Linka 199

ŽENA-IN - Stačí vám pět kousků a budete každý den jiná

Pracujete v kanceláři a nebaví vás každé ráno vymýšlet, co na sebe? Jste na pozici manažerky, asistentky nebo úřednice v bance a musíte nosit jen kostýmky? Poradíme vám, jak si jednoduše sestavit základní šatník, abyste nemusela utratit horentní sumy, a přitom byla každý den jako ze škatulky.  

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jak nosit hit sezony, sedmiosminové „planďáky“

Omlouvám se za ten název, ale lepší mě nenapadl. Ačkoliv jsou letos velkým hitem, na ulici je moc často nevídáme. A pokud ano, nosí je spíš cizinky. Některé značky je mají ve své nabídce, ale na dračku zrovna nejdou. Bude to asi tím, že ani nevíme, jak a s čím je nosit.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jak se oblékat, abychom vypadaly jako milionářky

Dobrý vkus není otázkou peněz. Můžeme vypadat skvěle a náš šatník „draze“, i když nepatříme mezi horních deset tisíc. Chce to jen pár triků, které nás skoro nic nestojí, ale zaručí nám patřičný lesk.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Deset triků, jak vypadat štíhleji

Možná jste se svou postavou spokojená, nebo alespoň smířená a nehodláte na tom nic měnit. I tak jsem možná vzbudila vaši zvědavost. Jak se dá využít některých triků a vypadat štíhlejší a vyšší. Když už nic, tak alespoň dobrý důvod k diskuzi, co říkáte, milé Ženy-in?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Léto bez vysokých podpatků. Jak na to, aby naše nohy vypadaly delší.

Většina z nás si alespoň v létě ráda odpočine od vysokých podpatků. Sice prodlužují nohy, ale pohodlí je přednější. Jak to udělat, aby i v nízkých botách vypadaly naše nohy delší? O tom bude dnešní Škola stylu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Máte sladěné boty s kabelkou? Zbytečná snaha!

Ano, dlouho platilo pravidlo, že by měla kabelka ladit s vaším obutím, ale časy se mění a všechno je jinak! Dnes můžete bez dlouhého přemýšlení, jakou kabelku si vezmete k vašim oblíbeným lodičkám, sáhnout po té první, která se vám dostane pod ruku, a nedopustíte se přitom módního faux pas.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Škola stylu: Jak na silná lýtka a kotníky? Dejte si pozor hlavně na výběr bot

Nohy, které se podobají spíš sloupům, nejsou jen „výsadou“ obézních žen, ale můžou potrápit i ty štíhlé. Způsobuje to zadržování vody v těle. Nohy jsou nateklé a nemají vyrýsovaný tvar. Tento „nedostatek“ postavy se dá poměrně snadno zamaskovat.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Škola stylu. Žádné nohy nejsou dost dlouhé aneb pár triků pro „krátkonožky“

Dlouhé nohy jsou obrovskou devizou a ženy, které se jimi pyšní, to mají i v oblékání jednodušší. Nemusí se trápit délkami sukní či kalhot, sluší jim skoro všechny. Zato ženy - krátkonožky musí vybírat velmi pečlivě, aby svůj „nedostatek“ ještě více nezdůraznily. Dnešní škola stylu jim poradí, co nosit, čemu se vyhýbat, ale také nad čím mávnout rukou. Neboť i móda je opředena řadou mýtů.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jiřina Tauchmanová: Svatební šaty z půjčovny jsou jako ze sekáče

Návrhářka Jiřina Tauchmanová pendluje mezi Novou Pakou, kde žije a tvoří, a Prahou, kde má ateliér, ve kterém zkouší a setkává se svými klienty. Tam jsem si s ní dala schůzku i já. Je to nesmírně příjemná a kultivovaná dáma, se kterou se krásně povídalo nejen o módě, modelkách a svatebních šatech, ale i o životě, mužích a zahrádce.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Na svatební vlně ještě chvilku zůstaneme

Pro každou nevěstu je její svatební den asi tím nejdůležitějším krokem v životě, proto se není čemu divit, že při výběru šatů jsou opravdu pečlivé. Ač se může zdát takový výběr jako lehká záležitost, taková sranda to zase není.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nejkrásnější květované kabelky

Květinové vzory jsou aktuální nejen na šatech, kalhotách a topech, ale i na kabelkách. Podívejte se na pár úžasných kousků od návrhářů Dolce&Gabbana a Tory Burch

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Svatební šaty 2015. Nejslavnější návrháři světa se odklánějí od romantiky

Svatební šaty bývají tou nejočekávanější třešničkou na dortu každé módní přehlídky. I ony podléhají módním trendům, i když ne tak dramaticky jako ostatní oblečení. Stále vede bílá barva, dlouhé sukně, něžné materiály… ale odklon od romantismu je zjevný.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Podzim začíná, jarní trendy jsou tady

