Linka 199

ČEZ: Nižší výroba elektřiny v jaderné elektrárně Temelín

Jaderná elektrárna Temelín vyrobí letos 14 TWh elektřiny, řekl v rozhovoru ředitel Temelína Bohdan Zronek. Loni vyrobila elektrárna 14,95 TWh, letos produkce klesne kvůli neplánovaným odstávkám. To je taky jeden z důvodů, proč snížil ČEZ u příležitosti reportu za 2Q15 cíl celkové produkce v tomto roce o 2 TWh (na 62,9 TWh) a samotných jaderných elektráren o 1TWh (na 30,8 TWh). Neplánované odstávky jaderných zdrojů nicméně pokračují i v 2H15. To je negativní a může to mít za následek další snížení celkové výroby a tím také zisku EBITDA, který ČEZ, podobně jako výrobu, již jednou v tomto roce revidoval (na 68 mld. Kč ze 70 mld. Kč). 

Zdroj: www.atlantik.cz


Příbuzné články:

 • ČEZ: Neplánované odstávky v Dukovanech budou pokračovat v lednu - Roklen24.cz

  Portál věnující se ekonomice, finančním trhům a financím

 • ČEZ: Neplánovaná odstávka jaderných bloků

  Podle tisku by se mohly neplánované odstávky dvou bloků jaderné elektrárny Dukovany protáhnout do konce roku místo původních informací o spuštění na konci října a polovině listopadu. Pokud by k takovéto situaci skutečně došlo, mělo by to negativní dopad na výrobu a na hospodářské výsledky. Očekáváme, že by v takovémto případě ČEZ u příležitosti zveřejnění výsledků za 3Q15 (10. listopadu) snížil výhled na celoroční cíle. K tomuto kroku již došlo v 2Q15, kdy jedním z důvodů byly právě neplánované odstávky jaderných bloků.

 • ČEZ: Neplánovaná odstávka jaderné elektrárny Dukovany

  V jaderné elektrárně Dukovany dojde k neplánované odstávce dvou bloků kvůli kontrole svárů potrubí. Délka odstávky bude upřesněna, měla by trvat asi týden. ČEZ bude muset nahradit výpadek výroby z dalších zdrojů. A protože je výroba elektřiny v jaderných elektrárnách nejekonomičtější, bude mít neplánovaná odstávka negativní dopad do hospodářských výsledků.

 • ČEZ: Německo dočasně uzavře nejstarší jaderné elektrárny

  ČEZ: Německo dočasně uzavře nejstarší jaderné elektrárny. Po vyhlášení tříměsíčního moratoria na prodloužení životnosti jaderných elektráren Německo dočasně uzavře 7 nejstarších jaderných reaktorů (celkem 17). Během moratoria bude prověřena bezpečnost všech nukleárních elektráren.

 • ČEZ: Nejistota ohledně trhu s CO2 povolenkami se prodlužuje

  ČEZ: Nejistota ohledně trhu s CO2 povolenkami se prodlužuje. Včerejší obchodování s akciemi ČEZu kromě problémů s licencí v Bulharsku ovlivňuje také rozhodnutí evropských poslanců o podpoře trhu s CO2 povolenkami. Poslanci sice ve výboru pro životní prostředí odsouhlasili podpoření trhu s CO2 povolenkami, nicméně..

 • ČEZ: Negativní odhad dopadu počasí v 1H vysoké 3 mld. Kč

  ČEZ: Negativní odhad dopadu počasí v 1H vysoké 3 mld. Kč. ČEZ plánuje během dvou let snížit fixní náklady o přibližně 6 mld. Kč (8,5% z letošní očekávané EBITDA). Management nechtěl mluvit o detailech potenciální akvizice Slovenských elektrární, ale řekl, že předpokládá významné potenciální synergie v...

