Linka 199

Nejnovější články na portálu

Krnáčová chtěla šéfovat ANO v Praze 6. Nedostala se ani do...

Už několik měsíců vládne Adriana Krnáčová Praze bez koalice, kompletní rady i většinové podpory svého zastupitelského klubu. Někdejší. se koncem.

Štítky: adriana kola prim pražsk ani do se ani se ani do nijak stropnick krn

Zdroj: echo24.cz

Bruselu se nelíbí plány Němců s elektrárnami

Německo plánuje umístit nejstarší hnědouhelné elektrárny o celkové kapacitě 2,7 GW do rezervní kapacity. Mají být připraveny dodávat elektřinu v případě nedostatku výroby z obnovitelných zdrojů. Majitelé elektráren za to od státu obdrží štědrou finanční kompenzaci.

Zdroj: iuhli.cz

Český ráj - tipy na výlet

PR | Český ráj patří mezi nejznámější a nejkrásnější turistické lokality u nás. Tato. oblast se nachází necelých 100 kilometrů severovýchodně od Prahy.

Zdroj: www.vlastiveda.cz

Padesátníci v práci: šanci mají ti, co nepodceňují vzdělávání

Osm z deseti padesátníků, kteří hledají práci, pociťuje diskriminaci kvůli svému věku. Přitom šanci na uplatnění mají nejlepší za posledních sedm let. Důležité ovšem je, zda mají zájem dál se vzdělávat. Další články k tématu:Padesátníci přestávají být na trhu práce odstrkovanou skupinouNěkdy je vyšší věk výhodou. Padesátníci si na výplatě polepšili nejvíc

Zdroj: finance.idnes.cz

Greenpeace Vattenfall chtějí, peníze neřeší

Ekologická organizace Greenpeace potvrdila zájem o hnědouhelná aktiva Vattenfallu v Německu. Finance zatím neřeší. Sami ekologové upozornili na to, že případným zájemcům o elektrárny a lomy Vattenfallu se investice z různých důvodů nemusí vyplatit.

Zdroj: iuhli.cz

Zlato | pro investory

akcie a investice, globální makroanalýza, zlato, stříbro

Štítky: stav konci týden více je s začátku stav na stav na konci na začátku stav

Zdroj: proinvestory.cz

Uhlí je nedostatkové zboží, lidé čekají týdny

Uhlí pro domácí spotřebu je v Česku nedostatkovým zbožím. Prodejci mají prázdné sklady, sestavují čekací listiny zájemců a zlepšení situace očekávají až za několik týdnů. Chybí především uhlí pro nejmodernější kotle.

Zdroj: iuhli.cz

Kotěrovy kolonie v Lounech - tipy na výlet

Přijměte pozvání do města na severu Čech, jež leží asi 50 km od Prahy. Do

Zdroj: www.vlastiveda.cz

Z býka ve vteřině medvědem – Investičníweb.cz

Dokud akcie zpevňují, jsou investoři přesvědčeni, že se jim nemůže nic stát. Když. trhy padají, vyčítají si obchodníci, jak velkou chybu udělali. Hranice

Štítky: měl jsou jsem investování trh trhy býčí medvědí trh medvědí býčí trh

Zdroj: www.investicniweb.cz

Uprchlíci jako hrozba? Zpravodajec přiznal závažnou věc

Evropa čelí nejhorší utečenecké krizi od devadesátých let, kdy v bývalé Jugoslávii zuřily etnické války. Německo v tomto roce očekává nápor více než 800 000 uprchlíků. Při této příležitosti se objevily informace, že ultrakonzervativní islamisté volí nové způsoby, jak posílit své řady, a to právě pomocí uprchlíků.

Zdroj: moneymag.cz

Seznam.cz rozšiřuje inzertní možnosti pro e-shopy

České e-shopy dostanou novou možnost, jak propagovat své zboží v největším českém vyhledávači. Kromě služeb Sklik a Zboží zavede Seznam.cz produktové inzeráty...

Zdroj: mam.ihned.cz

Koupě dovolené v září? Exotiku i hory můžete pořídit za pakatel

Prázdniny jsou sice už za námi, ale to neznamená, že je konec času dovolených. Právě naopak, pokud jste nějaké volno ušetřili, máte jedinečnou možnost využít jednak last minute nabídek na letní dovolenou, nebo naopak tzv. first minute na nákup dovolené v zimě. Obojí se vyplatí.