My dnes hovoříme o podzimu, ale v módě je už dávno jaro. Všechny módní značky už představily své kolekce na příští rok. Zatím vám nebudu nic prozrazovat, ale přece jenom, pár ukázek toho, na co bychom se mohly těšit, nezaškodí

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Předběhněte dobu a na Silvestra oslňte doplňky a la Dolce&Gabbana

Chystáte se na silvestrovskou párty a chtěla byste dodat svému outfitu světový šmrnc? Mám pro vás skvělou inspiraci. Postavte svůj look na originálních doplňcích podle světoznámé návrhářské dvojice D&G

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Óda na ženu - matku. Taková je nejnovější kolekce Dolce&Gabbana

Modelky s bříšky, s miminky v náručí nebo v doprovodu roztomilých děvčátek se objevily na přehlídkovém molu a vzbudily nadšení. Neobvykle pojatá kolekce Dolce&Gabbana tak vzdala hold ženě matce.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pohled na kabelky Bvlgari z kolekce jaro/léto 2016

Italská značka Bvlgari představila několik kousků luxusních doplňků pro ženy na sezonu jaro/léto 2016. Jak se vám líbí jejich kožené kabelky?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kabelky dvojčata. Tak krásné, až se tají dech

Vypadají jako za časů našich babiček a potěší snad všechny ženy, které mají slabost pro romantické doplňky. Menší se schová do větší, ale dají se nosit i společně. Tak je předvedly modelky na přehlídce slavné návrhářské dvojice Dolce&Gabbana. A zaujaly na první pohled. Jak se líbí vám?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - S novou kabelkou do nového roku. Vedou batůžky, malé kabelky a ledvinky

Ne že by velké kabelky vyšly z módy, na to jsou až příliš oblíbené, ale chceme-li jít s dobou, malá kabelka by nám chybět neměla. Přece jenom je ženštější, skladnější, pohlednější. A někdy nám úplně postačí.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Když balerinky, tak do špičky

Balerínky už patří ke klasice našich botníků. Začaly se nosit v padesátých letech minulého století a v takřka nezměněné formě se těší velké oblibě i v současnosti. Ale něco se přece jenom změnilo a jejich typický oblý tvar se začíná nebezpečně zaostřovat. Je to ku prospěchu, nebo škodě věci, co myslíte?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kabelky sladěné s botami. Dvojčata, s nimiž nikdy nešlápnete vedle

Jakou kabelku k jakým botám? Také si občas lámete hlavu, jak skloubit dohromady tyto doplňky, abyste se nedopustily stylového faux pas? „Dvojčata“ vám tuto zapeklitou otázku vyřeší na jedničku.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Škola stylu. Doplňky ve správném poměru k tělesným proporcím nejen zeštíhlují, ale vytvářejí i pocit sebevědomí

Doplňky hrají v našem stylu významnou roli. Nejen jejich barevná sladěnost, ale hlavně velikost může náš celkový vzhled ovlivnit. K lepšímu, ale i k horšímu. Příliš velký kontrast mezi doplňky a postavou jen upozorní na to, jak drobné nebo robustní se jevíme ostatním.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Když boty „neladí“ s postavou, dokážou shodit i to nejhezčí oblečení

Vybíráte si boty s ohledem na své tělesné proporce? Pokud ano, pak asi víte, že některé boty vám „sednou“ a v jiných se necítíte dobře. A nejde jen o pohodlí. Prostě se k vám nehodí. Na co se zaměřit, abyste vybrala vždy dobře, probereme v dnešní Škole stylu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Lákají vás barevné boty, ale nevíte, jak je sladit s oblečením? Dnešní Škola stylu vám poradí

S příchodem jara a léta máme větší chuť nosit barvy. Na oblečení, ale i na doplňcích. Pokud toužíte po barevných botách, ale nejste si jistá, s čím a jak je kombinovat, bude dnešní Škola stylu přesně pro vás. Možná budete překvapená, kolik možností máte.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Škola stylu: Nesluší vám klobouky? Zřejmě si vybíráte špatně

Klobouk dokáže pozvednout náš vzhled, ale špatně zvolený model ho může i pokazit. Jaká jsou úskalí výběru klobouků? V čem děláme chyby? Odpověď na tyto otázky najdete v dnešní kapitole Školy stylu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Dámy, paní, slečny, už je čas. Vytáhněte pyžámka a hlavně, zapomeňte na kalhotky!

S nevlídným počasím, které venku panuje, neklesá jen naše nálada, ale i teplota. Zvláště ty, co jsou zimomřivé trpí. Ovšem zapnout doma topení nestačí, je potřeba se zahřát i jinak. O pomoc můžete požádat partnera, vytáhnout z tajných zásob lahev dobrého alkoholu či se obléci do podzimního pyžámka. Co bude možná vůbec nejlepší, zkombinovat všechny tři výše zmíněné věci dohromady.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Je to šílenost? Ponožkové boty jsou hitem!

