Linka 199

ŽENA-IN - Navštívili jsme: Město Kostnice na břehu Bodamského jezera

Řekne-li se Konstanz, vybaví se vám historické město v Bádensku-Württembersku. Ovšem řekne-li se Kostnice, nejspíš si vzpomenete na rok 1415. Upálení mistra Jana Husa. Alespoň takto si to mnozí pamatujeme ze školy. Pojďme toto malebné městečko navštívit…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Navštívili jsme: Brixen, Havlíčkův fešácký kriminál

Před týdnem jsme se vrátili z cestování po Jižních Tyrolích, kde jsme nemohli vynechat návštěvu městečka, které je pro nás navždy spjaté s „národním mučedníkem“ Karlem Havlíčkem Borovským. Na místě samém jsme chtěli zjistit, proč se tu Karlu Havlíčkovi nelíbilo.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Byla Sidonie opravdu nádherná? Nevšední osud jedné baronky

Její krásné jméno zní jako pseudonym, její život by mohl sloužit jako scénář k filmu. Ostatně v těchto dnech měl premiéru v divadle Ungelt muzikál s názvem Touha jménem Einodis. Mladou hlavní hrdinku ztvárňuje Aneta Langerová, ve zralém věku Marta Kubišová. A o kom ten muzikál je? O baronce Sidonii Nádherné…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Markéta Maultasch aneb Jak Češi přišli o Korutany a Tyrolsko

Líbila by se vám představa, že jezdíte lyžovat do českých Alp? Tato teorie sice patří do ranku „co by bylo - kdyby“, nicméně na rozdíl od zbožného přání, že se praotec Čech neměl zastavit u Řípu, ale měl pokračovat k moři, má přece jen historický základ. České království mohlo ovládnout Tyrolsko a Korutany ve 14. století díky dobře promyšlenému sňatku.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vítězslava Kaprálová, geniální dítě, nadějná umělkyně, charismatická mladá žena

Byla mladá, hezká, pilná a mimořádně talentovaná. A také od dětství často nemocná. Osud k ní nebyl zrovna milosrdný. Zemřela v pouhých pětadvaceti letech. I přesto je považována za nejvýznamnější českou skladatelku a dirigentku…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Věčně zasněnou Hanu Vítovou proslavil Noční motýl

Byla prý jemná, tichá, nekonfliktní, skromná… Možná nebyla tak mimořádně krásná jako Lída Baarová, určitě ne tak ambiciózní a ctižádostivá jako Adina Mandlová či vzdělaná jako Nataša Gollová. Přesto patřila mezi provorepublikovou hereckou elitu. Ani jí – podobně jako jejím kolegyním – se bohužel nevyhnuly životní tragédie.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kristián ani Eva v Letohrádku Mitrovských hlouposti netropí…

Milujete pamětnické filmy s Natašou Gollovou, Oldřichem Novým, Adinou Mandlovou, Zitou Kabátovou či dalšími prvorepublikovými hvězdami? Pak by se vám mohla líbit výstava, kterou hostí půvabný Letohrádek Mitrovských v blízkosti brněnského Výstaviště.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Sissi – první známá anorektička?

Většina z nás zná příběh rakouské císařovny Sissi z filmové trilogie pravidelně vysílané na televizních obrazovkách v době Vánoc. Odtud také víme, jak se Sissi stala císařovou nevěstou a tušíme, jak byla vlastně ve svém manželství nešťastná.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Soudružka arcivévodkyně

V téměř každém šlechtickém rodě se najde někdo, kdo se z něj nějakým způsobem vymyká. U Habsburků se narodilo v 19. století takových skandálních osob více. Mezi nimi ale určitě vyniká Alžběta Marie, vnučka císaře Františka Josefa I., v literatuře nazývaná „rudou arcivévodkyní“.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Byla matka Franze Josefa skutečně taková fúrie?