Zdroj: moneymag.cz

Rozpočet se schodkem 70 mld. Kč. Je to hodně, nebo málo a kolik dluží jiní?

Poslanci schválili v prvním čtení návrh státního rozpočtu na rok 2016. Ten počítá se schodkem 70 mld. Kč a nahlas ho kritizuje například bývalý ministr financí Kalousek. Premiér Sobotka naopak návrh ...

Zdroj: finexpert.e15.cz

Registrace

Chráněny jsou přezdívky používané v Diskuzním fóru našeho serveru. Přezdívka slouží k Vaší identifikaci vůči ostatním uživatelům. Po odeslání registračního.

Štítky: bude registrace do je jméno přihlašovací přihlašovací jméno vaše v diskuzním diskuzním

Zdroj: business.center.cz

Co bude s kartami, úvěry a bonusy Citibank, až ji koupí Raiffeisenbank

Klienty Citibank zaskočila zpráva, že jejich banku koupí Raiffeisenbank. Dokončení transakce, jež podléhá schválení regulátora, je plánováno na první čtvrtletí roku 2016. Jak se tato změna dotkne drobných klientů? Přinášíme odpovědi na nejčastější dotazy.Další články k tématu:Sedm finančních chyb, kterých se dopouštějí čtyřicátníciNová forma útoku na účet. Zpověď ženy, která varuje ostatní

Zdroj: finance.idnes.cz

Neopublic Porter Novelli — Médiář

Agentura Neopublic, kterou vlastní Štefan Vadócz, funguje na Slovensku od roku 2000. Má. také českou pobočku v Praze.

Štítky: dětí pobočku slovensku na slovensku agentura od roku a tesco poběží kampaň sportování sportování dětí

Zdroj: www.mediar.cz

Křetínského šachy, firmy zastřeší EPIF

Impérium Daniela Křetínského EPH připravuje změnu vnitřní struktury. Své středoevropské firmy začlení pod jednu společnost EP Infrastructure (EPIF).

Zdroj: iuhli.cz

Rozhledna Veselý vrch u Mokrska - tipy na výlet

Rozhledna byla postavena společností Eurotel mezi na jaře roku 1999. Železná rozhledna je celkem 42 m vysoká a vyhlídkový ochoz se nachází v necelých 26 m. Vede na něj.

Štítky: document moved here permanently moved permanently document has has moved the document document has moved the document has

Zdroj: www.vlastiveda.cz

Kontrolní hlášení se musí vyplnit špatně, aby bylo dobře - Echo24...

Daň z přidané hodnoty, dále jen DPH, je daň, kterou stát vybírá od koncových spotřebitelů. Obdobně stát mohl zvolit dvě varianty výběru daní.

Štítky: aby daň st plněn spr pl finančn mus hl kontroln

Zdroj: echo24.cz

Sáhněte si na peníze, naposled

Copyright 2014 © Echo Media a.s. © ČTK. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu. Provozovatelem serveru je Echo Media, a.s. se sídlem.

Štítky: aby pro st t n hotovosti bankovky bankovek z

Zdroj: tydenik.echo24.cz

Symfonický orchestr Českého rozhlasu

Pozvánky na koncerty, vstupenky na večery v Rudolfinu i Obecním domě,audio a videozáznamy z provedení výjimečných skladeb, rozhovory s umělci, fotogalerie.

Štítky: č antonín vstupte antonín dvořák symfonie symfonie č martinů v rudolfinu rudolfinu sezona

Zdroj: www.rozhlas.cz

Program vysílání | Plus

Stanice mluveného slova. Aktuální. dění v širších souvislostech. Domácí. i světové události. Rozhovory. komentáře, reportáže, diskuse.

Štítky: hodin příběhy babiš poli posledních sám babiš v a sám babiš pokladny a sám a sám babiš v poli

Zdroj: www.rozhlas.cz

Aspen Institut povede od nového roku Jiří Schneider, nahradí Radka Špicara

Novým ředitelem Aspen Institute se stane bývalý první náměstek ministra zahraničních věcí ČR Jiří Schneider. Bývalý ředitel Radek Špicar odešel z vedení pobočky mezinárodního think-tanku na vlastní žádost po čtyřech letech. Cílem institutu je rozvíjet otevřenou společnost a podporovat mladé středoevropské lídry z různých profesních oblastí v jejich vývoji.