Čas od času se objeví trend, který zprvu šokuje, ale pak se stejně uchytí. Jedním z nich je módní výkřik zvaný ponožkové boty. Ano, čtete správně. Přiznané ponožky v botách už nejsou pasé, jak tomu bývalo, naopak. Čím více jsou vidět, tím lépe.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Červená je "kořením" vašeho šatníku. Nebojte se ji nosit

Červená se letos stala nejžhavější barvou podzimu. Líbí se vám, ale ve velkých plochách si na ni netroufáte? Nevadí, poradíme vám, jak ji nosit. Dávkujte ji po špetkách a brzy se stane vaší "kamarádkou".

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Škola stylu: „Vršky“ pro postavy typu X. Váš pas je devizou, ale i cestou do pekel. Aneb zvýrazněte pas a budete vypadat skvěle

Postavu typu X, připomínající přesýpací hodiny, jsem si nechala nakonec tak, jako si necháváte nejlepší bonbonek. Ano, milé majitelky této postavy, je vám určitě co závidět, ale ani vy si nemůžete dovolit úplně všechno. Jakmile „zabijete“ pas, zabijete krásu své postavy

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Škola stylu. Alfou a omegou správného výběru oblečení, je tvar postavy. Znáte ten svůj?

Konfekční velikost, nebo číslo na visačce není pro dobrý vzhled rozhodující. Možná to zní překvapivě, ale mnohem důležitější jsou proporce a tvar postavy, který nám byl dán do vínku. Když ho správně určíte, snáze najdete klíč k tomu, abyste si pořizovaly správné oblečení, které vám bude slušet.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Škola stylu: Vystouplé bříško? Víme, jak ho rafinovaně schovat

Ještě jste nestačily po Vánocích zhubnout? Trápí vám tukové polštářky na břiše celoročně? Vzdaly jste snahu s tím něco dělat, a přesto byste chtěly vypadat štíhleji? Zkuste to pomocí oblečení. Škola stylu se zaměří na ožehavé partie pasu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Škola stylu: Vrchní díly oblečení pro „Áčkové“ postavy. Současná móda vám moc nepřeje

Ženy s postavou typu A to mají hodně těžké. A to doslova a do písmene. Jejich spodní polovina těla působí (oproti horní) těžce. Přiznejme si to, milá áčka, máme zadek a stehna, která nám přidávají kila, ačkoliv se cítíme jako křehké květinky. Naštěstí existují triky, jak svou postavu zeštíhlet, aniž bychom musely hubnout.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Škola stylu: Postavy tvaru Y, zbystřete! Dnes se zaměříme na horní polovinu těla

Od doby, kdy jsem zahájila školu stylu, si více všímám žen na ulici a dělám si soukromou analýzu. Došla jsem k překvapivému závěru: Ač jsme Slovanky a čekala bych převažující typ A, nebo X, vedou „Ypsilonky“.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Škola stylu. Jak nosit pásek, aby zvýraznil vaše přednosti?

Pásek patří k nejoblíbenějším doplňkům. Je třešničkou na dortu, která umí dotvořit náš celkový vzhled. Pokud máte cit pro proporce, bude vašim dobrým společníkem, v opačném případě může hodně pokazit. Jak vybrat ten správný přesně pro vás, o tom bude dnešní Škola stylu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Postava typu Y. Její nedostatky možná znáte, ale je třeba ocenit i její přednosti

Milé ženy-in, vítejte v dalším dílu naší Školy stylu. Minule jsem vám slíbila, že probereme jednotlivé typy postav. Ač je to v rozporu s abecedou, začneme „ypsilonkou“. Podíváme se nejen na její „slabiny“, ale hlavně na přednosti, kterých určitě není málo.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Módní sametová revoluce

Dávno tomu, kdy byl samet materiálem vhodným jen na významné akce, společenské události nebo do divadelní lóže. Samet ovládl tuto sezonu ve velkém a vy se ho naučte nosit od rána až do večera.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nejlepší zimní kabáty pro každý typ postavy

Zima je tu a rozhodně není čas na hrdinství. Je načase pořádně se nabalit a vyrazit do chladných měsíců v trendy kabátku, který bude jako stvořený pro váš typ postavy.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Asymetrie v oblékání. Využijte ji ve svůj prospěch a úspěch máte zaručený

Neuvažujte jen o svých nedokonalostech, a zkuste vyzvednout hlavně své přednosti. K jejich zvýraznění vám pomůže třeba právě asymetrie. Proč právě tento prvek a jak s ním pracovat, to se dočtete v následujícím článku.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vůně s puncem luxusu, to jsou niche parfémy

Ivana Rudićová je vskutku výjimečná dáma. Její životní příběh je protkán spousty zajímavých událostí a dal by se poslouchat dlouhé hodiny. Kromě toho má i netradiční povolání, je parfémovou stylistkou v butiku Kosmetické delikatesy – myskino.cz. Byla jsem velmi zvědavá, jestli mi žena, která se mezi nejluxusnějšími parfémy pohybuje dlouhá léta, dokáže bez jakýchkoliv nápověd doporučit vůni, která by se mi líbila. Jak test dopadl, si můžete přečíst níže.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Seřiďte si správný čas, hodinkový speciál je tu!