Arcivévodkyni Žofii Bavorskou, matku císaře Františka Josefa I., známe z filmů o Sissi jako nepříjemnou a arogantní ženu. Proč vlastně taková byla? A byla taková skutečně? Jako mladá byla mimořádně atraktivní a prý i oblíbená.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Kramářka z Florencie

Takto ji prý označila její snacha Marie Stuartovna. Nikdy jí to nezapomněla. Sama si moc štěstí neužila ani v dětství, ani v dospělosti. Byla drobná, nepříliš hezká, avšak výjimečně chytrá a údajně všeho schopná. Dokonce to ale jednu dobu vypadalo, že se bude muset francouzská královna Kateřina Medicejská potupně vrátit zpátky do Florencie.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Marie Antoinetta – nešťastné dítě Marie Terezie

Živá, rozpustilá, bezstarostná jako dítě, v mládí elegantní a mimořádně přitažlivá, ale marnivá a obestřená skandály, v závěru života především nešťastná a s osudem smířená žena, která konečně dozrála a zmoudřela. Jenže bylo již pozdě…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Královna, která umožnila objevit Ameriku

Všichni jistě víte, že se jedná o španělskou královnu Isabelu Kastilskou. I ona žádost jistého janovského podivína vydat se do Indie západním směrem odmítla, a to dokonce třikrát! Nicméně byla to nakonec ona, která s touto cestou souhlasila a financovala ji. A onen námořnický dobrodruh? Samozřejmě Kryštof Kolumbus!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Anna Jagellonská, manželka prvního Habsburka na českém trůně

Vzpomínáte si ještě, co jste se kdysi učili či četli o tom, kdy a jak se dostali Habsburkové na český trůn? Vlastně za to mohla prozíravá sňatková politika jednoho z nejschopnějších habsburských panovníků Maxmiliána I. A s tím prvním Habsburkem na českém trůně v nadpise to taky není úplně pravda, i když se to tak často říká.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Královna volantu Eliška Junková

Ačkoli vlastně závodila pouhé čtyři roky, stala se největší ženskou automobilovou hvězdou první republiky. A legendou spjatou s tovární značkou Bugatti vlastně zůstala až do své smrti …

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Marie Terezie – císařovna, která nám zavedla povinnou školní docházku

Možná nevíte, že titulování Marie Terezie císařovnou není úplně přesné. Byla jí pouze díky titulu svého manžela Františka Štěpána Lotrinského, který se stal (mj. také její zásluhou) císařem Svaté říše římské.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Zita - poslední rakouská císařovna a česká královna

Další ženou, která si zaslouží naši pozornost, je bezesporu Zita Bourbonsko-Parmská, poslední, i když nekorunovaná císařovna rakouská a královna česká. Tato v mládí mimořádně krásná žena se narodila tři roky po postavení Eiffelovy věže a zemřela krátce před pádem železné opony ve věku nedožitých úctyhodných 97 let.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Marie Kristina, šťastnější sestra Marie Antoinetty

Je až s podivem, že tak přísná a spravedlivá matka, jaká podle historiků Marie Terezie nejspíš opravdu byla, neměřila všem svým dětem stejně. Z jejích šestnácti dětí toho nejvíc víme o synech Josefu II. a Leopoldu II. a samozřejmě o „naší staré známé“ Marii Antoinettě. Pro jednu ze svých dcer ale měla obzvlášť velkou slabost...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Měla jsem být císařovnou

Tento nadpis jsem si vypůjčila z názvu knihy, která v roce 1935 způsobila v Rakousku obrovský skandál. Jeho autorkou byla bývalá korunní princezna a manželka následníka habsburského trůnu Stefanie Belgická. Už tehdy lidé prahli po bulváru …

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Alžběta Falcká se na českém trůně příliš neohřála...

Alžběta Falcká zrovna nepatří mezi příliš známé české panovnice. Ostatně není se čemu divit. Vždyť tu vládla opravdu jen krátce. Ale nepředbíhejme...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - První auto jedoucí po silnici řídila žena!

Bylo to neuvěřitelné! Karl Benz byl natolik zaneprázdněný, že pro samé vynálezy neměl čas představit světu to, co ho nejvíc proslavilo. Naštěstí se toho ujala jeho energická manželka Bertha, která bez jeho vědomí podnikla první, 105 kilometrů dlouhou cestu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Charlotta Belgická byla ctižádostivá císařovna mexická

Když se na evropských dvorech ohlížel po nevěstě Maxmilián, mladší bratr rakouského císaře Františka Josefa I., padla jeho volba na belgickou princeznu Charlottu. Její otec Leopold I. byl touto nabídkou poctěn. Šťastná byla i Charlotta. Ale ne dlouho. Brzy zjistila, že vlastně byla tak trochu náhradnicí.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Anne Golon a markýza andělů

