Linka 199

Nejnovější články na portálu

Firma Kapsch zpochybnila ministerský harmonogram k mýtnému tendru

Praha - Společnost Kapsch, provozovatel mýtných bran v Česku, zpochybnila harmonogram ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) pro přípravu tendru na provoz mýtného systému. Podle firmy je nereálné...

Štítky: že pro i dopravy systému společnosti tendru harmonogram zpochybnila

Zdroj: www.financninoviny.cz

28. prosince: Tohle potřebujete vědět nejen o pondělním obchodování na amerických burzách

Americké akciové trhy na začátku posledního týdne tohoto roku oslabily. Za poklesem indexů stály zejména cenné papíry energetických a těžařských firem, na které dopadaly klesající ceny ropy a dalších komodit.

Zdroj: www.kurzy.cz

„Pojistka“ proti krizi bude stát české banky miliardy

Banky, družstevní záložny a obchodníci s cennými papíry asi budou muset dávat až tři miliardy korun ročně do nového fondu pro řešení finanční krize. Zároveň ale budou dávat méně do stávajícího Fondu pojištění vkladů. V návaznosti na evropskou směrnici jim to ukládá zákon o ozdravných postupech a řešení krize na finančním trhu, který dnes schválil Senát. Přijal i doprovodný zákon, který má mimo jiné zvýšit informovanost klientů bank o pojištění jejich vkladů. Normy nyní dostane k podpisu…

Zdroj: roklen24.cz

Přelezení přes plot k sousedům bez jejich vědomí je přestupkem

Brno - Ombudsmanka Anna Šabatová upozornila na to, že pokud někdo přeleze plot k sousedům, aby si z jejich pozemku opravil dům, zídku nebo kůlnu, a sousedé o tom nevědí, dopouští se přestupku...

Štítky: jejich k sousedům sousedům plot k sousedům bez jejich vědomí bez jejich vědomí plot k plot jejich vědomí

Zdroj: www.financninoviny.cz

Stanovte si finanční cíle, kterých chcete v roce 2016 dosáhnout

Konec roku bývá obdobím účtování a rozjímaní, časem podívat se zpět. U toho by ale nemělo zůstat. S novým rokem za dveřmi je načase podívat se také dopředu a stanovit si reálné finanční cíle, kterých chce člověk nejen v příštím roce dosáhnout.

Zdroj: www.kurzy.cz

Zákaz spekulací: Akcie řeckých bank propadly až o třetinu

Aténská burza klesla po propadu řeckých bank na ní obchodovaných na minimum za tři a půl roku. Řecká komise pro kapitálový trh prodloužila zákaz spekulací na pokles akcií bankovních titulů.

Zdroj: roklen24.cz

Jednání Sněmovny o EET je přerušeno do příštího pátku

„Sejdeme se u Ústavního soudu“. Sněmovna schvaluje EET

Zdroj: roklen24.cz

„Nejhloupější“ investiční rada

Tento týden se bude pozornost trhů upírat asi zejména na pátek, kdy budou zveřejněna nová data z amerického trhu práce. Rozvíří další vlnu diskusí na téma „zvedat, či nezvedat“.

Zdroj: www.kurzy.cz

Jak obchodovala Amerika 2. 11. 2015

Nový měsíc zahájily trhy pozitivně. Hlavní indexy přidávaly přibližně jedno procento a zvolna se dále přibližují maximům z poloviny roku. Spíše než na konkrétních zprávách dnes trh sílil na obecném sentimentu, podpořeným sérií mírně pozitivních výsledků..

Zdroj: www.kurzy.cz

Zotaví se americký ropný průmysl?

I přes pokračující zavírání ropných plošin v USA, výdajové škrty a rušení těžebních projektů amerického ropného průmyslu v kontextu pádu cen ropy se produkce ropy zotaví. Alespoň podle amerického ministra pro energetiku v rozhovoru pro CNBC. „Těžba ropy v USA nijak dramaticky nepoklesla. Trochu se snížila, ale oproti období několik let zpátky denní produkce vzrostla a to až o čtyři miliony barelů,“ řekl americký ministr energetiky Ernest Moniz.

Zdroj: roklen24.cz

RoklenFX: Koruna data ignoruje, inflace bez odezvy

Čtvrtek startuje koruna v tradičním rozmezí 27,02 až 27,03 EURCZK. Na dolaru pak od 24,59 USDCZK.

Zdroj: roklen24.cz

Ropa propadla o desetinu za týden a strhla Wall Street

Americké akcie uzavřely celkově velmi volatilní týden prudkým poklesem. Kde hledat důvody? V propadu cen ropy na nová 7letá a rozsáhlejší minima, nové vlně korporátních fúzí i napjatému očekávání růstu sazeb Fedu poprvé po takřka deseti letech, které má přijít v příštím týdnu. Širší index S&P 500 odepsal 1,9 procenta, úzký index blue chips DJIA ztratil 1,8 % a technologický Nasdaq 2,2 %.