Víte, co je pořád tím nejstylovějším a nejslušivějším doplňkem vůbec? Hodinky přeci! Tady je výběr těch nej, které byste si v tuto chvíli mohly přát.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vánoční kompozice nejen pro inspiraci. Získejte dárek dle vlastního výběru

Již za pár dní přivítáme v našich domovech Ježíška. Vánoční období je ovšem spojeno i s velkým stresem. Myslíme na ostatní a zapomínáme samy sebe. Je tedy čas to napravit. Pokud ještě sháníte dárky, můžete se inspirovat ve vánoční kompozici. Tam naleznete nepřeberné možnosti, čím potěšit ženy. Mimo to si můžete vybrat i dáreček pro svou maličkost. My vám ho s radostí věnujeme.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pět tipů, jak se ze silvestrovské party nepropít do kocoviny

Už na Silvestra se rozhoduje o tom, jak prožijete Nový rok. Řeč je naštěstí jen o 1. lednu, ale i ten by se dal prožít lépe než v posteli s mokrým hadrem na hlavě a bědováním. Máme pro vás několik rad, jak ukočírovat bujaré novoroční oslavy tak, abyste z alkoholu, který vám proteče hrdlem, měli jen požitek.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Modrá je dobrá aneb Zařaďte tuto barvu zpět do své kosmetické výbavy

Myslíte si, že modré stíny, linky nebo řasenka jsou dávno out? Že to byla výsada 90. let a tam by také tento kosmetický výstřelek měl zůstat? V žádném případě. Modrá je dobrá, modrá je šik!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Bujarý večírek za vámi? Vaše pleť vám rozhodně nepoděkuje!

Kocovinu asi zažila každá z nás. Je to ten stav, kdy doslova bolí koukat. A je to také „nemoc“, při níž dostane pleť co pro to. Alkohol a zdravá pokožka, to není dobrá rovnice.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Líčení podle Gwen Stefani

Červená barva k Vánocům neodmyslitelně patří a pokud se rády líčíte a chcete vypadat na Štědrý večer opravdu svátečně, nechte se inspirovat jednoduchým líčením Gwen Stefani. Ta má v oblibě červenou rtěnku a černé linky. Pokud chcete něco navíc, doporučujeme použít třpytivé stíny do vnitřního koutku oka a nebo černou linku posypat třpytkami. Pokud stojíte o opravdu dramatický pohled, nezapomeňte nalepit umělé řasy.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vytvořte si třpytkový look

Sváteční líčení si zaslouží o trochu více třpytek, které váš oční pohled ještě víc rozzáří. Osobně ráda nosím třpytivé stíny celoročně, ale o svátcích si vyloženě užívám mnohem větší intenzitu s výraznějšími pigmenty. Vybrala jsem pro vás pár aktuálních zajímavých paletek a dalších doplňků, které září na dálku.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kdo maže, ten je krásný aneb Testování kosmetických olejů

Oleje se v posledních letech staly základním kamenem kosmetického arzenálu žen. Je ale škoda, že stále kolují fámy, že tyto produkty jsou jen pro určitý druh pleti, přitom vhodné složení se najde pro každého. Já osobně oleje zbožňuju, ale ne každý si mě získá. Jsem v tomto směru hodně náročná. Podívejte se na můj výběr těch nejlepších olejů, které jsem měla možnost vyzkoušet.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Máte doma micelární vodu? Pryč s ní! Pokožce totiž škodí

Když se na trhu objevily micelární vody, ihned se staly fenoménem. Spousta žen jim propadla. Jenže je nutné podotknout, že „micelárky“ nejsou zcela vhodným kosmetickým přípravkem, jak se může zdát. Dokáží totiž pleti uškodit. Pokud máte doma tento výrobek, nemusíte ho však vyhazovat do koše. Stačí pouze vědět, jak jej používat.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Propadněte kouzlu výjimečné levandule a získejte voňavý kosmetický produkt dle svého výběru

Levandule je známá pro svou nezaměnitelnou vůni, a především pak díky relaxačním, regeneračním a antiseptickým účinkům. Mimo to je vhodná i například při bolestech hlavy či silných migrénách. Dokáže tělo i mysl zklidnit jako mávnutím kouzelného proutku. Dá se tedy o ní bez nadsázky říci, že je to všestranná rostlina. Nechte se rozmazlovat a hýčkat kosmetickými produkty, které blahodárnou levanduli obsahují.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Ve městě stárne pleť rychleji. Jak ji obelstít?