Také milujete Angeliku? Já moc. Také díky Angelice jsem si nejspíš tolik zamilovala nejen Francii, ale i historii. Známější je samozřejmě Angelika filmová, kterou si nikdo nedovede představit bez Michèle Mercier a Roberta Hosseina. I když přesně za týden - 27. února - pakliže budete chtít porovnávat, budete mít možnost seznámit se s dlouho očekávaným prvním dílem nové filmové verze. Určitě se ale mezi vámi najdou mnohé, co znáte a máte rády její knižní podobu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Anaïs Nin: tajemná první dáma lechtivé literatury

Od svých jedenácti let si psala deníky, které obsahovaly její četná tajemství. Vycházely sice už za jejího života, ale necenzurované byly vydány teprve po její smrti. Staly se pak oblíbenou četbou emancipovaných Američanek. Studovala také psychoanalýzu, a dokonce ji svého času provozovala. Femme fatale mnoha umělců byla mimořádně krásná a temperamentní žena…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Angelika Kauffmann, „dokonalá žena“

Malá obec Schwarzenberg na lučním úpatí hor Bregenzerwaldu se pyšní krásným muzeem. Je pojmenováno po Angelice Kauffmann, první ženě, která byla přijata do britské Královské akademie umění. Ačkoliv se proslavila daleko za hranicemi rodné země, nikdy nezapomněla, kde vyrůstala. Z lásky k rodné hroudě darovala obci mnoho svých děl.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Agnès Sorelová, první metresa na francouzském dvoře

Diana de Poitiers, markýza de Montespan nebo madame de Pompadour… Víte, co měly tyto dámy společného? Byly to kurtizány neboli metresy. A ne ledajaké. Metresy královské. Nebyly však zdaleka první. Cestičku jim prošlapala už v patnáctém století Agnès Sorelová, a zahájila tak tradici oficiálních milenek francouzských králů.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Karen Blixen Afriku opravdu milovala...

O známé dánské spisovatelce Karen Blixen, která většinu děl publikovala pod mužským pseudonymem Isaac (často také Isak) Dinesen, jsem poprvé slyšela na gymnáziu od našeho skvělého češtináře. To jsem ještě netušila, že v budoucnu uvidím film natočený na motivy jejího nejznámějšího díla a hlavně - že navštívím v Dánsku její rodný dům zvaný Rungstedlund.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jen ne cikánku nebo herečku...

Ale Olga Scheinpflugová herečkou byla, a ne ledajakou! Byla ovšem také spisovatelkou, autorkou románů, divadelních her a knih pro děti. Dnešní generaci už je skoro neznámá, ale příběh její lásky občas ožívá a dojímá …

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Ani smrt je nerozdělila...

Byla krásná a pocházela ze starého šlechtického rodu, ale to nestačilo, aby se mohla stát v budoucnu císařovnou. Do hraběnky Žofie Chotkové se zamiloval následník rakousko-uherského trůnu František Ferdinand d´Este, a když vše prasklo, byl z toho obrovský skandál...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Je t'aime aneb Historie jedné lásky

Ačkoli byla anglická herečka Jane Birkin docela známá už ve dvaceti letech díky poměrně odvážným scénám v kultovním filmu režiséra Antonioniho Zvětšenina, proslavila ji teprve nejerotičtější píseň všech dob Je t'aime. Celebritou se také stala díky bouřlivému vztahu s autorem písně Sergem Gainsbourgem, známým pařížským ošklivým, ale neodolatelným svůdníkem …

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Říkali jí Vrabčák

Přesně před půl stoletím – v únoru 1963 -  se uskutečnil poslední koncert zpěvačky, která nejspíš zůstane pro Francouze největší šansoniérkou všech dob. Ženy drobounké postavy, ale silného hlasu. Edith Piaf nikdy ničeho nelitovala, jak ostatně zpívá ve své nejznámější písni Non, je ne regrette rien, která byla rekapitulací jejího života. Při jejím poslechu běhá po zádech mráz…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Maria Callas, hvězda operního nebe

Na ctitele si rozhodně nemohla stěžovat, přesto zemřela ve svém luxusním pařížském apartmánu zcela osamělá. Proslavil ji nejen krásný soprán. Pověstné byly i její hvězdné manýry, drastické zhubnutí a milostný vztah, který ji poznamenal do konce života. A to v době, kdy bulvár nebyl zdaleka to, co dnes…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Hana Podolská, královna prvorepublikové módy