Zdroj: byznys.ihned.cz

Domácí HDP slušně roste, ale i tak jsme jen na 84 % průměru EU

Hrubý domácí produkt (HDP) je peněžním vyjádřením celkové hodnoty statků a služeb nově vytvořených v daném období na určitém území. Používá se pro stanovení výkonnosti ekonomiky. Příznivá konstelace ...

Zdroj: finexpert.e15.cz

Čínské investice do evropských komerčních nemovitostí loni vzrostly...

Hodnota investic Číňanů do evropských komerčních nemovitostí v roce 2015 dosáhla 8,5 miliardy eur, meziročně se tak zvýšila o 22 %. Děje

Štítky: nemovitostí investice společnosti eur loni čtk investice do do evropských komerčních evropských komerčních komerčních nemovitostí

Zdroj: www.investicniweb.cz

Soumrak ornamentů

Před nedávnem zde Pavel Kohout velmi trefně nazval podstatnou část rovnic moderní ekonometrie „matematickými ornamenty“. Nemohu souhlasit více. Přesto se domnívám, že matematika hraje v moderní ekonomii podstatnou roli: používá se k zastrašování nepřátel.

Zdroj: finmag.penize.cz

Advokáti bojkotují kontrolní hlášení. Vadí jim prolomení mlčenlivosti...

je hlavní argument některých advokátů, proč nepodají svá kontrolní hlášení k DPH v požadovaném rozsahu. Finanční. správa evidovala do čtvrteční.

Štítky: tis hlášení daňov spr pr hl kontroln advok a daňov mlčenlivosti

Zdroj: echo24.cz

Crowdfunding — Médiář

Na hlídač domovů či trojrozměrné pero dostali čeští vývojáři od lidí díky americkému Kickstarteru miliony korun. Klíčovým tématem největšího obchodního.

Štítky: miliony peníze chytrý peníze od hardware chytrý hardware vybírá vybírá na od lidí

Zdroj: www.mediar.cz

Ecb | pro investory

Články mapující investice, hlavně pak akcie, zlato a stříbro

Štítky: nyní se to za když jsem že k s komentářem za výmysl považoval jsem bude dotlačena tomu bude výmysl

Zdroj: proinvestory.cz

Doporučené články – Investičníweb.cz

V prvním čtvrtletí investorům nejvíce radosti dělalo zlato. S IPO na pražské burze se v tomto týdnu "roztrhl pytel. Vlastní nastavení zpráv a výběr sledovaných.

Štítky: dne zajímavost dne zajímavost za uplynulý týden investičním webu za za uplynulý článků a videí webu za uplynulý doporučené články doporučené

Zdroj: www.investicniweb.cz

iUHLI.tv: Má uhlí vůbec šanci?

Uhlí je v Česku ve zvláštní situaci a další vývoj tuzemského uhelného sektoru bude záviset především na sousedním Německu. Má tak české uhlí vůbec šanci? Podívejte se na další videorozhovor pro iUHLI.tv tentokrát s analytikem J&T Banky Michalem Šnobrem.

Zdroj: iuhli.cz

V Mostě dluží 18 lidí ze sta, ve Žďáru nad Sázavou jen čtyři

Počet občanů s dluhem po splatnosti zapsaných v Registru fyzických osob Solus vzrostl poprvé od září 2014. K 30. září 2015 evidovalo sdružení ve svém negativním registru dluh po splatnosti u 8,12 % ...

Zdroj: finexpert.e15.cz

Je zdravá výživa přínosem pro snižování emisí? Není to tak...

Potravinový řetězec, od vidlí k vidličce, má ve Francii na svědomí kolem 30 procent emisí plynů se skleníkovým efektem. To

Zdroj: ekolist.cz

Cena elektřiny padá, ale na účtech to nevidíme. Zelená politika...

Ceny elektřiny jsou v Evropě na historickém minimu. Na. pražské burze se megawatthodina obchoduje kolem 21 eur. Dolů

Štítky: to a na var ale v se je s echo

Zdroj: echo24.cz

Erste Group Bank loni dosáhla čistého zisku 968,2 milionu eur...

Rakouská bankovní skupina Erste Group Bank vykázala za celý loňský rok čistý zisk 968,2 milionu eur. V. samotném čtvrtém čtvrtletí ...