Zdroj: roklen24.cz

Jak obchodovala Amerika 28. 12. 2015

V úvodu dalšího zkráceného obchodního týdne pokračovaly trhy v obchodování za velmi slabých objemů. Pokles z úvodu dne byl v druhé polovině obchodování umazán a indexy končily s mírnou ztrátou.

Zdroj: www.kurzy.cz

Senát chce ze spotřebitelské novely vyjmout registr dlužníků

Praha - Senát chce z novely, jež má zpřísnit podmínky předváděcích prodejních akcí a umožnit mimosoudní řešení spotřebitelských sporů, vyjmout úpravu registru dlužníků. Někteří...

Štítky: být chce ze registr novely dlužníků spotřebitelské vyjmout novely vyjmout registr spotřebitelské novely

Zdroj: www.financninoviny.cz

Sobotka: Česko odmítá „menší“ Schengen, chce ochranu nynějšího

Česko chce posílit ochranu vnějších hranic schengenského prostoru volného pohybu a odmítá opětovné zavádění vnitřních hranic v Evropské unii. Nesouhlasí také s povinnými kvótami na rozdělování běženců v EU, je ale připraveno pomáhat s řešením uprchlické krize na dobrovolném základě. ČTK a Českému rozhlasu to řekl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), který vysvětluje český postoj německým politikům na sjezdu vládní Sociálnědemokratické strany Německa (SPD) v Berlíně.

Zdroj: roklen24.cz

Sumár dňa: 2.11.2015

Dnešné makroekonomické zverejnenia sa z prevažnej väčšiny týkali októbrových dát indexu PMI výrobného sektora viacerých krajín sveta. Počas noci bol ako prvý zverejnený výsledok z Číny, ktorý síce dopadol lepšie ako sa očakávalo (48.3 vs. očakávania.

Zdroj: www.kurzy.cz

Kovanda: Bilance potvrzuje zdravý růst české ekonomiky

Běžný účet platební bilance skončil ve třetím čtvrtletí 2015 pasivem ve výši 29,3 miliardy korun. Na finančním účtu byl vykázán příliv finančních prostředků ze zahraničí dvě miliardy korun. Rezervní aktiva vzrostla v důsledku vlastních transakcí ČNB (devizové intervence) a transakcí pro klienty o 173,4 miliardy korun (bez vlivu kurzových rozdílů).

Zdroj: roklen24.cz

Globální výhled Goldmanů na rok 2016

Co od roku 2016 očekává banka, která má mnohdy na Wall Street hlavní slovo? Podle šéfa akciových strategií Goldman Sachs Davida Kostina bude index S&P 500 v příštím čtvrtletí kolísat okolo 2 025 bodů, aby do konce roku vyšplhal na úroveň 2 100 bodů.

Zdroj: www.kurzy.cz

MF: Vyšší daňové slevy na děti by měly platit již od ledna

Praha - Vyšší daňové slevy na druhé a další dítě by mohly platit již od ledna příštího roku i v případě, že se novelu, která je zavádí, nepodaří schválit včas. Změna zákona...

Štítky: aby tak financí další daně u dítě příjmy dítěte korun

Zdroj: www.financninoviny.cz

Čína schválila politiku 2 dětí, počet důchodců bude radikálně růst

Čínští zákonodárci oficiálně schválili novou politiku, jež má zvýšit porodnost v zemi a odvrátit hrozící demografickou krizi v nejlidnatější zemi světa. Klíčovou změnou je možnost 2 dětí pro všechny rodiny.

Zdroj: www.kurzy.cz

Investovat do nového, nebo raději staršího bytu?

Koupě bytu je spojena s řadou otázek. Čemu dát přednost, čeho se vyvarovat a co může naznačit, že se stěhujete na dobrou adresu? To na Investičním fóru rozebírali Michal Kozub ze společnosti Home Credit a Jiří Pácal z Central Europe Holding.

Zdroj: www.kurzy.cz

Kdo pozdě chodí…aneb co zameškaly světové banky

Bankovní sektor se stal po poslední finanční krizi oblastí, která byla, a v podstatě stále je, pod maximálním dohledem. Zvýšená soustředěnost ze strany regulátorů, která byla navíc spojena s reformou stávajících pravidel fungování celého sektoru, způsobila, že naprostá většina velkých bank zcela přehlédla naprosto exkluzivní investiční příležitosti.

Zdroj: roklen24.cz

Kurzovní lístek ČNB na pondělí 02.11.2015

Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 30.10.Změna2.11. Americký dolar USD 1 24.5940 -0.14%24.5590...

Zdroj: www.kurzy.cz

Vliv pařížských útoků na francouzskou ekonomiku?

Francouzsko-nizozemská letecká společnost Air France-KLM přišla v listopadu kvůli teroristickým útokům v Paříži o tržby v objemu kolem 50 milionů eur (1,35 miliardy Kč). Dodala, že výpadek tržeb neohrozí splnění jejích celoročních cílů. Reagovala také Bank of France, když snížila prognózu hospodářského růstu na 0,3 procenta.