Také obdivujete fantastické róby Adiny Mandlové v Kristiánovi či Lídy Baarové v Maskované milence? Tak tato nádhera pochází z luxusního modelového domu Hany Podolské, která spolu s konkurenčním salonem Rosenbaum udávala módní trendy v době první republiky. Mezi stálé zákaznice patřily nejen herečky a manželky továrníků, ale nakupovaly zde i sekretářky či úřednice, byť si na modely musely dost dlouho šetřit. A Hanin život? Jako na houpačce!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Polibek aneb Ohlédnutí za Klimtovým rokem

Když jsem kdysi viděla reprodukci Klimtova Polibku, zaujal mě na první pohled. A tak jsem ho chtěla vidět „naživo“ a vůbec jsem se začala trochu víc o tohoto známého vídeňského malíře zajímat. A protože právě končící rok 2012 byl rokem Gustava Klimta, dovolte, abychom si některé zajímavosti z jeho života i díla připomněli.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Dáma s kaméliemi, která proslavila Muchu

Křehká, okouzlující, talentovaná, milovaná diváky i oslavovaná kritiky. Opravdová hvězda, považovaná za největší herečku druhé poloviny 19. a počátku 20. století nemající ve své době konkurenci. Extrémně štíhlá až hubená v době, kdy se ještě herečky dietami příliš netrápily. Sarah Bernhardtová prožila určitě zajímavý život.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Osudová žena umělců i intelektuálů...

Gustav Mahler, Oskar Kokoschka, Walter Gropius, Franz Werfel. Mohli mít tito umělci vůbec něco společného? Ano! Spojovala je Alma Mahlerová. Žena, kterou všichni čtyři bezmezně milovali. Tři z nich se stali dokonce jejími manžely, ten čtvrtý se s odmítnutím i rozchodem nikdy nesmířil. Ostatně nebyli to jen tito čtyři pánové, ctitelů i milenců z řad prominentů bylo mnohem více…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Ani božská Ema to neměla snadné...

Sopranistka světového formátu, vzdělaná a inteligentní žena s širokým uměleckým záběrem. Velká vlastenka, milovnice přírody, starožitností a kuriozit. V závěru svého života pak především nešťastná a osamělá žena. To byla Ema Destinnová…

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pro milovníky umění: Zasněte se nad obrazy Ondřeje Kočára…

Když jsem loni „objevila“ krásné obrazy opavského malíře Ondřeje Kočára, okamžitě mě zaujaly. Ta pozitivní, snová atmosféra městských zákoutí, teplé barvy, portréty krásných dívek, romantika... I napadlo mě poznat malíře osobně a přiblížit vám nejen jeho obrazy, ale i umělce samotného. Seznamte se...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - V Giverny u Moneta: Malíř nebo zahradník?

Nejspíš asi obojí. Vlastně všichni dobří zahradníci jsou tak trochu malíři, ale jen někteří malíři jsou i zahradníky. Claude Monet zahradníkem byl. A vášnivým!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Audrey, princezna z Říma

Kdo by neznal film Prázdniny v Římě? Ve své první velké roli se tu představila skvělá herečka, nádherná, elegantní a citlivá žena. Možná se vám těch superlativů zdá příliš, ale Audrey Hepburn byla ještě navíc velice skromná. Film jí vynesl řadu ocenění, po zásluze i Oskara za hlavní ženskou roli za rok 1953.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Artemisia Gentileschi se prosadit dokázala

Byla první malířkou, které se dostalo té cti stát se členkou Malířské akademie ve Florencii. Uplatnit se v tak ryze mužské profesi však nebylo vůbec snadné. Vždyť panoval názor, že ženy patří do výtvarného umění jen jako modelky. Artemisia však měla malování v krvi.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Suzanne Valadon, artistka, modelka, malířka

Chodíte do Národního divadla? A viděli jste už někdy naživo proslulou Hynaisovu oponu? Když byl totiž po požáru v roce 1881 tento mladý talentovaný umělec vyzván, aby vytvořil novou oponu, je touto skvělou nabídkou doslova nadšen!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Plánujete pojištění domácnosti? Podívejte se, co vše kryje

Při pojištění domácnosti je vždy třeba si uvědomit, co se k danému pojištění vztahuje. Pojistit je možné rodinný dům, bytový dům nebo garáž. Avšak pozor, pojištění domácnosti se vztahuje na vybavení domácnosti, nikoli na stavbu jako takovou. Zde je potřeba rozlišovat pojištění domácnosti a pojištění nemovitosti. Pokud vás vykradou, pojištění domácnosti by mělo postačit pro krytí škod. Ovšem pokud vám dům nebo byt vyhoří, budete potřebovat ideálně obě pojištění.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Simonetta Vespucci, nejkrásnější modelka renesance