Štítky: rok korun miliardy group eur miliardy eur erste erste group erste group bank group bank

Zdroj: www.investicniweb.cz

Zima se blíží: Vyžeňte netopýry z komína a nechte odborníkem prověřit kotel

Plynovým kotlem je v tuzemsku vytápěno přibližně 1,5 milionu domácností. Těch se týká povinnost nechat před topnou sezónou plynový spotřebič zkontrolovat. Ani majitelé kotlů na tuhá paliva by však přípravu na nadcházející zimu neměli podcenit. Prohlédnutí otopné soustavy a drobné úkony, jako třeba odvzdušnění radiátorů, jsou otázkou několika minut. Ušetří ale tisíce korun a přispějí k bezpečnému vytápění, informuje E.ON Energie.

Zdroj: moneymag.cz

Zemní plyn | pro investory

Organizace zemí vyvážejících ropy (OPEC) je na světě cca 40 let. Tuto analýzu věnuji ruské ekonomice a její budoucnosti. Veškeré informace na těchto stránkách jsou.

Štítky: že jsem registrace ruské plynu registrace předplatného předplatného komentáře zakázány zakázány je na

Zdroj: proinvestory.cz

Zdravotní pojištění pro živnostníky v roce 2016

Zálohy musíte platit i při nízkém zisku. Kolik zaplatíte příští rok?

Zdroj: finexpert.e15.cz

Červený burčák je mezi Čechy populární. Proč je ho tedy tak málo?

Když se řekne burčák, většině lidí se vybaví světle žlutý kalný nápoj se svěží chutí a menším obsahem alkoholu. Mnoho Čechů si oblíbilo i červenou variantu tohoto vinného meziproduktu, aniž by o něm vědělo, že se liší nejenom v barvě. Na rozdíl od bílého burčáku je ten červený k dostání v omezeném množství, protože vyžaduje jiný proces výroby. Nejlepší je ho kupovat přímo od vinaře a rozhodně nepít ten, který stál dlouho na slunci.

Zdroj: moneymag.cz

Srážky lze nově provádět i z dohody o provedení práce

Pracujete na dohodu o provedení práce a máte srážky ze mzdy? Tak vás jistě bude zajímat, že do příjmů, z nichž lze provádět exekuční srážky, od 1. září 2015 nově přibyly mimo jiné také odměny z dohody o provedení práce.

Štítky: ze mzdy provádět lze důchodu srážky nově příplatek odměny z přibyly nově přibyly

Zdroj: portal.pohoda.cz

Caterpillaru prudce klesl zisk i tržby

Čistý zisk největšího světového výrobce stavebních a těžebních strojů Caterpillar se v letošním třetím čtvrtletí propadl na 368 milionů dolarů. Ve stejném období loňského roku americká firma vydělala miliardu dolarů.

Zdroj: iuhli.cz

Podnikatelé kupují Ferrari a ostatní...? Ostrá debata kvůli mzdám

Ekonomika roste, firmy mají větší zisky, měly by vzrůst i platy, říkají odboráři. Mluví o pěti procentech. Ne všechny firmy si to mohou dovolit. Ty, které na to mají, dají klidně více, někteří podnikatelé ale přidávat nemohou, varují živnostníci a malé firmy. V pořadu Máte slovo se zaměstnavatelé a zástupci odborů a zaměstnanců ostře střetli v debatě o to, kdo koho šidí.

Zdroj: moneymag.cz

Smíchovská Gourmet Pauza propaguje zdravé jídlo. Láká na časné snídaně

Majitelé nového smíchovského bistra mají dlouholeté zkušenosti s přípravou zdravých a nutričně vyvážených jídel. Právě ta jsou pilířem zdejší nabídky. Podnik otvírá už v sedm hodin a láká na zdravé snídaně.

Zdroj: life.ihned.cz

Digitální rádio — Médiář

Například Rádio Blaník hraje dnes celý den bez reklam. Veřejnoprávní rádio představilo svůj plán digitalizace. Klíčovým tématem největšího obchodního setkání.

Štítky: a na pro v do pr media z tv rádio

Zdroj: www.mediar.cz

Žižkovský vysílač v Praze - tipy na výlet

Žižkovský vysílač se nachází v Mahlerových sadech na Žižkově v Praze. Měří. 216 m a je nejvyšší stavbou Prahy. Znám

Zdroj: www.vlastiveda.cz

Pohádková říše Fábula - tipy na výlet

Vydejte se do Kamenice nad Lipou, kde kromě zámku můžete navštívit i Pohádkovou říši FÁBULA, která je ideálním místem pro rodinný výlet. Za

Zdroj: www.vlastiveda.cz

Online — Médiář

Nižší počet impresí, jež začala reklamní platforma vykazovat, vedl k tomu, že ji vydavatelé přestávají uznávat jako podklad pro platby. Klíčovým tématem.