 • ČEZ: Nečas - když to bude nutné, sníží se objem volných emisních povolenek

  ČEZ: Nečas - když to bude nutné, sníží se objem volných emisních povolenek. V rozhovoru pro HN premiér Petr Nečas uvedl, že v případě nižšího než očekávaného růstu HDP pro příští rok si dokáže představit určitá dodatečná opatření, která by vedla ke stabilizaci rozpočtového schodku.

 • ČEZ: Naznačuje 100% divi zrušení plánů na dostavbu JETE?

  ČEZ: Naznačuje 100% divi zrušení plánů na dostavbu JETE?. Ministr financí Babiš dnes v novinovém vyjádření řekl, že bude chtít vyplatit 100% loňského zisku ČEZ na dividendě. Oficiální politika ČEZ je vyplácet 50- 60% zisku a konsensus očekává okolo 32 Kč na akcii.

 • ČEZ: Návrh na snížení DPH z elektřiny, koupě rozvodů v Turecku

  ČEZ: Návrh na snížení DPH z elektřiny, koupě rozvodů v Turecku. Členové Nezávislé ekonomické rady vlády diskutují společně s ČEZem možnost snížení DPH z elektřiny z 19% na 15%. Návrh nemá podporu ze strany ministra financí p. Kalouska. (MfD) Zprávu vnímáme jako neutrální z důvodu velmi malého vlivu na objem prodané...

 • ČEZ: Návrh na dividendu 50 Kč

  ČEZ: Návrh na dividendu 50 Kč. Představenstvo energetické společnosti ČEZ na svém včerejším zasedání rozhodlo o návrhu na výši dividendy ze zisku loňského roku , který bude předkládat valné hromadě akcionářů konané dne 13. května 2009.

 • ČEZ: Návrh dividend ve druhé polovině dubna, čekáme 40 Kč = 10,2% výnos

  ČEZ: Návrh dividend ve druhé polovině dubna, čekáme 40 Kč = 10,2% výnos. Včera po zveřejnění výsledků za 4Q15 pořádal ČEZ konferenční hovor. Na něm mimo jiné zaznělo, že ceny elektřiny by mohly dále klesnout. Dividendová politika byla potvrzena a zůstává 60-80% upraveného č. zisku.

 • Linka 199
 • ČEZ: Návrh české energetické koncepce spoléhá na jadernou energii

  ČEZ: Návrh české energetické koncepce spoléhá na jadernou energii. Návrh české energetické koncepce označuje jadernou energii jako rozhodující pro zachování energetické bezpečnosti, řekl Pavel Šols z ministerstva průmyslu v interview pro Bloomberg. Návrh by měl být schvalován vládou na začátku příštího roku.

 • ČEZ: NAP II aneb novinky kolem rozdělování povolenek

  ČEZ: NAP II aneb novinky kolem rozdělování povolenek. Podle nejnovějších zpráv společnost ČEZ v současnosti finalizuje dohodu s vládou ohledně reinvestic zisku z obchodování s emisními povolenkami do efektivnějších (rozuměj emitující méně povolenek) výrobních zařízení.

 • ČEZ: Na dohodu s MUS zbývá už jen týden a pokrok se nedostavuje

  ČEZ: Na dohodu s MUS zbývá už jen týden a pokrok se nedostavuje. Dvě novinky se objevily kolem zamýšlených nových elektráren ČEZu. Plán výstavby první plynové elektrárny dostává konkrétnější obrysy, když by mělo být do konce letošního roku vybráno místo výstavby elektrárny s kapacitou cca 400 MW.

 • ČEZ: Na Chomutovsku bude stát 33 větrných elektráren - Měšec.cz

  Společnost ČEZ Obnovitelné zdroje zvažuje výstavbu 33 elektráren v jižní části Chomutovska. Obec Chbany, v jejímž katastru má má stát většina (26)…

 • ČEZ: Na cestě k 517 Kč za akcii

  ČEZ: Na cestě k 517 Kč za akcii. Krátkodobý technický výhled na akcie ČEZ včetně certifikátů, s nimiž na něj lze vsadit. Šnobr (J&T): ČEZ žádné velké akvizice neudělá, akcie může jít přes 700 Kč. Výměna managementu by byla žádoucí Energetická společnost ČEZ je bezesporu...