Určitě jste se s její tváří už setkali. Byla nádherná a její křehká krása je nesmrtelná. Měla nejen zástupy obdivovatelů, ale okouzlila i řadu italských renesančních umělců, z nichž jí doslova propadl Sandro Botticelli.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Stylové hodinky pro ženy do 5000,-

Krásné a kvalitní hodinky jsou spjaty s vaší osobností a u každé dámy navíc zastávají důležitou pozici šperku. Pokud se bojíte, že za spolehlivé hodinky, které budou vypadat dobře, budete muset dát celý svůj majetek, vyvedeme vás z omylu. Našli jsme pro vás hodinky, které koupíte za méně než 5 000 Kč.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Chcete klidně spát? Nezapomeňte si pojistit svou domácnost

Jistě jste se alespoň jednou zamysleli nad tím, zda je vůbec nutné pořizovat si pojištění domácnosti a svého majetku. Rizik je spousta a mnoho z nás ani nenapadne, že by se například loupež či požár mohly týkat právě nás. Bohužel se pojištěním začneme zabývat až když je pozdě a nikdo nám už s financemi a škodou nepomůže.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rubrika - Doporučujeme

Rubrika - Doporučujeme

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Serfaus-Fiss-Ladis - trilogie v bílém

Při hledání perfektní zimní dovolené v rakouském Tyrolsku dojdou milovníci zimních sportů v proslulém rekreačním regionu Serfaus-Fiss-Ladis naplnění svých snů.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Připravené dítě do školy? Rodiče by se měli ptát už teď

Zatímco ještě před dvěma lety se už v lednu rodiče a jejich děti připravovali na zápis do první třídy, od minulého roku jsou termíny zápisů do škol posunuty na duben.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Co dělat, když vaše dítě čelí fyzickým nebo duševním problémům či výzvě? Hledejte řešení ve správných stravovacích návycích.

Vhodný životní styl, tělesná a duševní aktivita - to je základ pro správný vývoj dítěte. To vše však musí být podpořeno vitamíny a živinami. Specialisté doporučují konzumaci pěti porcí ovoce a zeleniny denně, přičemž jedna z nich může být nahrazena 100% džusem nebo pyré. Neberme tato slova na lehkou váhu, protože zde hovoříme o našich dětech.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Průměrný Čech konzumuje ročně pouze 5,2 l džusu

Tento týden se ve Varšavě uskutečnilo mezinárodní setkání expertů týkající se trendů v oblasti prodeje a konzumace džusů v zemích, ve kterých probíhá kampaň “Džusy a pyré - vitamíny ve smart formě.” Odborníci z České republiky, Litvy, Slovenska, Rumunska a Polska komentovali výsledky studie zaměřené na spotřebitelskou znalost džusů a pyré, jejich konzumaci a nutriční hodnoty.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Právě začíná edukativní program „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“

Startuje i edukativní program „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“. Jeho cílem je v průběhu školního roku vzdělávat děti 1. až 3. ročníků základních škol v oblasti správných stravovacích návyků a významu zeleniny a ovoce, jakož i ovocných a ovocno-zeleninových džusů a pyré ve výživě. Program je součástí mezinárodní edukativní kampaně „Džusy a pyré - vitamíny ve SMART formě“ probíhající v České republice, Polsku, Litvě, Rumunsku a na Slovensku.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rubrika - Komerční tipy

Rubrika - Komerční tipy

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Neformální setkání čtenářek a odborníků ke kampani „Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“

Naše stránky, www.zena-in.cz jsou již třetím rokem mediálním partnerem kampaně „ Džusy a pyré – vitamíny ve SMART formě“.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Profil - Registrace

Profil - Registrace

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Profil - Nové heslo

Profil - Nové heslo

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nemůžete se přihlásit? Návod zde!

Odstartovala nová verze vašeho magazínu. Je potřeba si obnovit v nové verzi heslo. Bez toho se nepůjde přihlásit! Není se ale čeho bát. Je to jednoduché...