Štítky: chce jen internetu na internetu seznamu peněz webu letos řada víc peněz

Zdroj: www.mediar.cz

Program vysílání | České Budějovice

Odpolední host Jaký byl rok 2015 v jihočeském sportu. Kuchařské čarování Předsilvestrovský díl - zvídavé otázky na. Rozhlasový bazar Prodej, koupě a výměna na.

Štítky: po rok km zataženo přehrát přehrát audio zvířata nebezpečí dámská stav vozovky

Zdroj: www.rozhlas.cz

České ekonomice se daří. Ve 2. čtvrtletí zrychlila

České ekonomice se daří. Vyplývá to z nejnovější analýzy Českého statistického úřadu. Ta potvrdila, že růst národního hospodářství ve druhém čtvrtletí byl dokonce rychlejší než v silném prvním kvartálu. Pololetní výsledky ukázaly, že podle dostupných dat byl meziroční růst HDP druhý nejvyšší v EU.

Zdroj: moneymag.cz

Jak se finančně vypořádat s uprchlickou krizí?

Poslanec Evropského parlamentu za ČSSD Pavel Poc nepochybuje, že současná migrační krize je jednou z největších výzev, kterým novodobá Evropa musí čelit. Jak se s ní ale finančně vypořádat?

Zdroj: moneymag.cz

Hypotéky si dávají již třetí měsíc pauzu. Zdražují však nemovitosti...

I když experti předpokládali, že sazby hypotečních úvěrů začnou stoupat, ani říjnový trend to nepotvrdil. Úrokové. to sice rekord.

Zdroj: finance.idnes.cz

Bankovní sektor

Sekce Bankovní sektor na serveru business.center.cz, informačním serveru pro podnikání.

Štítky: sazba pro plateb bank české české republice u plateb platebním styku plateb se se vztahem

Zdroj: business.center.cz

Pojistěte, jen co potřebujete, radí expertka. Nedá navíc ani 10 korun

Pojištění je nástroj, jak si chránit svůj život a majetek před nenadálými událostmi, které nám život přináší. Jaké pojištění si sjednat a proč, radí v seriálu o finanční gramotnosti ekonomka Marcela Hrubošová.Další články k tématu:Finanční gramotnost: Pět tipů, jak ušetřit v domácnostiFinanční gramotnost: rozdělte si peníze na díly, budete bohatšíFinanční gramotnost: pět tipů, jak se začátkem školy ušetřit

Zdroj: finance.idnes.cz

Aetna — Médiář

První místo u reklamních katů obsadil výrobce piva se svým útokem na pražské kavárny. Klíčovým tématem největšího obchodního setkání ve střední Evropě bude.

Štítky: výrobce na pražské tendru se umístila reklamních katů umístila guerilla guerilla příběhů katů obsadil svým útokem útokem na

Zdroj: www.mediar.cz

Proti obezitě pomůže operace: V Česku jí podstoupilo už kolem deseti tisíc lidí

Lidem, kteří podstoupí operativní léčbu obezity, se mnohem lépe daří udržet si zdravou váhu. Podle průzkumů je v Česku obézních 23 procent muzů a 22 procent žen. Bariatrická chirurgie pomáhá také při léčbě diabetu.

Zdroj: life.ihned.cz

Vláda podvedla důchodce? Není schopna jim přidat, zlobí se poslanec

Průměrná penze měla příští rok vzrůst o dvě stě korun, nakonec stoupne o pouhých 40 korun. Koalice se proto rozhodla zvýšit jednorázový příspěvek z 600 korun na 900 korun. Důchodci by jej ale měli dostat až v únoru příštího roku. Podle poslance TOP 09 Františka Laudáta vláda jednoduše není schopna nebo nechce penzistům přidat.

Zdroj: moneymag.cz

Očima expertů: Kdo máš tlustý pas, nechoď mezi nás! Danit nezdravé potraviny?

Milujete sladké? Bič na vás! Rádi si pochutnáte na grilované klobáse, škvarkové placce nebo slaďoučkém koblížku? Odnaučí vás to daň z cukru a tuku. A když neodnaučí, aspoň bude víc peněz na vaše léčení. Co na to ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, kuchař Roman Vaněk, dietoložka Kateřina Cajthamlová, ekonom Aleš Michl a další osobnosti?