Zdroj: roklen24.cz

12.h - Evropa lehce klesá kvůli korekci na ropě, euro posiluje, BCPP v plusu díky ČEZ

Evropské akciové trhy v průběhu dopoledne posledního a ještě k tomu zkráceného týdne v roce lehce oslabují. Celková likvidita je poznamenána sváteční náladou. Objemy obchodů jsou zhruba 2/3 pod aktuálním 30denním průměrem.

Zdroj: www.kurzy.cz

RoklenFX: Týden před Fedem dolar startuje „jízdu“

Dnešní den byl z hlediska obchodování poměrně klidný. Eurokoruna je opět beze změny kolem hranice 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem jsme pak pozorovali posílení americké měny až na úroveň 24,70 USDCZK.

Zdroj: roklen24.cz

ČEZ opětovně spustil 3. blok v JEDU

Po neplánované odstávce, která trvala od poloviny září, spustil ČEZ třetí blok jaderné elektrárny Dukovany. Spuštění bloku do konce roku bylo avizováno a zprávu považujeme za neutrální.

Zdroj: www.kurzy.cz

„Ropný“ expert: Chvíle k útěku z trhu ještě nenastala

Ropa se více jak rok drží stejného scénáře propadu. Vyhlídky prozatím nejsou moc světlé. Organizace zemí vyvážejících ropu minulý týden totiž oznámila, že se chystá zvýšit objem své denní produkce z 30 milionů až na 31,5 milionů barelů za den, díky čemuž se cena černé komodity propadla až na sedmiletá minima.

Zdroj: roklen24.cz

Kofola ve 3Q s historicky nejlepšímy výsledky. Zisk +70%, prodeje +16%

Kofola za 9M tohoto roku vykázala meziroční růst prodejů o 16% při růstu zisku o téměř 70%. Výsledky jsou historicky nejlepší. Hlavním strůjcem růstu byly nové akvizice a kontrakt na distribuci nápojů Rauch.Čistý zisk za 9M dosáhl úrovně 69,1 mil.

Zdroj: www.kurzy.cz

Šéfka ERÚ u soudu odmítla své spojení se solárními podvody

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková dnes u brněnského krajského soudu opakovaně důrazně popřela, že by měla cokoli společného s údajnými podvody se dvěmi solárními elektrárnami v Chomutově. Uvedla, že proti podvodům se soláry sama bojovala. Obžalobu považuje za vykonstruovanou, nepodloženou a především nepravdivou. Žalobce Radek Mezlík navrhuje Vitáskové za zneužití pravomoci úřední osoby devět let vězení. Předsedkyně ERÚ čelí obžalobě z podvodů společně s dalšími…

Zdroj: roklen24.cz

Prodej aut v Číně v říjnu výrazně stoupl díky nižší dani

Peking - Prodej automobilů v Číně v říjnu meziročně stoupl téměř o 12 procent na 2,2 milionu vozů. Zaznamenal tak nejprudší nárůst od konce loňského roku. Vyplývá to z dnešních...

Štítky: procent díky říjnu vozů stoupl v číně v číně v říjnu číně v

Zdroj: www.financninoviny.cz

Sněmovna asi schválí vyšší daně z hazardu, změní rozdělení odvodů

Praha - Sněmovna asi schválí vyšší zdanění hazardu od příštího roku sazbami 23 a 28 procent místo nynějších 20 procent. Denní poplatek za každý hrací automat by měl v souladu s...

Štítky: vyšší rozdělení procent odvodů asi hazardu schválí rozdělení odvodů schválí vyšší

Zdroj: www.financninoviny.cz

Bilance státního rozpočtu se zhoršuje

Státní rozpočet skončil v říjnu ve schodku 29 mld. korun . Oproti září (kdy byl deficit tři miliardy) se tak bilance poměrně prudce zhoršila. Za tím podle ministerstva financí stojí do velké míry letošní dřívější dotace regionálnímu školství,..

Zdroj: www.kurzy.cz

„Weapon Stocks“ – Jak si vedly hříšné akcie během roku 2015?

Tzv. „hříšné akcie“ (z angl. „sin“ stocks) byly pro investory dlouhodobě spolehlivým místem k nalezení stabilního výnosu. Akcie produktů, jako je alkohol, tabák a hazardní hry mají často velký potenciál.

Zdroj: www.kurzy.cz

Lídr TOP09 Kalousek neúspěšně navrhl přerušení mimořádné schůze k EET

„Sejdeme se u Ústavního soudu“. Sněmovna schvaluje EET

Zdroj: roklen24.cz

Průzkum: Do ciziny na hory v zimě vyrazí 7 procent Čechů

Praha - Za lyžováním do Alp a na jiné zahraniční hory v zimní sezóně vyrazí sedm procent Čechů. Tři procenta stráví dovolenou pouze v cizině, čtyři procenta budou lyžovat jak v ČR...

Štítky: hory procent čechů zimě na hory hory v vyrazí v zimě ciziny na hory do ciziny na

Zdroj: www.financninoviny.cz

Ruská produkce ropy na novém historickém rekordu post-SSSR éry

Produkce ropy v Rusku podle tamních oficiálních statistik v říjnu dosáhla v průměru úrovně 10,776 miliónu barelů, což představuje meziměsíční růst o 0,3% a je to o 1,3% více ve srovnání meziročním.