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Testování doplňků stravy LepekFit a LactoPlus

Trápí vás intolerance na lepek nebo trpíte laktózovou intoleranci? Zapojte se do našeho testování.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Otázky pro čtenářky, které testují RadioXar krém a RadioXar mýdlo

Milé čtenářky, které jste s námi testovaly RadioXar krém a RadioXar mýdlo, vyplňte nám anketu a napište, jak jste byla spokojená s produkty, které jsme vám zaslali.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Testování praček Whirlpool FreshCare+, napište nám své recenze

Milé čtenářky, které jste s námi testovaly nové pračky Whirlpool FreshCare+, děkujeme vám za test, pokud již máte testování ukončeno, budeme rádi, když nám vyplníte i redakční dotazník, jak jste byla s pračkou spokojená.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Hledáme čtenářky pro recenze knižních novinek

Čtete ráda knihy a chtěla byste psát recenze?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Máte doma spotřebiče MORA nebo Gorenje? Podělte se s námi o vaši zkušenost a vyhrajte

Milé čtenářky, plánujeme v rubrice Domácnost články o spotřebičích Mora a Gorenje. Rádi bychom je propojili s osobními zkušenostmi. Budeme proto rádi, pokud máte doma nějaký spotřebič Mora nebo Gorenje, abyste se s námi o vaše zkušenosti podělily. Prosím napište nám, o jaký typ spotřebiče jde, jeho konkrétní číslo a vaši zkušenost (např. MT 121 S, nebo VT 437BX, VDP 645 GB a podobně).

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - 5 tipů, jak si správně vybrat cestovní pojištění

Těšíte se, až letos opět blýsknete na alpských svazích, nebo se naopak nemůžete dočkat útěku do tepla?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Trpíte intolerancí na lepek či laktózu? Zapojte se do našeho testování

Alergie na různé druhy potravin, lépe řečeno potravinové intolerance, jsou mezi lidmi poměrně časté. Alergie na česnek, jablka, ořechy, citrusy, mléko, lepek či nějakou další potravinu má skoro každý z nás. Zatímco ořechy nebo citrusy můžeme ze stravy lehce vyřadit, horší to je s intolerancemi na lepek nebo laktózu. Vyřadit z naší stravy pečivo nebo mléčné produkty je pro nás značně omezující.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Testování doplňků stravy LepekFit a LactoPlus

Trápí vás intolerance na lepek nebo trpíte laktózovou intoleranci? Zapojte se do našeho testování.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Redakční test krmiva Pet Specialist pro kočky

Není nad to, když vás doma vítá chlupatý čtyřnohý miláček – ať už kočka nebo pes. Je důležité jim opětovat jejich náklonnost mazlením, ale také jim zajistit kvalitní a zdravou stravu. V rámci naší akce spojené s testováním krmiva Pet Specialist se testování zapojila i redakce. Většina z nás má doma nějakého domácího mazlíčka, takže jsme byly zvědavé, jaké krmivo Pet Specialist je. Jak dopadlo naše testování?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Redakce testovala: krmivo Pet Specialist pro psy

Když se řekne pes, vybaví se vám chlupaté stvoření na čtyřech nohách, ale někomu se vybaví „nejlepší přítel člověka“. Obdarovávají nás každý den radostí, a tak je důležité jim jejich lásku opětovat mazlením, ale také jim zajistit pestrou a zdravou stravu. V rámci naší akce spojené s testováním krmiva Pet Specialist se do testování zapojila i redakce. A jak naše testování dopadlo?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Máte doma psa nebo kočku? Pojďte s námi testovat produkty Pet Specialist

Udělejte radost vašemu psímu nebo kočičímu miláčkovi a připravte mu ochutnávku nových produktů Pet Specialist, které nyní zakoupíte v obchodech Tesco. Hledáme 5 majitelů koček a 5 majitelů psů, kteří s námi otestují řadu Pet Specialist.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Testování Pet Specialist

Tesco představuje novou řadu produktů pro zvířata Pet Specialist. Zapojte se se svým domácím mazlíčkem do testování.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Nestačíte s dechem? Práce pro kardiologa!

Více než 60 % pacientů s chronickým srdečním selháním zemře do 5 let od první hospitalizace pro srdeční selhání.1 Nemoc je způsobena oslabením srdce, které nezvládá rozvádět dostatek krve po těle.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Hepatitida C přehledně: kolik je nakažených?