 • ČEZ: Na Balkáně už investovat nebudeme - Měšec.cz

  Včera o tom promluvil na zasedání sněmovního rozpočtového výboru šéf ČEZ Daniel Beneš.

 • ČEZ: MUS začne od roku 2013 prodávat hnědé uhlí skrze aukce

  ČEZ: MUS začne od roku 2013 prodávat hnědé uhlí skrze aukce. Czech Coal, vlastník druhé největší hnědouhelné společnosti Mostecká uhelná (MUS), bude prodávat zbylé uhlí (v rámci současných těžebních limitů) v severočeském dole SA skrze aukce, jak informoval novináře spolumajitel MUS P. Pudil.

 • ČEZ: Moody´s snížila rating o jeden stupeň na Baa1 se stabilním výhledem - kvůli nízkým cenám elektřiny a růstu zadlužení

  ČEZ: Moody´s snížila rating o jeden stupeň na Baa1 se stabilním výhledem - kvůli nízkým cenám elektřiny a růstu zadlužení. Agentura Moody's Investors Service snížila rating ČEZ o jeden stupeň na Baa1 z A3. Výhled je stabilní. Důvodem je snížení hodnocení je nízká cena elektřiny. A očekávaní agentury, že se v následujících dvou letech zhorší zadlužení ČEZu.

 • ČEZ: Modernizace jaderek vydají za středně velkou elektrárnu

  ČEZ: Modernizace jaderek vydají za středně velkou elektrárnu. Jaderné elektrárny Dukovany a Temelín procházejí v posledních několika letech modernizacemi, které zvyšují jejich projektový výkon o desítky megawattů. Celkem ČEZ těmito investicemi získá přes 470 MW navíc, což je zhruba stejně, jako má dosud největší...

 • ČEZ: nová elektrárna Ledvice by měla plně rozjet výrobu ještě do konce letošního roku

  pPodle informací agentury ČTK, resp. Bloomberg najede nová uhelná elektrárna Ledvice na plný výkon do konce letošního roku. To je určitý posun, když ještě v listopadu generální ředitel ČEZu Daniel Beneš indikoval, že na plný výkon by se měla elektrárna...

 • ČEZ: Nové cílové ceny a doporučení po zrušeném tendru na Temelín

  ČEZ: Nové cílové ceny a doporučení po zrušeném tendru na Temelín. Jaký názor mají na akcie ČEZ po zrušení tendru na dostavbu Temelína domácí a zahraniční analytici? Jaké jsou jejich dvanáctiměsíční cílové ceny a jak znějí jejich aktuální investiční doporučení? Nabízíme jejich přehled, jak jej k 14.

 • ČEZ: Nový odkup by nezačal hned po schválení

  ČEZ: Nový odkup by nezačal hned po schválení. Energetická společnost ČEZ chce i do budoucna zachovat výplatní poměr dividend ve výši 50 – 60% čistého zisku (bez mimoořádných položek). Současně chce pokračovat ve zpětném odkupu akcií, ovšem prozatím odložila jeho spuštění.

 • ČEZ: O stavbu JE projevilo zájem 6 firem z celého světa

  ČEZ: O stavbu JE projevilo zájem 6 firem z celého světa. Generální ředitel ČEZu Daniel Beneš odmítl tvrzení tisku, že jedna z čínských firem požaduje slib výstavby jaderné elektrárna bez výběrového řízení. V tendru budou mí všichni stejné podmínky.