Zdroj: www.kurzy.cz

Denný výhľad na EURUSD 28.12.2015

Sviatočné pásmo zatiaľ v platnosti Hneď na začiatku vianočného týždňa (v pondelok a utorok) si obchodníci stanovili sviatočné obchodné pásmo 1.0850/1.0975 a následne v ňom ostali. Makroekonomické dáta boli skôr v prospech poklesu páru. Zverejnenia z.

Zdroj: www.kurzy.cz

Obchvat Mladé Boleslavi je otevřený, dopravně ulehčí centru města

Mladá Boleslav - Řidiči mohou ode dneška využívat obchvat Mladé Boleslavi, který dopravně ulehčí centru města. Výstavba stála přes 270 milionů korun a trvala zhruba tři roky. Středočeský...

Štítky: centru boleslavi mladé boleslavi dopravně ulehčí centru ulehčí centru města města dopravně ulehčí centru

Zdroj: www.financninoviny.cz

SaxoTraderGO podporuje Touch ID

Saxo Bank rozšiřuje nabídku mobilního obchodování Investiční a obchodní banka Saxo Bank nově umožňuje identifikaci klienta na platformě Saxo SaxoTraderGO prostřednictvím biometrické verifikace. Tato aktualizace aplikace pro iPhony a iPady obsahující.

Zdroj: www.kurzy.cz

US - aktivita v americkém průmyslu dál stagnuje - index ISM klesl, ale těsně uhájil padesátku

Americký index nákupních manažerů publikovaný ISM se v případě výrobního sektoru za říjen nepatrně snížil. Ze zářijových 50,2 klesl na 50,1 bodu. To je nepatrně nad neutrálními padesáti body, které oddělují expanzi od poklesu sektoru.

Zdroj: www.kurzy.cz

Vodafone svou vánoční nadílku schoval do zákaznické aplikace

Praha - Mobilní operátor Vodafone zaměřil svou vánoční kampaň na podporu aplikace Můj Vodafone. V rámci ní nabídne dvakrát 100 GB dat zdarma, televizní službu HBO Go na dva měsíce...

Štítky: aplikace svou vánoční svou vánoční zákaznické aplikace do zákaznické schoval svou vánoční nadílku

Zdroj: www.financninoviny.cz

Týdenní výhled: USA Indexy ISM, zaměstnanost

Prezident ECB Draghi vystoupí při otevření Evropských kulturních dnů ve Frankfurtu (úterý), na fóru ECB o bankovním dohledu ve Frankfurtu (středa) a v Miláně (čtvrtek). Téma vystoupení nenaznačují komentáře k aktuálnímu či budoucímu ek....

Zdroj: www.kurzy.cz

Black Friday, Cyber Monday aneb co provětralo české peněženky

Za první adventní týden (27.11 – 3.12) Češi kartami Visa zaplatili přes 3,6 miliardy korun. To je o 25 procent více než ve stejném období před rokem.

Zdroj: roklen24.cz

Vláda zamítla poslanecký návrh na vydání ústavního zákona o referendu o vystoupení z EU

Předkládal ji ministr Dienstbier z pozice předsedy Legislativní rady vlády. Mimo to vládu seznámil na jejím dnešním zasedání s dalšími třemi dokumenty. Návrh poslanců Marka Černocha, Karla Fiedlera, Martina Lanka, Olgy Havlové a dalších na vydání...

Zdroj: www.kurzy.cz

Recese v USA? Přirozená, nebo vyvolaná teroristy

Investičním světem obchází strašák ekonomické recese. Velcí investoři, jako je JP Morgan či Citigroup, se navzájem předhánění, který z nich vytvoří predikci, jež by více šokovala. Často jmenovaným spouštěčem ekonomického propadu je tolik spekulované navýšení amerických sazeb, o kterých rozhodně Fed již během příštího týdne.

Zdroj: roklen24.cz

Carlsberg je kvůli východním trhům ve ztrátě a bude propouštět

Kodaň - Dánský pivovar Carlsberg se kvůli špatným výsledkům na ruském a čínském trhu ve třetím čtvrtletí propadl do ztráty. Společnost dnes také oznámila, že sníží počet pracovníků...

Štítky: ve kvůli je kvůli carlsberg je trhům ve východním trhům propouštět ztrátě a

Zdroj: www.financninoviny.cz

Nejkrásnější nádraží mají v Novém Jičíně

Praha - Titul nejkrásnější nádraží v letošním roce získalo nádraží Nový Jičín - město. Mezi desítkou finalistů pro něj v 9. ročníku soutěže o nejkrásnější nádraží hlasovalo...

Štítky: nádraží nejkrásnější nádraží nejkrásnější nádraží v v novém jičíně novém jičíně v novém novém jičíně mají v

Zdroj: www.financninoviny.cz

VIDEO: Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 45. týden 2015 (2.11. - 6.11.)