Zdroj: finmag.penize.cz

Miliardář Eli Broad nechal pro Los Angeles postavit nové muzeum. Stálo 140 milionů dolarů

První návštěvníci si v Los Angeles prohlédli nové muzeum zvané The Broad, které otevřel dvaaosmdesátiletý miliardář a filantrop Eli Broad. Muzeum stálo 140 milionů dolarů a podle Broada má přispět k tomu, aby se v centru Los Angeles zvýšil turismus. Muzeum je zaměřené na současné umění, ve stálých sbírkách má zhruba 2000 děl.

Zdroj: zahranicni.ihned.cz

Orchestry, soubory, festivaly a soutěže

Poslechněte si lidové písně a instrumentální hudbu profesionální úrovně. Hraje skladby většiny známých českých i světových swingových kapel. Poskytuje podporu.

Štítky: let do big rozhlasový bohemia let z gustava broma gustava broma rozhlasová

Zdroj: www.rozhlas.cz

Země Eu se shodly, jak po roce 2020 snižovat některé emise...

Členské země EU se shodly na způsobu, jak budou postupovat při snižování emisí mezi lety 2020 a 2029 a po roce 2030. ČTK

Zdroj: ekolist.cz

Budinský míří do ČEZ Distribuce

Novým členem představenstva ČEZ Distribuce bude od října Vladimír Budinský, který dosud působil na pozici ředitele strategie a komunikace v Severočeských dolech. V ČEZ Distribuci povede úsek Síťové služby. Post mluvčího v Severočeských dolech bude zastávat Lukáš Kopecký.

Zdroj: iuhli.cz

Hypotéky: Další růst úroků se nekoná, prodej nových bytů v Praze míří k rekordu

Průměrná úroková sazba u hypoték v České republice v září podle dat Fincentrum Hypoindexu stagnovala a zůstala na srpnových 2,11 procenta. Pohybovala se tak jen 0,06 procenta nad nejnižší historickou hodnotou 2,05 procent, na níž setrvávala v květnu a červnu letošního roku. V září si lidé sjednali 8600 hypoték v celkovém objemu 15,931 miliardy korun. Za letošních prvních devět měsíců bylo sjednáno 77 629 hypotečních úvěrů v objemu 139,766 miliard korun. Není tak vyloučeno, že letos dojde k překonání rekordního roku 2013, kdy bylo za celý rok uzavřeno 95 834 smluv za 155,796 miliardy korun.

Zdroj: moneymag.cz

Jak se tuneluje zlaté vejce aneb Kolik Bakala vydělal na NWR...

Společnost NWR byla od začátku svého působení v Česku, potažmo na pražské burze, spojována se jménem Zdeňka Bakaly. Ten

Štítky: již společnosti rpg nakonec okd bakala nwr invest karbon invest karbon

Zdroj: www.investicniweb.cz

Jeho auto není jeho. Zjistil to po dvou letech - iDNES.cz

Když jezdíte ojetým autem, nikdy si nemůžete být jisti, že je opravdu vaše. Prolustrovali. články k tématu.

Zdroj: finance.idnes.cz

Když lysohlávky zrály. Takhle my tu debatujeme

V senátu vystupují hoaxeři, v televizi kyberšmejd varuje před kyberšmejdy a pak se v ní řeší, jestli kouření vůbec škodí zdraví. To by nemělo být přijatelné ani v sezoně psychotropních hub.

Zdroj: finmag.penize.cz

Na šachtě je dost práce i pro malá rypadla

V hnědouhelných lomech je dost práce i pro malá a střední rypadla. Nejčastěji se používají při čištění a přestavbách linek pásových dopravníků a pro úpravy terénu při odvodnění těžebních lokalit. Někdy se mohou hodit i ke zvedání břemen.

Zdroj: iuhli.cz

Bez energetiků ani ránu

Aby těžební technologie mohla pracovat, v budovách se svítilo, bylo v nich teplo a po práci se mohli zaměstnanci osprchovat teplou vodou, na tom všem mají svůj podíl energetici. Stěžejní je provozuschopnost, spolehlivost a bezpečnost vyhrazených elektrických zařízení určených pro těžbu.

Zdroj: iuhli.cz

Opustí ČNB svůj kurzový závazek jako Švýcarská národní banka?

