes neviditelnou krabici.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Co je teď velký hit? Lidé převlečení za neonacistické plyšáky

Rozhodli jsme se informovat o tom, co hýbe trendy, protože každý by měl být neustále "in". Seznamte se s lidmi převlečenými za neonacistické plyšáky.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Ženy mají stejné výmluvy jako chlapi, aby nemusely používat kondomy

Muži a ženy jsou si podobnější, než si možná myslíte. Používají stejné triky jako muži, aby se při sexu vyhnuly používání kondomů. Nikdo je nemá rád.

Zdroj: www.studentpoint.cz

I na nevinné Instagram fotce může někdo poznat, že podvádíte svou ženu

Instagram je na to, abyste se pochlubili, jak dokonalý je váš život. Pokud ovšem není dokonalý, třeba podvádíte svého partnera, měli byste si dávat pozor.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Chtěli byste bitcoiny za 2,4 miliardynebo dvě pizzy? Vybral si dvě pizzy...

Bývaly ale doby, kdy jeden bitcoin byl za haléře. A není to tak dávno, kdy jeden chlápek poslal 10 000 bitcoinů za to, aby měl doma dvě pizzy.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Superman má v Lize spravedlnosti odstranění knírek a vypadá směšně

Hollywood zaplatil za film tolik milionů dolarů a přitom taková maličkost, jako je odstranění knírku, může vypadat takhle hrůzostrašně.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Měli byste vědět: Když budete mít psa, dožijete se vyššího věku

Dřívější studie prokázaly několik výhod majitelů psů - mohou snižovat deprese, zlepšovat spánek a nutí lidi více se hýbat. Navíc se dožijete vyššího věku!

Zdroj: www.studentpoint.cz

Švýcarská vesnice vám dá miliony, když se tam nastěhujete

Studujete a přemýšlíte, jak vyděláte miliony, jakmile vyjdete školu? Očividně je to docela jednoduché. Stačí se přestěhovat do jedné švýcarské vesnice.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Tahle iluze s kelímky z fastfoodu způsobila, že je celý internet zmatený

Na sociálních sítích se uchytí spousta věcí, ale je jedna věc, která zafunguje vždycky. Co to je? Záhada! A teď se objevila jedna, která nedá lidem spát.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Babička objevila fotografii. Od té doby nemůže přestat fotit legrační portréty

Když objevíte fotografii až hodně pozdě v životě, může to dopadnout různě. Tahle babička uchopila příležitost za pačesy a vzniklo něco magického.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Třicet miliard korun. Na tolik jsou pojištěné naše úspory v bankách

O ochraně našich vkladů v bankách jsme již na StudentPointu psali. Jsou ale české banky připravené na případný návrat světové finanční krize?

Zdroj: www.studentpoint.cz

Víte, co je teďka hit? Vánoční stromečky z ananasů

Máte rádi tradiční Vánoce? Tak to vás tenhle trend nejspíš ani trošku nepotěší. Z ananasů se totiž stávají vánoční stromečky.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Alkohol zabíjí více teenagerů než všechny drogy dohromady

Chodíte pravidelně každý týden na deseti pivo? A věděli jste, že je to podle statistik zhruba tak bezpečné, jako si píchat heroin do oční bulvy?

Zdroj: www.studentpoint.cz

Chcete znát další módní trend? Lidé si tetují na tvář hvězdná znamení

Proč si nenechat udělat tetování na obličej, kterého se už nikdy nezbavíte? Vzhůru do toho. Stačí si nechat udělat astrologické pihy.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Máte strach z pavouků? Tenhle roztomilý pavouk léčí arachnofobii

Od teď už se pavouků určitě nikdy bát nebudete. Vznikl totiž jeden animovaný a extrémně roztomilý pavouk, ze kterého už nemůže mít nikdo strach.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Facebook chce všechny vaše nahé fotky (samozřejmě, aby zabránil jejich zneužívání)

Říká se tomu "revenge porn". Je to, když se někdo snaží zveřejnit vaše nahé fotky. Většinou jde o bývalé partnery. A Facebook proti nim chce bojovat.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Věc, kterou jste chtěli vědět: Co bylo před Velkým třeskem?!

V nepravidelné rubrice odpovídáme na další, velmi tížovou otázku. Tentokrát se zaměříme na to, co bylo sakra před Velkým třeskem?

Zdroj: www.studentpoint.cz

Pařili jste Pokémon Go? Tak se připravte, přijde Harry Potter Go!

Zase budete běhat po ulicích a neustále čučet do mobilu. Vlastně, to děláte stejně, že jo?

Zdroj: www.studentpoint.cz

Poslechněte si, jak zní absolutně všechny žánry muziky na světě

Máte dost času? Milujete muziku? Tak vítejte! Tady si můžete poslechnout všechny hudební žánry, které existují a z každého si udělat playlist.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Pití tequilly posilňuje kosti. Vážně, je to vědecky dokázané!

Konečně budete mít na párty výmluvu. Když totiž budete pít hodně tequily, tak se sice stanete alkoholikem, ale s kvalitními kostmi.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Věc, kterou jste chtěli vědět: Proč máte průjem během kocoviny?

Další díl nepravidelného seriálu se tentokrát zaměřuje na kocoviny.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Zvolte nejhezčí maturantku a maturanta roku 2018

1. září zahajuje 10. ročník internetové soutěže www.MissMaturita.cz.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Ze studentky bude modelka potom, co se stala virální její fotka z ulice

Chcete být modelka? Není problém, stačí, když budou virální fotky z vašeho maturitního plesu na sociální síti a už vás někdo může objevit.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Modelky požádaly expertu ve Photoshopu, aby je udělala hubené

Chcete být grafikem a ukázat své portfolio? Pokud umíte ve Photoshopu, můžete se předvést a proslavit. Jako fotografka, která upravila tyto dvě modelky.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Deset nejlépe placených prací, které mohou dělat mileniálové

Chcete vydělávat obrovské peníze hned ve své první práci? Můžete!