Zapomeňte na sluneční záření, opravdovou hrozbou pro naši pleť a její kvalitu je totiž ovzduší, v němž žijeme. Životní prostředí výrazně ovlivňuje naše zdraví.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Opravdu mohou antiperspiranty za vznik rakoviny? Víme, jak se věci mají

Kolik z vás si při nákupu jakékoliv kosmetiky čte etikety, kde se nachází přesné složení výrobků? Některé určitě ano, ale stále převládá více žen, která vsází na líbivý obal, pozitivní recenze či vůni. Kolem zkrášlujících a pečujících výrobků stále koluje velké množství mýtů, jaké složky v nich jsou škodlivé a opačně. Jak se tedy věci mají? Čemu bychom se měly vyhýbat?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kosmetika měsíce října. Otestováno a můžeme doporučit

Vyzkoušet všechny kosmetické produkty, které jsou k dostání, je nemožné, i když by to bylo příjemné, o tom žádná. Otestovala jsem pár výrobků, které mě nějakým způsobem zaujaly. Vy se teď můžete podívat, které produkty to jsou, a případně napsat, co z kosmetiky doporučujete vy.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pleť jako mastný knedlík? Toho se u pleťových olejů bát nemusíte!

Oleje na tělo a pleť, to není žádná novinka. Jsou oblíbené pro vysoký obsah vitamínů, esenciálních mastných kyselin a minerálních látek, které jsou pro naši kůži tolik potřebné. Takže, krémy jsou passé, oleje frčí!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vyberte fotku, na které se cítíte krásná, a můžete vyhrát! My v redakci jsme to už udělaly

Zapojte se do krásné soutěže s Astridem, která spočívá v tom, že nahrajete fotku na svůj Instagram, nebo na www.ceska-krasa.cz. A o jakou fotku jde? O takovou, na které se cítíte Vy sama nejkrásnější. Na Instagram nesmíte zapomenout přidat hashtag #CeskaKrasa. Pro ukázku jsme pro vás v redakci připravily naše fotky s popisem, který je nutný k fotce dodat. Proč, kdy anebo díky komu se cítíte krásná?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Je pravda, že lak na nehty by měl korespondovat s vaší osobností? Zjistili jsme to, budete se divit!

Přiznám se, že informace o tom, že lak na nehty by měl sedět k mé osobnosti, pro mě byla naprostou novinkou. Vždy jsem si je vybírala podle jednoduchého vzorce – líbí/nelíbí. Zašla jsem tedy zjistit, jak se věci mají a hlavně, jestli mi odbornice dokáží vybrat takový odstín, který by se ke mně hodil a zároveň se mi líbil.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Depilace versus epilace. Znáte rozdíl?

Přestože se tzv. „návrat k přírodě“ a přirozenému ochlupení po celém těle začíná čas od času objevovat na červeném koberci nebo v nové módní kampani, krásné hladké tělo je stále tím největším kosmetickým trendem. A v takovém případě na řadu přicházejí pojmy depilace a epilace.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Poporodní strie: jak jim předcházet a jak s nimi účinně bojovat?

Následky, které si tělo nese po porodu, jsou zcela individuální, přesto, strie se objeví až už 90 % žen. Pokud je toto i váš případ, neklesejte na mysli, poradíme vám, jak jejich viditelnost zmírnit a jak o své tělo pečovat.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nastávající maminky, hýčkejte se. Jak o sebe pečovat v těhotenství

Říká se, že těhotenství je to nejkrásnější období ženy. Nastávající matky s tím ale mnohdy nesouhlasí. Ať už si tyto chvíle užíváte, nebo trpíte, nezapomínejte na kosmetickou péči. Ta je totiž v těhotenství velmi důležitá, podívejte se proč.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nový trend: kosmetický minimalismus

Dnešní konzumní doba nás často „nutí“ k tomu, abychom nakupovaly přes míru. Abychom plnily své botníky a šatníky přes míru a aby se naše kosmetická polička (poličky) prohýbala pod množstvím všech krémů, sér, boosterů, šminek a dalších nezbytností. Není to ale už příliš? Co takhle vykročit cestou (alespoň) kosmetického minimalismu?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Ofiny jsou trendy! Jaká vám bude slušet?

Každá z nás sem tam zatouží po změně vizáže. Nejčastěji si pohráváme s myšlenkou, jak se nechat ostříhat, protože stávající účes nás nebaví. Šmrncovní ofina může být tou správnou volbou. Nemusíte se jí bát, stačí vědět, jaký typ vám bude slušet.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Upravování nehtů doma? Tak na to zapomeňte!

Slyšíme to ze všech stran, krásné nehty jsou vizitkou každé ženy. Jenže, mnoho z nás nechce „zbytečně“ utrácet, a tak si upravují ruce svépomocí v pohodlí domova. To je ale ten největší problém. Neodbornou péčí můžeme nehtům hodně ublížit, což se velmi často děje.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pleť jako ze škatulky. Pečujte o ni jako profík!

Stát se majitelkou krásné a zdravé pleti, to není jen o správných kosmetických přípravcích, ale také o životním stylu. Všechny po ní toužíme, a tak o ni začněme pečovat jako profík. Kdy? Ideálně hned teď!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pečujte o své barvené vlasy jako profík!