 • ČEZ: Obnovení zelených certifikátů v Rumunsku

  Větrný park ČEZ v Rumunsku Fantanele Vest a Cogealac začal opět od 2. září dostávat zelený certifikát, a to jeden certifikát za jednu vyrobenou MWh. Obnovení zelených certifikátů bylo avizováno při zveřejnění výsledů za 3Q15 v srpnu. Je to pozitivní zpráva a pozitivně ovlivní výsledky hlavně za 4Q15. Z našeho pohledu nejsou zelené certifikáty zahrnuty v celoročních cílech ČEZu.

 • ČEZ: Obrat názoru na hodnocení ceny podílu v Pražské teplárenské (+ jaký target padl?)

  ČEZ: Obrat názoru na hodnocení ceny podílu v Pražské teplárenské (+ jaký target padl?). Společnost ČEZ získala povolení ke stavbě plynové elektrárny (cca 9,9 mld. Kč) Skawina od polských municipalit. „ČEZ chce nový blok s výkonem kolem 430 MW uvést do provozu ve druhé polovině roku 2014. Zpráva je pro ČEZ neutrální.

 • ČEZ: Očekávaná hospodářská a finanční situace ČEZ, a. s., v roce 2003

  ČEZ: Očekávaná hospodářská a finanční situace ČEZ, a. s., v roce 2003. Očekávaná hospodářská a finanční situace ČEZ, a. s., v roce 2003 Po více než deseti letech, ve kterých byla v České republice rozdělena výroba a distribuce elektrické energie, dochází k jejich částečné reintegraci.

 • ČEZ: Odejde také šéf útvaru strategie Feist, změny strategie, jednání o povolenkách

  ČEZ: Odejde také šéf útvaru strategie Feist, změny strategie, jednání o povolenkách. Podle informací LN by po odchodu Martina Romana z funkce generálního ředitele společnosti ČEZ měly následovat další změny na manažerských postech. Mluvíč ČEZu Ladislav Kříž potvrdil, že odejde ředitel útvaru strategie a rozvoj Jiří Feist.

 • ČEZ: Odhad hospodářských výsledků

  ČEZ: Odhad hospodářských výsledků. Výsledky polostátního energetického gigantu za letošní druhé čtvrtletí byly výrazně pod očekáváním. Tržby byly pod odhady zejména v segmentu prodeje (meziroční pokles o více než 10 %), provozní náklady byly navýšené ztrátou z derivátových obchodů s...

 • ČEZ: Odhad zisku za rok 2005 17,2 mld. Kč - Měšec.cz

  Elektrárenská společnost ČEZ zvýšila očekávání čistého zisku za rok 2005 na 17,2 miliardy korun. Oproti očekáváním na základě hospodářských výsledků…

 • ČEZ: Odkup akcií by mohl být ukončen do půlky dubna

  ČEZ: Odkup akcií by mohl být ukončen do půlky dubna. S narůstajícím objemem odkoupených akcií ČEZ blížícím se limitu 10% jsme přichystali v průběžné denní statistice odkupu jednoduchý odhad zbývající délky jeho trvání. Pro výpočet se bere průměr počtu odkoupených akcií za posledních 5 obchodních dní.

 • Linka 199
 • ČEZ: Odkup akcií skončí tento týden

  ČEZ: Odkup akcií skončí tento týden. Podle agenturních zpráv mluvčí ČEZ uvedl bez bližších upřesnění, že odkup akcií bude ukončen tento týden. ČEZ podle načí statistiky přímo odkupem získal cca 9,786% akcií. Dalších 0,31% vlastnil již před zahájením odkupu.

 • ČEZ: Odkup již běží, provádí jej Wood&Co a Patria Finance nezávisle na ČEZ

  ČEZ: Odkup již běží, provádí jej Wood&Co a Patria Finance nezávisle na ČEZ. Realizace nákupu vlastních akcií společnosti ČEZ, a.s. (tzv. share buy back) Valná hromada energetické společnosti ČEZ, a. s., konaná dne 23. dubna 2007 v Kongresovém centru Praha přijala kromě jiných i usnesení o nabytí vlastních akcií společnosti.