Zdroj: www.studentpoint.cz

Pejsek Lulu byl vyhozen ze CIA, protože si raději hrál než hledal bomby

Žijeme v těžké době. Politika, práce, škola, stresy. Takže je na čase se trochu dojmout něčím prostě hezkým. Třeba pejskem Lulu.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Ruská studentka, která se dokáže proměnit skutečně do kohokoli

Něco takového jste si určitě vždycky přáli umět. Proměnit se v kohokoli, kdykoli to potřebujete. Zejména v momentě trapasu. Tak tahle holka to dokáže.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Městečko na Islandu má na přechodech 3D zebry, aby zpomalili auta

V malém městečku na Islandu se rozhodli trochu experimentovat. Řekli si, že vyzkouší, jak zaručeně zpomalit auta před přechodem pro chodce.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Vše, co byste měli vědět o druhé sérii seriálu Stranger Things

Tento týden to přijde. V pátek má premiéru druhá řada Stranger Things a plán na víkend tedy máte jasný.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Můžete si pronajmout soukromé letadlo, abyste machrovali na Instagramu

Váš Instagram konečně bude vypadat tak, jak jste si vždycky přáli. Budete vypadat jako boháči. Stačí přidat soukromé letadlo.

Zdroj: www.studentpoint.cz

FOTOEXPO 2017 – v obležení fotografických hvězd!

Již tuto sobotu 21. 10. v Národním domě na Vinohradech. Na své si přijdou začátečníci, zapálení fandové ale i profesionální fotografové.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Fotoexpo - StudentPoint.cz

FOTO FRESH – umělec trashhand

Zdroj: www.studentpoint.cz

Kolik peněz lze dostat zpět ze zkrachovalé banky?

Zhruba 2,5 milionu korun, respektive 100 tisíc eur. To je hranice, na kterou jsou v České republice pojištěny vklady občanů ve finančních domech. Z banky můžete ale získat i víc.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Máte účet v zahraniční bance působící v Česku? Toto byste měli vědět

Díky systému pojištění vkladů dostanou v případě krachu banky její klienti zpět až 100 tisíc eur. Jak je to ale v případě zahraničních bank, které mají pobočku v České republice?

Zdroj: www.studentpoint.cz

Máme pro vás 3 senzační vánoční balíčky díky Milka, Haribo a Baileys

Vánoce se blíží a nechce se vám utrácet? Není problém, zařídíme!

Zdroj: www.studentpoint.cz

Na co si dát pozor, když zvete svého partnera poprvé k sobě domů? - StudentPoint.cz

Jde k vám poprvé na návštěvu a vyho nebo ji nechcete úplně odradit. Jaké rychlé úpravy pokoje se dají na poslední chvíli provést?!

Zdroj: www.studentpoint.cz

Mezi vítězi start-upové soutěže Startery CEE je česká Přestupní stanice

Eva Dudová si z Budapešti přivezla ocenění za svůj společensky odpovědný nápad.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Lékařské záběry jako 3D hologramy? To je vítěz InnovMatch

InnovMatch, soutěž pro start-upisty, vývojáře, podnikatele, inovativní firmy a studenty z regionu střední a východní Evropy.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Finále mezinárodní start-upové soutěže InnovMatch bude 30. listopadu

Mezi finalisty soutěže InnovMatch je 8 start-upistů z ČR, Chorvatska, Polska a Rumunska, kteří přihlásili své nápady na aplikaci.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Fenomenální Gaudeamus Alkotour 2017 pokračuje, dnes je na řadě Plzeň!

Přijďte se napít a ukažte, že v Plzni jsou ti nejlepší studenti.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Gaudeamus Alkotour 2017 s Majkem Spiritem a DJ Wichem už zítra!

Předprodej na Gaudeamus Alkotour 2017 končí už dnes, takže nezmeškej tuhle akcičku!

Zdroj: www.studentpoint.cz

Zkrachovala „moje“ banka. Kdo mi vrátí peníze?

Pravděpodobnost, že zkrachuje finanční instituce, není naštěstí veliká. Přesto se takové případy stávají. Co se v stane s úsporami? Kolik peněz dostanu?

Zdroj: www.studentpoint.cz

Průmysl 4.0 je tady, na ČVUT s ním pomůže program SAP

Institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT se připojuje ke vzdělávacímu programu SAP University Alliances.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Soutěž pro schopné studenty, která vás může dostat až do Ameriky

Máte znalosti? Jste kreativní, máte dovednosti v oblasti managementu, analytické schopnosti a sociální inteligenci? Tak to jste tu na pravém místě.

Zdroj: www.studentpoint.cz

Bitcoiny a další kryptoměny (zatím) jen pro geeky a dobrodruhy

Bitcoiny a další kryptoměny. Jsou to dobré investice? Nebo byste raději měli investovat do něčeho bezpečnějšího a s jasným výnosem?

Zdroj: www.studentpoint.cz

Hodinky ze sudu od whiskey nebo z gotického trámu?

Kadeřník a IT technik – na první pohled neslučitelné profese. Přesto se Jakub a Richard před dvěma lety spojili, aby v Česku rozjeli netradiční business.

Zdroj: www.studentpoint.cz