Máme před sebou nabitý týden makroekonomickými daty. V hlavní roli budou data z trhu práce USA (NFP), pak zasedání několika centrálních bank (australská, britská, česká) a nakonec indexy nákupních manažerů. Čína předchozí týden zrušila politiku...

Zdroj: www.kurzy.cz

Česká pošta vydává známku s Janem Opletalem

Praha - Česká pošta vydává známku s Janem Opletalem. K dnešnímu výročí jeho úmrtí před 76 lety vychází milion 13korunových známek s jeho portrétem v barvách trikolóry. Příležitostnou...

Štítky: pošta opletal známku s janem janem vydává známku s vydává pošta vydává známku s janem opletalem

Zdroj: www.financninoviny.cz

SA: Deficit rozpočtu v r. 2016 jen 14% oproti letošním 20%

Saúdská Arábie by letos měla vykázat rozpočtový deficit kolem 20% celkového HDP země. v příštím roce se očekává snížení schodku na cca 14%. Země snížení deficitu hodlá dosáhnout především snížením některých výdajů.

Zdroj: www.kurzy.cz

Wall Street 24.12. - vánoční zelená nula díky ropě

Americké akcie během čtvrtečního zkráceného obchodování nepředvedly velkou volatilitu. Na zelené nule zakončil technologický NASDAQ, S&P 500 a Dow Jones pak lehce odepsaly, přičemž do ztrát je poslala až poslední hodina obchodování.

Zdroj: www.kurzy.cz

Akciové trhy vstoupily do listopadového obchodování pokračováním růstu

Západoevropské akciové indexy dnes rostou o 0,5-1 % , když nejvíce se daří německému indexu DAX ( 1 %), ze sektorového pohledu pak automobilkám nebo chemičkám. Evropské burzy tak navazují na říjnový růst, který byl nejsilnější od roku 2009.

Zdroj: www.kurzy.cz

Summary: HSBC (DIP), Shire (DIP), Ryanair, Visa

Evropa:Britská HSBC (DIP) je i přes nepřesvědčivý výsledek ve 3Q15 dle našeho názoru na dobré cestě, potvrzujeme doporučení držet i členství v seznamu DIP.

Zdroj: www.kurzy.cz

Až hrozivě dobrý říjen na akciových trzích

Akcie na Wall Street mají za sebou vůbec nejúspěšnější měsíc za poslední 4 roky, v Evropě se akciím lépe vedlo naposledy dokonce v roce 2009! V Praze od větších zisků brzdily akcie ČEZ, KB, ale i nejztrátovější PEGAS.

Zdroj: www.kurzy.cz

Souhrn 2.11. - akciové trhy rostou díky makrům a komentářům J.P.Morgan, euro posiluje, ropa srovnala ranní ztrátu, BCPP málo likvidní

Pražská burza vstoupila do 45. týdne velmi slabou likviditou a lehkým růstem plně v duchu obecného akciového vývoje ve světě. Evropa vstoupila do nového týdne a měsíce uspokojivým růstem.

Zdroj: www.kurzy.cz

ČR - Schodek rozpočtu ke konci října stoupl na 29 miliard korun

Schodek státního rozpočtu v říjnu stoupl na 29,1 miliardy korun ze zářijových 2,8 miliardy korun. Informovalo o tom dnes ministerstvo financí s tím, že jde o nejlepší výsledek hospodaření ke konci října od roku 2008.

Zdroj: www.kurzy.cz

AB InBev předložil oficiální nabídku na koupi majitele Prazdroje

Brusel - Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev předložila oficiální nabídku na koupi svého menšího rivala SABMiller, majitele Plzeňského Prazdroje, za zhruba 107 miliard...

Štítky: majitele oficiální nabídku na prazdroje oficiální nabídku na nabídku na koupi

Zdroj: www.financninoviny.cz

Koruna beze změny i přes horší náladu v průmyslu

Obchodování s korunou bylo první listopadový pracovní den velmi klidné. Kurz CZK/EUR se pohyboval v úzkém pásmu přibližně dvou haléřů kolem hladiny 27,09. O něco hůře se dařilo regionálním protějškům koruny.

Zdroj: www.kurzy.cz

EIA: Břidlice v r. 2016 sníží produkci o rekordních 570 000 barelů denně. IEA - na narovnání přebytku to stačit nebude

Podle analytiků americké EIA američtí alternativní (převážně břidlicoví) těžaři sníží v příštím roce svou denní produkci o doposud rekordních 570 000 barelů denně.Prvních několik alternativních těžařů již zbankrotovalo a očekává se, že další problémy...

Zdroj: www.kurzy.cz

NOVINKY NA SILNICÍCH: Od 1. ledna čekají na řidiče tyto změny

Řidiče čeká Od příštího roku si budete moci vybrat vlastní registrační značku a některé úseky dálnic budou bez poplatku. Podívejte se na další změny:...