Nemoc, která často přechází do chronicity a nenápadně ničí játra, se může týkat každého z nás.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Lyžování v Dolním Rakousku: Mírné sjezdovky hned za hranicemi

Jakmile začnou padat první sněhové vločky, promění se Dolní Rakousko v zimní ráj. Region je díky rozmanitým zážitkům na sněhu velmi atraktivní pro jednodenní návštěvy a krátké dovolené.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Mýty o produktech ze sítě rychlého občerstvení McDonald´s

O produktech ze sítě rychlého občerstvení McDonald´s koluje spousta mýtů. Firma tak před pár lety spustila webovku narovinu.mcdonalds.cz, kde se kdokoliv mohl zeptat na cokoliv. Jaké otázky tam padaly nejčastěji? Překvapí vás odpovědi?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Leží ti doma nepotřebné věci? Díky nové aplikaci letgo je pošleš do světa během 30 vteřin!

Zbavit se jich a ještě něco vydělat? Zkuste to přes aplikaci letgo, kterou si jednoduše můžete stáhnout do svého chytrého telefonu, nepotřebné věci nafotit, během půl minuty vytvořit inzerát a hned je prodat. Chystáme se v redakci tuto oblíbenou aplikaci vyzkoušet a dávat vám postupně tipy, jak co nejlépe a nejrychleji všechno prodat. Ovšem začneme představením aplikace samotné.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jak nejrychleji prodat na letgo? Dobrá fotka je základ!

Mnoho z vás už má jistě zkušenosti s prodejem přes internet, ale doba jde stále kupředu a nejlépe prodáte, když pořídíte opravdu dobrou fotku. Ovšem je potřeba si dát na pár věcí pozor, a tak vám poradíme, jak na to! V redakci třídíme šatníky a procházíme své byty, abychom vyřadily něco, co zkusíme prodat přes oblíbenou aplikaci letgo.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - letgo – nejlepší aplikace pro chytré mámy

Jako každá maminka, tak i vy určitě řešíte, co s oblečením a věcmi, ze kterých vaše děti vyrostly nebo už jsou dost staré na to, aby je používaly. Potřebujete se jich zbavit, ale je vám líto je vyhodit? Nebo sháníte dárky k Vánocům, ale nechcete za ně utrácet mnoho, protože z nich vaše děti za rok vyrostou a vy budete muset řešit stejný problém? Co si budeme povídat, děti se nám každý měsíc mění před očima a obměna šatníku či sportovního nebo jiného vybavení pro nás představuje starost navíc.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vyzkoušely jsme letgo

O tom, že existuje aplikace, přes kterou prodáte téměř cokoliv, jsme vás už v několika předešlých článcích informovaly. Navíc vytvoření a zveřejnění inzerátu vám bude trvat jen 30 vteřin. Ovšem funguje to i v praxi? Vyzkoušely jsme.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - letgo - prodáte téměř cokoli

Aplikaci letgo už jsme vám představili a dokonoce jste se už mohli dočíst i o tom, jak nejlépe prodávané produkty nafotit. Ovšem dnes se zaměříme na to, jaké produkty se dají na letgo prodat a samozřejmě i zakoupit. V jednoduchosti je krása a takhle aplikace je tak jednoduchá, že se vám bude zdát, že vás prodej ani nákup nestál víc než pár minut.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pošlete dárky dál přes letgo

Vánoce jsou za námi, my si je v redakci moc užili a musíme říct, že nám většina dárků udělala velkou radost. Určitě se ale i vám někdy stalo, že jste dostali dárek, který tak úplně nevyužijete a je vám líto, aby zůstal ležet doma. Mezi tyhle dárky často patří věci, které už doma máme, nebo ty, které tak nějak nesedí našemu stylu a víme, že je nepoužijeme. Taková sada pánví nebývá dobrý nápad, když si ji ten dotyčný přímo nepřeje.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rubrika - Komerční články

Rubrika - Komerční články

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Plánujete změnit svou zdravotní pojišťovnu? Čas na to máte do konce března

Zdravotní pojišťovnu lze změnit jednou za dvanáct měsíců. Nejbližší termín, kdy je možné přestoupit k nové pojišťovně, je 1. července 2018. Nicméně pozor, pokud tento termín chcete stihnout, přihlášku musíte podat nejpozději do konce března.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Bílý tygr a medvěd jsou maskoti OH v Pchjongčchangu

Maskotem zimní olympiády v Pchjongčchangu je bilý tygr jménem Soohorang. Maskotem paralympijských her bude medvěd Bandabi. ZOH 2018 začínají už 9. února. Těšíte se?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Otevírají se volební místnosti