Barvit si v dnešní době vlasy, to není nic zvláštního. Nebezpečné chemické přísady jsou dávno pryč, a tak se poničených a spálených vlasů už není třeba bát. Přesto, přírodní vlasy jsou přeci jen... přírodní, a tak je třeba těm barveným dopřát speciální péči.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kosmetika roku 2017 aneb Co zaujalo holky v redakci?

Již pár dní jedeme v novém roce 2018. Ještě ale není pozdě se vrátit do toho předešlého. My jsme zavzpomínaly na kosmetické produkty, které nás vloni nadchly. Vy se právě teď můžete podívat na náš výběr a inspirovat se.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Co je české, to je dobré. A o naší kosmetice to platí dvojnásob!

V čem jsme mistři? Naše pivo nemá konkurenci, máme sportovce, na které můžeme být právem pyšní a za objevem kontaktních čoček stojí také Čech. A teď se na přední příčky českých úspěchů řadí i kosmetika.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Sofonisba Anguissola: Malířkou z vlastního rozhodnutí

Ženy-malířky, to je vděčné téma. Po staletí bylo výtvarné umění chápáno jako víceméně mužská záležitost, kam byl vstup ženám zakázán. Dnes je tomu naštěstí jinak - ostatně naše finančně nejoceňovanější surrealistická malířka na mezinárodním trhu s uměním Marie Čermínová alias Toyen je toho dobrým příkladem. Nicméně v období renesance si každý úspěch musely ženy tvrdě zasloužit.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Louise Élisabeth Vigée Le Brun proslavily portréty krásných aristokratek

Její portréty Marie Antoinetty jste už možná někdy viděli, jen jste asi nevěděli, že autorkou je malířka s tak složitým jménem. S budoucí francouzskou královnou, která byla stejně stará jako ona, ji seznámila na jedné z procházek matčina dobrá známá. Brzy došlo nejen na portrétování, ale z obou mladých žen se staly přítelkyně.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Anežka Česká, emancipovaná přemyslovská princezna

Jméno svaté Anežky České je naší veřejnosti poměrně známé především od doby jejího svatořečení v roce 1989. Víte ale o tom, že vlastně tato přemyslovská princezna měla svým otcem původně naplánovánu zcela jinou budoucnost? Čekal by ji osud podobný všem královským dcerám?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Adina Mandlová, prvorepubliková megastar

Nataša Gollová, Lída Baarová, Hana Vítová, Adina Mandlová… To byly opravdové hvězdy stříbrného plátna první republiky. Jejich jména spolehlivě plnila kinosály a byla vždy zárukou kasovního úspěchu prvorepublikových filmů. Asi nejsvéráznější z této čtveřice byla poslední jmenovaná – Adina Mandlová.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - La Tintoretta - dcera svého otce

Být ženou ve středověku určitě nebyl žádný med, o tom snad žádná z nás nepochybuje. Vzdělání se považovalo za něco nepatřičného, získala-li některá vůbec nějaké, bylo jí to spíše vytýkáno. Očekávalo se od ní, že se vdá – nejlépe ihned, jak se „ženou“ stane – a bude rodit a rodit a rodit...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Slávka Peroutková: Třetí ženou svého muže

Pokud se donedávna našel někdo, kdo ještě neslyšel jméno Ferdinanda Peroutky, zcela jistě ho zaregistroval v souvislosti s trapným hledáním nejspíš vůbec neexistujícího textu, čímž nás v posledních týdnech krmí všechna - a nikoliv jen bulvární - média. Myslím, že Ferdinanda Peroutku netřeba glorifikovat. Svého mimořádného postavení mezi našimi novináři dosáhl jistě zaslouženě.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Hana Benešová, dokonalá manželka vrcholného politika

Svého manžela bezmezně milovala a vytvářela mu třicet devět let to nejlepší rodinné zázemí. Prostě ideální ženuška... Po jeho smrti pro ni ztratil život smysl, těžko se s jeho odchodem smiřovala. Přežila ho o dlouhých dvacet šest let...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Z herečky uznávanou císařovnou

V tom, kdy a kde se setkala Theodora se svým budoucím manželem Justiniánem, pozdějším byzantským císařem, historikové moc jasno nemají. Přesto to musela být nejspíš láska na první pohled, když díky ní došlo ke změně zákona.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Marie Majerová nebyla vůbec příkladná soudružka…

Dnes malinko zabrousíme do literárního bulváru první poloviny dvacátého století. Marii Majerovou si ze školy pamatujeme jako spisovatelku, kterou minulý režim přímo protěžoval. Už v roce 1947 získala titul národní umělkyně, a co teprve po slavném Únoru 1948! To už patřila mezi opravdovou komunistickou elitu…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Olga Revilliodová ztratila své dva syny během půl roku

Říkali jí Olinka, Olůvka, Olovo. Olga Masaryková (1891–1978), mazánek rodiny, poslední dítě Masarykových, byla ze všech prezidentových dětí ta nejméně známá. Moc se toho o jejím dětství či mládí nepíše a většinu svého dospělého života prožila v zahraničí.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Milena Jesenská nebyla pouhou přítelkyní Franze Kafky