Zdroj: www.kurzy.cz

Mládek: Situace v OKD je vážná, návrh NWR nedůstojný

AKTUALIZOVÁNO: Situace v těžební společnosti OKD je podle ministra průmyslu Jana Mládka (ČSSD) vážná a zdaleka nejde jen o osud ztrátového Dolu Paskov. Hrozí propouštění a v krajním případě i vyhlášení konkurzu, prohlásil ministr po dnešním jednání s odborovými předáky. Situací se bude v pondělí zabývat vláda i tripartita. Prioritou vlády je podle Mládka chránit horníky a zachovat sociální smír, nikoli pomáhat soukromé společnosti.

Zdroj: roklen24.cz

Poplatky za poskytnutí a správu hypotéky v roce 2015 – po „humbuku“ zpět do starých kolejí

Debata o možnosti vracení poplatku za vedení úvěrového účtu je již dávno pryč a banky tak již nemají příliš motivaci tento poplatek neúčtovat, nebo na něj dávat „akční nabídky“. Majitelé hypoték v České republice tak za vedení tohoto účtu u většiny bank..

Zdroj: www.kurzy.cz

Novým zákonem o hazardu je ohroženo maximálně 3500 míst

Praha - Novým zákonem o hazardu, který by měl začít platit od roku 2017, je ohroženo zhruba 3000 až 3500 pracovních míst. Celkově přitom podle údajů ministerstev pracuje v hazardním...

Štítky: měl lidí od podle hazardu o hazardu ohroženo zákonem zákonem o hazardu zákonem o

Zdroj: www.financninoviny.cz

Jak vysoké jsou mzdové náklady v EU

Mzdové náklady zaměstnavatele netvoří pouze hrubá mzda zaměstnance sjednaná zpravidla v pracovní smlouvě, ale i povinné pojistné placené zaměstnavatelem. V širším pohledu ještě navíc...

Štítky: zaměstnavatele pojištění zaměstnance vysoké mzdové náklady mzdové zemích náklady v mzdové náklady v

Zdroj: www.financninoviny.cz

Kurzovní lístek ČNB na pondělí 28.12.2015

Aktuální a historické kurzovní lístky ČNB >>On-line kurzy měn >>Grafy kurzů >>Nejlepší kurzy >>Aktuální zpravodajství >>Kurzovní lístek České národní banky Stát, měna Kód Počet Kurz Kurz 23.12.Změna28.12. Americký dolar USD 1 24.7620 -0.47%24.6450...

Zdroj: www.kurzy.cz

Teplo z tepláren na hnědé uhlí zdraží v průměru do dvou procent

Praha - Cena tepla pro domácnosti z tepláren využívající hnědé uhlí se příští rok v průměru zvýší do dvou procent. ČTK o tom dnes informovalo Teplárenské sdružení ČR. Stagnovat...

Štítky: dvou procent tepla průměru zdraží uhlí tepláren z tepláren do dvou hnědé

Zdroj: www.financninoviny.cz

Vitásková tvrdě odmítla své spojení se solárními podvody

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková u brněnského krajského soudu důrazně a opakovaně popřela, že by měla cokoli společného s údajnými podvody se dvěma solárními elektrárnami v Chomutově. Uvedla, že proti podvodům se solárními elektrárnami sama bojovala. Obžalobu považuje za vykonstruovanou, nepodloženou a především nepravdivou. Žalobce Radek Mezlík navrhuje Vitáskové za zneužití pravomoci úřední osoby devět let vězení. Předsedkyně ERÚ čelí obžalobě z podvodů…

Zdroj: roklen24.cz

„Sejdeme se u Ústavního soudu“. Dnes EET neprošla

Sněmovna zahájila schůzi ke schvalování elektronické evidence tržeb. Koaliční poslanci dnes schválili její program navzdory výtkám pravicové opozice o protiústavnosti jejich postupu. Dolní komora si totiž před tím odhlasovala, že o programu rozhodne v 11:00. Poslanci s přednostním právem přišli o možnost o něm dál debatovat.

Zdroj: roklen24.cz

VIDEO: Týdenní přehled událostí na finančních trzích - 53. týden 2015 (28.12.-1.1.2016)

Poslední týden v roce se ve videu podíváme na letošní výkony amerického akciového trhu a nejziskovější tituly indexu Dow Jones. Makrokalendář pro tento týden nabízí data z amerického trhu bydlení, index spotřebitelské důvěry z USA a čínské indexy...

Zdroj: www.kurzy.cz

Zhruba 40 procent skiareálů letos zdraží, v průměru o 4 procenta

Praha - Zhruba 40 procent tuzemských lyžařských středisek v zimní sezoně zvýší ceny skipasů, v průměru o čtyři procenta. Několik největších areálů, které investovaly před zimou...

Štítky: procent procenta průměru skiareálů turistů zdraží v průměru průměru o v průměru o letos zdraží

Zdroj: www.financninoviny.cz

Visa koupí Visa Europe za 21,2 mld. USD

Americký platební gigant Visa koupí svůj samostatný evropský protějšek Visa Europe za cca 21,2 mld. USD.Z toho cca 11,5 mld. EUR v hotovosti, 5 mld. EUR v prioritních akciích a dalších 4,7 mld. EUR v případě splnění stanovených příjmových cílů.

