Linka 199

ŽENA-IN - Dubajský ohňostroj 2018 se zapsal do Guinessovy knihy rekordů

SAE znovu okouzlo svět oslnivou podívanou k přivítání roku 2018. Emaar 'Light Up 2018' Downtown Dubaj hostil na oslavě více než milion návštěvníků z celého světa a díky živému vysílání v televizi a společenským médiím oslovil až 2,5 miliardy lidí po celém světě.

Zdroj: zena-in.cz


Příbuzné články:

 • ŽENA-IN - Duhový pyrit je spojen s mýty o velkých pokladech

  S nastupujícím prosincem se ve mně vždy otevírají malinká vrátka do dětství. Je pravda, že mé vlastní děti jsou již velké a na Ježíška dávno nevěří, ale stále je kolem mě spousta malých človíčků, kteří tuto víru ještě neztratili. A ti mi pomáhají pocítit něco z těch dávno minulých pocitů.

 • ŽENA-IN - Dvě rychlé chuťovky z listového těsta

  Listové těsto je už známý a oblíbený pomocník při pečení nejen rychlých a snadných dezertů. Ať už si děláte své domácí nebo používáte kupované, máme pro vás dva malé nápady na jednoduché, tentokrát slané, pochoutky.

 • ŽENA-IN - Febrilní křeče mohou potkat i vaše dítě! Jak se zachovat?

  Může to trvat několik vteřin, ale třeba i dlouhé minuty. Dítě se prohne jakoby do luku, ztuhne, protočí oči v sloup, začne sebou škubat, napínat se a dokonce může i upadat do bezvědomí. Co je na vině? Obyčejná horečka!

 • ŽENA-IN - fialová vločka a kód

  nemám jasno

 • ŽENA-IN - Freddie Mercury: Ani smrt nezastavila jeho show

  V neděli si připomeneme neuvěřitelných dvacet dva let od úmrtí geniálního muzikanta, jenž ovlivnil pěkný kus hudební historie. Freddie Mercury (1946–1991), zpěvák a skladatel skupiny Queen, zůstane navždy v našich srdcích...

 • ŽENA-IN - Frida Kahlo: Extravagantní malířka autoportrétů

  Dnes má pověst největší a nejoriginálnější mexické malířky, ale za svého života si slávy příliš neužila. Žila tak trochu ve stínu svého manžela a kolegy Diega Rivery. Dnes je o její obrazy nebývalý zájem a prodávají se za rekordní částky…

 • ŽENA-IN - Gabriele Münter – ve stínu Kandinského?

  Ještě ani na počátku dvacátého století nebylo zcela obvyklé, aby se ženy aktivně prosadily na poli umění. Musely zdolat nejednu překážku, aby se vůbec dostaly ke studiu nějakého uměleckého oboru. Mnohé začínaly jako modelky svých mužských kolegů. Ale i potom, kdy už samy tvořily, byly stále spíše známé jako múzy svých slavnějších partnerů…

 • ŽENA-IN - Gravad lax - marinovaný losos

  Syrový marinovaný losos je velkou pochoutkou, kterou dnes seženete v každém marketu. Bývá nakrájený na plátky, většinou marinovaný pouze v soli nebo v kopru. Víte, že není vůbec složité si toto severské jídlo připravit doma? Stačí kousek čerstvého lososa, sůl a cukr.

 • ŽENA-IN - Grilovací sezona zahájena! Vyzkoušejte caprese z grilu

  Počasí nám začíná ukazovat svou vlídnou, teplou tvář, a tak můžeme vytáhnout grily a přesunout prostřený stůl na terasu nebo balkon. Máte rádi vaření a stolování pod širým nebem? Kolikrát jste už letos zapálili gril? Které jídlo z grilu je vaše oblíbené?

 • ŽENA-IN - Grilovaná pomerančová krkovička se špetkou ohnivého chilli

  Naše čtenářka Beaute a její blog plný inspirace nikdy nezklame!

 • ŽENA-IN - Grilovaná vepřová panenka v hořčici

  Vepřovou panenku připravujeme u nás doma velice rádi nejen při grilování. Jemné maso, které můžeme nechat propečené jen tak lehce dorůžova, se rozplývá na jazyku. Dobře zvolená marináda z něj udělá úplnou hvězdu při grilování. Grilovat můžete panenku vcelku, nebo nakrájenou na silné plátky.

 • Linka 199
 • ŽENA-IN - Grilované indické maso

  Hoďte si něco na gril. Třeba pikantní kuřecí kousky s chutí garam masala.

 • ŽENA-IN - Grilované kuřecí karbanátky s vůní koriandru

  Máte rádi kuřecí maso a nebaví vás pořád dokola grilovat jen steaky, kuřecí křídla a paličky? Máme pro vás parádní tip na chutné karbanátky z kuřecího masa, do kterých jsme přidali trochu exotických chutí a vůní, kapku pikantního chilli a sladkou grilovanou kukuřici.

 • ŽENA-IN - Grilované plněné cukety

  Zajímavé přílohy ke grilovanému masu bývají často tak dobré, že se na maso nakonec zapomene a všichni chtějí raději další nášup grilované zeleniny, pečených brambor nebo křupavých baget. Je to u vás stejné? Nebo maso je to hlavní, co vás na grilu láká?

 • ŽENA-IN - Grosulár je kamenem síly

  Vždycky jsem ve svém okolí obdivovala jedince, kteří byli odvážní. Takové lidi, co byli sami sebou v jakékoliv situaci. Pokud ale člověk chce žít s ostatními v harmonii, jsou ovšem situace, kdy je potřeba se přizpůsobit, ať je vaše osobnost jakkoliv originální. Život již takový je.

 • ŽENA-IN - Hamiltonův hmat ano, či ne? Rozhodnutí je na těhotné ženě!

  Trvá jen pár vteřin, ale může vyvolat porod bez pomoci tabletek. Ovšem ne vždy, a jen pokud je proveden bezchybně a ve správný čas. Navíc má i svá proti.

 • ŽENA-IN - Hana Benešová, dokonalá manželka vrcholného politika

  Svého manžela bezmezně milovala a vytvářela mu třicet devět let to nejlepší rodinné zázemí. Prostě ideální ženuška... Po jeho smrti pro ni ztratil život smysl, těžko se s jeho odchodem smiřovala. Přežila ho o dlouhých dvacet šest let...

 • ŽENA-IN - Hana Podolská, královna prvorepublikové módy

  Také obdivujete fantastické róby Adiny Mandlové v Kristiánovi či Lídy Baarové v Maskované milence? Tak tato nádhera pochází z luxusního modelového domu Hany Podolské, která spolu s konkurenčním salonem Rosenbaum udávala módní trendy v době první republiky. Mezi stálé zákaznice patřily nejen herečky a manželky továrníků, ale nakupovaly zde i sekretářky či úřednice, byť si na modely musely dost dlouho šetřit. A Hanin život? Jako na houpačce!

 • ŽENA-IN - Hepatitida C přehledně: kolik je nakažených?

  Nemoc, která často přechází do chronicity a nenápadně ničí játra, se může týkat každého z nás.

 • ŽENA-IN - Hledáme čtenářky pro recenze knižních novinek

  Recenze na knížky vás baví, proto jsme se rozhodli i letos pokračovat v seriálu článků, do kterého se zapojíte jako autorky vy, čtenářky, které do projektu vybereme.