Novinářka, spisovatelka, překladatelka, členka odboje a „vyléčená soudružka“. Přesto je Milena Jesenská širší veřejnosti známá díky svému vztahu a zejména korespondenci s Franzem Kafkou. Nejspíš by se jí to moc nelíbilo. Byl to jen jeden z mnoha vztahů této ambiciózní a nespoutané ženy...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Alice Masaryková nebyla jen dcerou prezidenta

Být dcerou prezidenta nebude zřejmě nic záviděníhodného. I když mám pocit, že současná „první dcera“, či jak si Kateřina Zemanová říká, si ve své nové roli vyloženě „medí“. Řeč však nebude o ní, ale o dámě, která kdysi cosi znamenala.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Dora, nenápadná dcera slavné matky

Bohužel nezdědila krásu, ani talent své okouzlující matky. Ani její dětství jí nemusíme závidět. Manželství jejích rodičů rozhodně nepatřilo k těm příkladným a jejich čtyři děti tím nesmírně trpěly. Nejspíš už asi tušíte, že dnes bude řeč o Doře, jediné dceři Boženy Němcové.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Marie Habsburská se už nikdy nevdala…

Dnešní příběh úzce souvisí s úterním cestopisným povídáním o Moháči (čtěte ZDE), který jsme nedávno navštívili. Bude o jedné mimořádně silné ženě. Ovdověla v pouhých jednadvaceti letech. Do té doby byla českou a uherskou královnou. Smrt milovaného manžela byl pro Marii Habsburskou životní tragédií.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Bohuslava Rajská, zapomenutá spisovatelka a kamarádka Boženy Němcové

Když jsem nedávno četla o spisovatelce Bohuslavě Rajské, nějak mi automaticky naskočil začátek básně, kterou jsme se povinně učili v sedmé třídě. Začínala: Večer před svatým Janem, mluví sestra s Tomanem. Kam pojedeš, bratře milý, v této na noc pozdní chvíli? Na koníčku sedlaném, čistě vyšperkovaném…  Je mi jasné, že víte, kdo to napsal.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Juditu známe díky mostu

O manželkách českých knížat či prvních králů toho příliš nevíme, pokud je vůbec známe jménem. O královně Juditě sice jakési ponětí máme, ale je to víceméně díky tomu, že je s jejím jménem spjat první kamenný most v Čechách, který byl předchůdcem mostu Karlova.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Margaret Sanger, americká průkopnice antikoncepce

Už jako malá nesnášela autority, celý život pak zasvětila boji za zrovnoprávnění žen. Stála v čele hnutí za užívání antikoncepce v Americe. Bojovala proti předsudkům, omezenosti a dogmatům, snažila se ženám pomáhat v jejich nelehkém údělu. Silnou motivací jí byl osud její matky.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Barbora Nerudová, „matička“ Jana Nerudy

Její život bychom jí rozhodně nezáviděli. Ženy to vůbec měly v 19. století těžké. Pokud se ovšem nenarodily do té správné rodiny. A to tedy případ paní Nerudové nebyl…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Naděžda Kramářová, první „česká“ paní premiérová

Kramářova vila. Bezesporu zajímavá stavba, která slouží jako rezidence českých premiérů. Hlavní slovo při jejím budování měla ruská manželka prvního československého předsedy vlády Naděžda Nikolajevna Kramářová.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Frida Kahlo: Extravagantní malířka autoportrétů

Dnes má pověst největší a nejoriginálnější mexické malířky, ale za svého života si slávy příliš neužila. Žila tak trochu ve stínu svého manžela a kolegy Diega Rivery. Dnes je o její obrazy nebývalý zájem a prodávají se za rekordní částky…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Oldra Sedlmayerová, obdivovatelka TGM a jeho tajná láska

Náš první prezident byl obdivuhodný i obdivovaný člověk. Krásný, štíhlý, noblesní… Erotické kouzlo musel mít pro ženy už od mládí. Ovšem od chvíle, kdy poznal v Lipsku Charlottu Garrigueovou, žádná jiná pro něj neexistovala. Zastával názor, že muž má mít v životě jen jednu ženu a žena jen jednoho muže. Nudné? Naopak! Nádherné!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Terezie Měchurová, manželka Otce národa

Možná vám jméno Terezie Měchurové nebude příliš známé. Ona sama se vlastně ničím neproslavila. Ovšem bez ní by se životní osudy Františka Palackého, historika a politika, jednoho z nejvýznamnějších Čechů (vlastně Moravanů) 19. století, nejspíš ubíraly jiným směrem.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zdeňka Havlíčková národ zklamala

Zdeňka, jediné dítě Karla Havlíčka Borovského, neměla moc šťastný život. Oboustranným sirotkem se stala v necelých osmi letech. Nezáviděníhodné! Jenže - pak vzali její osud do svých rukou „vlastenci“ a ona se stala  oficiální „dcerou národa“...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - První česká lékařka se překážek nezalekla