Zdroj: www.kurzy.cz

Evropské QE nefunguje, co dál může ECB podniknout?

Když ECB březnu spustila QE, vysvětlovala pumpování peněz do ekonomiky potřebou podpořit ochotu bank poskytovat úvěry soukromému sektoru. Ani po osmi měsících od spuštění QE ale na trhu s úvěry není vidět prakticky žádná změna.

Zdroj: www.kurzy.cz

ÚOHS letos dělá častěji neohlášené kontroly v sídlech firem

Brno - Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) letos zvýšil počet neohlášených přepadových kontrol v sídlech firem, při nichž zajišťuje důkazy například o kartelových dohodách....

Štítky: firem kontroly letos v sídlech sídlech v sídlech firem sídlech firem neohlášené kontroly v

Zdroj: www.financninoviny.cz

ČEPS: Odstávky v Dukovanech nejsou hrozbou pro přenosovou soustavu (Bloomberg)

Zářez do hospodaření ČEZ: Opět odkládá start bloků v Dukovanech

Zdroj: roklen24.cz

Ropný guru Ross míní, že OPEC produkci nesníží, narozdíl od nečlenů

Ropný guru Gary Ross, který je mimo jiné zakladatelem společnosti PIRA Energy Group a který mimo jiné správně předpověděl cenový vývoj černého zlata v roce 2014, míní, že ropný kartel OPEC na svém prosincovém zasedání nezmění své produkční limity.

Zdroj: www.kurzy.cz

Euro před ISM průmyslu stagnuje

Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % d/d na 1,104. I začátkem listopadu je znát dopad prudkého oslabení eura minulý týden po zasedání ECB monetární politiky. Kupci velmi váhají s nákupy vzhledem k významné změně fundamentální...

Zdroj: www.kurzy.cz

Euro před koncem roku posiluje

Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % na 1,097. Na trhu je pořád znát rozhodnutí ECB monetární politiky z počátku prosince, které nepřineslo takové posílení monetární expanze, jak čekal trh, proto došlo k prudkému...

Zdroj: www.kurzy.cz

Přehled nejdůležitějších finančních změn pro občany na rok 2016

Přehled změn v oblasti daní od 1. 1. 2016. Změny v oblasti daně z příjmů a dalších navazujících zákonů Zvýšení daňového zvýhodnění na druhé a další dítě Pro rok 2016 je navrhováno další zvýšení částek daňového zvýhodnění na druhé, třetí a každé další...

Zdroj: www.kurzy.cz

Souhrn 28.12. - Evropa v červeném kvůli ropě, jež korigovala růst z minulého týdne, eurodolar s nulovou změnou, BCPP v plusu díky ČEZ a KB

Pražská burza zahájila 53. zkrácený týden v plusu při silně podprůměrné sváteční likviditě. Evropské akciové trhy vstoupily do posledního týdne roku při slabé likviditě lehkým oslabením, které vycházelo především z výrazného poklesu cen ropy, jež...

Zdroj: www.kurzy.cz

Šéf Commerzbank Martin Blessing v říjnu 2016 končí

Autor: Bc. Martin Surovec Šéf Commerzbank, druhé největší německé banky, oznámil v neděli, že nehodlá na svém postu dále pokračovat, a tudíž odmítá nabídku na prodloužení smlouvy. Ta stávající vyprší 31. října 2016.

Zdroj: www.kurzy.cz

Řecko dohodlo reformy a získá další část peněz

Řecko a jeho mezinárodní věřitelé se dohodli na souboru dalších reforem, který je podmínkou uvolnění jedné miliardy eur (27 miliard Kč) z mezinárodního záchranného programu pro tuto zemi. Novinářům to dnes podle agentury Reuters řekl řecký ministr financí Euklidis Tsakalotos.

Zdroj: roklen24.cz

Sněmovní výbor doporučil pětiletou fixaci cen za vytěžené nerosty

Praha - Sněmovní hospodářský výbor dnes doporučil schválit dva pozměňující návrhy k hornímu zákonu. První se týká pětileté fixace cen poplatků, které těžební společnosti platí...

Štítky: milionů milionů korun uhlí nerosty za vytěžené vytěžené nerosty zákaz vytěžené za vytěžené nerosty doporučil

Zdroj: www.financninoviny.cz

Německý E.ON je od začátku roku v rekordní ztrátě 6,1 mld. eur

Frankfurt nad Mohanem - Největší německá energetická společnost E.ON utrpěla za prvních devět měsíců roku nejhlubší ztrátu ve své historii. Firmu dál trápily rekordně nízké velkoobchodní...

Štítky: eur ztrátě roku v rekordní začátku roku v je od začátku v rekordní ztrátě rekordní od začátku roku začátku

Zdroj: www.financninoviny.cz

RoklenFX: Špatný výsledek inflace korunou neotřásl

Středeční obchodování bylo na koruně poměrně klidné. Na páru s eurem se česká měna stále drží na úrovni 27,02 EURUSD. V případě dolaru pak posílila až na 24,64 USDCZK.