Dlouho očekávaná druhá přímá volba prezidenta České republiky právě nastala. Nyní se otevírají volební místnosti a každý občan má právo vyjádřit svůj názor a dát hlas kandidátovi, který je jeho názorům nejbližší a dokázali by si ho představit jako svého budoucího prezidenta. Podle sázkových kanceláří má největší šanci stávající prezident Miloš Zeman, ale co si myslíte vy? A půjdete k volbám?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rok 2017 do Čech přinesl 33 nových značek

Loňský rok byl, co se týče nově příchozích značek, více než bohatý. Otevřelo se celkem 33 nových obchodních značek! Z toho se téměř polovina zaměřuje na oblečení.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Rubrika - Nejnovější články

Rubrika - Nejnovější články

Zdroj: zena-in.cz

Erpet - Golf - Centrum

Erpet Golf Centrum je sportovně-společenský areál s přidruženým golfovým klubem s nejširší mládežnickou základnou v České republice.

Zdroj: zena-in.cz

Error 404

Erpet Medical Centrum je specializovaná komplexní soukromá zubní klinika přímo v centru Prahy

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Psí pochutiny pro vaše čtyřnohé kamarády. Vyhrajte!

Dopřejte svému psímu kamarádovi kvalitní stravu.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Tvářičky jako dvacítka? Zahrajte si o dokonalou tvářenku

My ženy rády působíme mladší, ať už nám je dvacet, třicet nebo padesát. K mladistvějšímu vzhedu nam pomáhají také líčidla, zkrátka dokonalý make-up, který se neobejde bez kvalitní tvářenky!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Potěšte vaše děti plyšovým kamarádem

Hřejivý plyšový tučňák potěší především děti.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Pečujte o svoji citlivou pleť!

Komplexní péče o suchou a citlivou pokožku je velmi náročná, ale s těmi správnými pomocníky ji zvládnete.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Mlsat lze i bez mouky! Získejte krásnou kuchařku

Musíte dodržovat bezlepkovou dietu? Zvolila jste si stravu bez mouky v rámci zdravého životního stylu? Ráda i přesto mlsáte? Máme pro vás krásný tip!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Komplexní péče o dítě zahrnuje i péči o pokožku. Vyhrajte krém s OF 50!

Péče o dítě je důležitá za každých okolností. Snažíme se chránit i dětskou pokožku, která je vystavena škodlivým vlivům po celý rok. Nepodceňujte ani sluneční paprsky!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Dokonalé vlasy bez návštěvy kadeřníka? Získejte sprej na odrosty

Spěcháte na důležitou schůzku nebo vás čeká rande, a nestihnete už návštěvu kadeřníka?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Ruce jako v bavlnce

Dámy, pustily jste se do utírání prachu, mytí oken, vytírání, zkrátka do úklidu domácnosti? Tak to zajisté znáte pocit suchých a popraskaných rukou vlivem kontaktu čistících prostředků s kůží. Hýčkejte své ruce s krémem EOS Hand Lotion, který můžete vyhrát v naší soutěži.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Čisté ruce kdekoli jste? Vyhrajte antibakteriální gel

Hygiena rukou je velmi důležitá, protože skrze ruce a poté ústa může do našeho těla proniknout spousta bakterií a škodlivých látek. Máme pro vás tip!

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Výživa vlasů od kořínků až ke konečkům. Vyhrajte vyživující balzám

Suché vlasy postrádají výživu, což je zanechává hrubé, matné, bez života. Hýčkejte své vlasy vzácnými oleji z 6 květů, které vlasy vyživí, ale zároveň nezatíží.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Vyhrajte balzám na rty s intenzitou rtěnky!

Jste na zimní dovolené a chcete si vyrazit večer do baru či restaurace? Okouzlete smyslnými rty, o které se vám postará balzám na rty s intenzitou rtěnky od L´Oréal Paris.

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Věnujte péči svojí domácnosti a získejte úklidové pomocníky

Staráte se o svoji domácnost a záleží vám na tom, aby byla jako ze škatulky?

Zdroj: zena-in.cz

ŽENA-IN - Jedete si odpočinout na dovolenou? Dopřejte relax i své pleti

Toužíte po relaxu a plánujete zimní dovolenou? Nezapomeňte si s sebou přibalit zklidňující čisticí gel a masku v jednom a dopřejte tak své pleti správný relax!

Zdroj: zena-in.cz