Dnes je pro nás nepředstavitelné, že bychom si nemohli vybrat svého lékaře. A mnohdy v některých oborech dáváme my ženy přednost ženám – lékařkám, kterých pracuje v našem zdravotnictví už více než padesát procent. Jaká byla ale situace na počátku dvacátého století? Cestičku dnešním studentkám medicíny tehdy prošlapala odvážná Anna Honzáková.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nejen pro milovníky historie: Korunovační klenoty v brněnském Letohrádku Mitrovských

České korunovační klenoty, symbol Českého království nevyčíslitelné hodnoty, je trvale uložen v Korunní komoře chrámu sv. Víta pod sedmi zámky. A vy si je teď můžete prohlédnout v Brně! Kde? V půvabném Letohrádku Mitrovských…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zdeňka Braunerová, příliš samostatná, příliš nezávislá...

Byla půvabná a vzdělaná a také mimořádně talentovaná. Rozhodla se celoživotně věnovat malířství a grafice a nikdy toho prý nelitovala. Několikrát se málem provdala, a přesto zemřela jako svobodná. Život této dívky z dobré rodiny byl nekonvenční, rozhodně ale zajímavý…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kdo se skrýval za záhadným jménem Toyen?

Toto jméno bylo dlouhá léta u nás téměř neznámé. A co vůbec znamená? To vlastně úplně přesně nebylo nikdy vysvětleno. Patřilo ale surrealistické malířce Marii Čermínové.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Julia Child, americká kulinářská legenda

Říká se, že láska prochází žaludkem. Nevím, jestli to ještě platí tak doslova, vždyť dnes vaří skoro každý! V případě americké kulinářské legendy Julie Child to tak ale bylo!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Průkopnicí českého letectví byla operní pěvkyně

Ženy již pronikly do spousty oborů lidské činnosti, které dříve patřily mužům. Například dnes nikoho nepřekvapí žena za volantem. Jsou však stále ještě obory, které zůstávají téměř výhradně doménou mužů. Třeba letectví. Vždyť i z pěti set pilotů ČSA je jen zhruba desítka žen. Průkopnicí české aviatiky byla Božena Laglerová. Možná tak trochu omylem. Její sny původně směřovaly jinam…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Camille Claudel: Když se žena zamiluje do nesprávného muže

Kariéra mladé a talentované malířky a sochařky se začínala právě slibně rozvíjet. Jenže potkala toho nesprávného muže a osudově se zamilovala. Nahlédněme do života neobyčejné ženy, která byla milenkou slavného umělce, s nímž prožila patnáct let. Do života geniální ženy, jejíž druhá půle života byla opravdu nezáviděníhodná…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Gabriele Münter – ve stínu Kandinského?

Ještě ani na počátku dvacátého století nebylo zcela obvyklé, aby se ženy aktivně prosadily na poli umění. Musely zdolat nejednu překážku, aby se vůbec dostaly ke studiu nějakého uměleckého oboru. Mnohé začínaly jako modelky svých mužských kolegů. Ale i potom, kdy už samy tvořily, byly stále spíše známé jako múzy svých slavnějších partnerů…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Peggy Guggenheimová: Milovnice umění a života

Byla milovnicí umění, sběratelkou obrazů, mecenáškou talentovaných umělců. A také energickou a extravagantní dámou v nápadných brýlích, která by si pro groš nechala vrtat koleno. V Benátkách, v tomto úžasném městě, strávila tato výstřední Američanka posledních třicet let svého života a zanechala tu sbírku, která patří k nejnavštěvovanějším v Evropě.  

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pro milovníky umění: Josef Hoffmann a Brtnice

Věhlasný architekt a designér, kterého uznává celá Evropa, ale my Češi či Moravané o něm víme tak zoufale málo! Pojďme nahlédnout do života tohoto všestranného umělce a navštívit jeho rodný dům v Brtnici…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Navštívili jsme: Schloßhof, zámek na Moravském poli

Jestlipak víte, kde se natáčely první scény nové verze Angeliky? Ve Versailles to nebylo! Slyšeli jste o Schloßhofu? Nejkrásnější zámek v Dolním Rakousku je na dohled od Bratislavy, asi jen hodinku a půl cesty z Brna. Pojďme jej společně navštívit…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Moháč - krátká bitva, následky nedozírné…

Už jsem tu někde prozradila, že rádi s manželem cestujeme. Tedy není to žádná exotika, na to tu jsou jiní experti. V posledních patnácti letech je to výhradně po evropských městech a památkách. V našem hledáčku jsou zejména místa spjata s významnými historickými událostmi našich i evropských dějin či místa s výrazným architektonickým odkazem minulosti.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Hundertwasser to všem „natřel“

Kdo jednou zavítal do Vídně, určitě se setkal s jeho jménem minimálně v souvislosti s Hundertwasserhausem na Löwengasse. Pokusím se vám přiblížit pár jeho staveb, s nimiž jsme se na našich cestách cíleně „potkali“.

Zdroj: zena-in.cz