Zdroj: roklen24.cz

Americké trhy dnes oslabily, vývoj ovlivnil především pokles cen ropy

Poslední obchodní týden letošního roku na amerických trzích vyzněl spíše v negativním duchu, když pokles cen ropy nepříznivě ovlivnil energetických sektor a byl zároveň důvodem pro celkově nepříznivý vývoj především v první polovině obchodního dne.

Zdroj: www.kurzy.cz

Air Bank letos stoupl zisk o tři procenta na 322 milionů Kč

Praha - Air Bank stoupl za letošní první tři čtvrtletí čistý zisk o tři procenta na 322 milionů Kč. Počet klientů Air Bank se ke konci září 2015 meziročně zvýšil o 34 procent na...

Štítky: zisk tři procent na stoupl o tři procenta tři procenta na zisk o tři

Zdroj: www.financninoviny.cz

MMR pošle v příštím roce do regionů dotace za 1,4 miliardy korun

Praha - Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) pošle příští rok do regionů v rámci národních programů dotace za 1,4 miliardy korun. Z toho výzvy za 900 milionů Kč vyhlásilo ministerstvo...

Štítky: za dotace pro milionů kč regionů šlechtová pošle do regionů

Zdroj: www.financninoviny.cz

Kult centrálních bankéřů jako nová realita

Hedgeový manažer, zakladatel Elliott Management a miliardář Paul Singer na Sohn Conference v Tel Avivu promluvil o centrálních bankách a jejich roli v současné světové ekonomice. A nebral si servítky.

Zdroj: www.kurzy.cz

Týdenní výhled: USA Spotř. sentiment, Index Chicaga

Týden přelomu roku zkrácený novoročními svátky bude patřit hlavně dvěma prosincovým makroekonomickým zprávám USA. V úterý bude zveřejněn Index spotřebitelského sentimentu Conference Board a ve čtvtek Firemní barometr Chicaga. Spotřebitelská důvěra...

Zdroj: www.kurzy.cz

8 ropných lídrů proinvestuje o 21 mld. USD méně, ale produkci klesat nebude. Výrazné odpisy

8 velkých ropných firem v příštím roce výrazně utlumí své investice. Společnosti jako ConocoPhillips či Marathon Oil spolu s dalšími sníží v příštím roce své investiční výdaje meziročně o 21 mld. USD.

Zdroj: www.kurzy.cz

Průzkum: Stavební firmy se bojí nedostatku kvalifikovaných lidí

Praha - Tři čtvrtiny stavebních firem se obávají, že budou v budoucnu limitovány nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců. Už příští rok chystá 42 procent společností nábor nových...

Štítky: firmy firem stavebních bojí nedostatku kvalifikovaných nedostatku kvalifikovaných kvalifikovaných lidí nedostatku kvalifikovaných lidí stavební firmy se

Zdroj: www.financninoviny.cz

V Brně otevřeli první láhev letošního Svatomartinského vína

Brno - Zástupci Vinařského fondu otevřeli dnes v 11:00 na náměstí Svobody v Brně za účasti stovek lidí první láhev letošního ročníku svatomartinského vína. Ta ještě před tím...

Štítky: první vína otevřeli otevřeli první láhev letošního láhev první láhev první láhev letošního letošního

Zdroj: www.financninoviny.cz

Trh s hnědým uhlím regulaci nepotřebuje, míní ÚOHS

Podle analýzy českého trhu s hnědým uhlím, provedenou ÚOHS, není nutné, aby byl nějak regulován. Přestože mu vládnou čtyři tuzemští producenti. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže vydal analýzu českého hnědouhelného trhu. Zabýval se v ní mapováním..

Zdroj: www.kurzy.cz

Morgani: Růst USD sazeb by akciím vůbec nemusel vadit ba naopak

Analytici americké J.P.Morgan míní, že případný prosincový zásah amerického Fedu do nastavení sazeb směrem nahoru by akciovým trhům vůbec neměl bránit v dalším rozletu ba spíše naopak.

Zdroj: www.kurzy.cz

Tržby Aholdu v Česku ve třetím čtvrtletí stouply o 5,5 procenta

Amsterodam - Tržby nizozemského maloobchodního řetězce Ahold v České republice ve třetím čtvrtletí stouply o 5,5 procenta na 10,71 miliardy Kč a jeho provozní zisk se vrátil do černých...

Štítky: o čtvrtletí procenta ve třetím ve třetím čtvrtletí čtvrtletí stouply stouply o stouply

Zdroj: www.financninoviny.cz

Taktika diverzifikace letos selhala a byla nejhorší od r.1937

Taktika diverzifikace investičních portfolií letos pro americká aktiva mnoho užitku nepřinesla a ve finále byl letošek pro tuto investiční taktiku nejhorší od roku 1937. Akciový index S&P 500 zatím letos posílil pouze o 2,2% včetně započtených dividend...

Zdroj: www.kurzy.cz


404 hubero kororo