 • ČEZ: Odstavení bloku Dukovan; Uzavření 8 jaderných elektráren v Německu

  ČEZ: Odstavení bloku Dukovan; Uzavření 8 jaderných elektráren v Německu. ČEZ odstavil v pátek 4. blok jaderné elektrárny Dukovany. Důvodem jsou technické problémy. Délka odstávky není v tuto chvíli známá. Vzhledem k tomu, že elektřina z nukleárních zdrojů je pro společnost nejlevnější a ČEZ bude muset tento výpadek nahradit...

 • ČEZ: Odstávka 2. bloku JETE opět prodloužena

  ČEZ: Odstávka 2. bloku JETE opět prodloužena. Odstávka 2. bloku jaderné elektrárny Temelín se opět prodlouží. Nově by měla jednotka být uvedena do provozu 1. října. Připomeňme, že původně měl být blok spuštěn 1. září, což bylo odloženo na 7. září a dále na 21. září.

 • ČEZ: Odstávky jaderných bloků ovlivnily hospodaření

  Dnešní tisk sumarizuje situaci v jaderných elektrárnách. ČEZ kvůli neplánovaným odstávkám jaderných jednotek přišel letos o 4TWh elektřiny a to podle tisku představuje více než 3 mld. Kč. Dva bloky Dukovan budou s největší pravděpodobností mimo provoz až do konce roku, kdy se musí zkontrolovat sváry potrubí a doplnit dokumentace. Z našeho pohledu jsou to již známé a zaceněné informace. Připomínáme, že hlavně kvůli neplánovaným odstávkám jaderných bloků snižoval letos ČEZ projekci na zisk EBIDTA. Nejdříve ze 70 na 68 mld. Kč a následně na 64 mld. Kč.

 • ČEZ: Odstávky JE připravily firmu o 4 TWh = cca 3 mld. Kč, další miliardy ohražuje ERÚ

  Dnešní tisk sumarizuje situaci v jaderných elektrárnách. ČEZ kvůli neplánovaným odstávkám jaderných jednotek přišel letos o 4TWh elektřiny a to podle tisku představuje více než 3 mld. Kč.

 • ČEZ: Odvolání generálního ředitele není aktuální

  Ministr financí Andrej Babiš řekl, že odvolání generálního ředitele ČEZu Daniela Beneše není nyní aktuální. Vláda by se měla zabývat problémy v Dukovanech. Také se očekává, že management ČEZu by měl vysvětlit, proč k nim došlo a kdo je za to odpovědný. V jaderné elektrárně Dukovany se stále prodlužují neplánované odstávky, které mají významně negativní vliv na hospodaření společnosti. Neplánované odstávky jaderných bloků jsou hlavním důvodem, proč snížil ČEZ celoroční očekávání na zisk EBITDA (z původně 70 na 68 a na stávajících 64 mld. Kč).

 • ČEZ: Opce MOLu se blíží expiraci

  ČEZ: Opce MOLu se blíží expiraci. ČEZ včera v reakci na blížící se expiraci call opce MOLu (23. ledna) na 7% jeho akcií v držení ČEZ řekl, že zvažuje další možnosti, co s tímto podílem bude dělat. ČEZ také řekl, že expirace opce nebude mít žádný dopad na jeho finanční výsledky (Reuters).

 • ČEZ: Opětovné snížení cílové ceny? Že by se HSBC podívalo na problém z jiného úhlu?

  ČEZ: Opětovné snížení cílové ceny? Že by se HSBC podívalo na problém z jiného úhlu?. Kde jsou ty staré dobré časy, kdy akcie ČEZ stály kolem 900 korun a doporučení nad 1000 Kč se jenom hrnula. Včerejší výrazně nízká cílová cena od Credit Suisse na úrovni 806 korun zanechala na obchodování s titulem značné následky.