Stále zde visí velký otazník nad Českou národní bankou a ukončením jejího intervenčního režimu.

Zdroj: finexpert.e15.cz

Slevy « Rodinné finance

Řešíte otázky týkající se vzniku společnosti. Významná část nízkonákladových leteckých dopravců zvýšila v letošním roce ceny letenek.

Štítky: ceny podnikatel ale studentů výrazně ušetřit pepa nejoblíbenější sortimentu isic

Zdroj: www.rodinnefinance.cz

Korea mění Česko na velmoc automobilů. Sypou k nám miliardy

Ve třetím dílu seriálu TN.cz o zahraničních investicích v České republice je na řadě další asijská velmoc - po druhém Japonsku, které v ČR investovalo přes 100 miliard, je totiž na řadě Jižní Korea.

Zdroj: moneymag.cz

Dlouhý chce rozhodnutí o lomu ČSA co nejdříve

Odkládaní rozhodnutí o prolomení limitů v lomu ČSA není řešením. Je to pouze vyústění dalších nejistot v energetice. Uvedl to prezident Hospodářské komory České republiky Vladimír Dlouhý.

Zdroj: iuhli.cz

Apple umožní od středy blokovat reklamu

Už ve středu bude dostupná nová verze operačního systému iOS. Zavede nepříjemnou novinku pro reklamní trh. Verze 9 umožní majitelům telefonů iPhone a tabletů iPad přidat do výchozího prohlížeče Safari různé doplňky blokující zobrazování reklam...

Zdroj: mam.ihned.cz

Ochrana soukromí a soubory cookies | Web

Odpovědi na nejčastější otázky týkající se živého vysílání, audio archivu, webu a vysílačů Českého rozhlasu.

Štítky: můžete také web cookies stránkách stránce souborů prohlížeče souborů cookies soubory cookies

Zdroj: www.rozhlas.cz

Nová ekonomika | pro investory

Toto je již druhý lednový článek soutěže čtenářů roku 2014. Kdo. chce soutěžit, posílejte články. Předem. někoho to může být krásná.

Štítky: sa ne je to aby lidi ale jen napsal protoze nas

Zdroj: proinvestory.cz

Čína pálí víc uhlí než zbytek světa

Čína po 13 letech rychlého růstu spaluje víc uhlí než zbytek světa. Za toto období byla země s nejvyšším počtem obyvatel zodpovědná za více než 80 procent globálního růstu využití uhlí od počátku 21. století.

Zdroj: iuhli.cz

Jak levně vytápět rodinný dům?

O tom, kolik letos protopíte, rozhoduje hned několik faktorů. Cenu vytápění ale můžete zmírnit volbou vhodného zdroje.

Zdroj: finexpert.e15.cz

Kdy, když ne teď? Problém časových preferencí

„Čím dřív, tím líp“, nebo radši „kdo si počká, ten si dočká“? Pojďme prozkoumat, proč vlastně požadujeme u investic pozitivní výnos a jak to, že vysoký trest nemusí odradit zločince od činu.

Zdroj: finmag.penize.cz

Ipo nejen jako cesta k penězům, ale i dálnice k mediální slávě...

Vstup společnosti na burzu není jen způsobem, jak si zajistit prostředky na financování zamýšleného rozvoje či snížení zadlužení.

Štítky: jako banky korun usa burza kofola ipo československo mediální výstupů

Zdroj: www.investicniweb.cz

Jste bohatí, nebo chudí, máte přehled, kde je hranice? Otestujte...

Měsíční výdělky rozhodují o tom, co si každý může dovolit a jaká je jeho životní úroveň. 6. V Česku existují tři stupně invalidních důchodů.

Zdroj: finance.idnes.cz

Propustil lempla. „Pracant“ šel k soudu a na zaměstnavatele vyzrál

Zbavit se lempla, který práci předstírá, není v Česku snadné. A to ani tehdy, když mu to dokážete. Potvrzuje to případ zaměstnavatele, který se rozhodl otevřeně promluvit. „Strávil jsem touto patálií desítky, možná dokonce stovky hodin, kromě mnoha jiných věcí jsem zjistil, že zdaleka nejde o ojedinělý případ,“ říká Vladimír Labuda, majitel Agentury J.L.M.Další články k tématu:Jak to chodí na pohovorech: děkuji, práci nechci, dělám totiž načerno

Zdroj: finance.idnes.cz

Internetový Hr magazín.

Ministerstvo práce a sociálních věcí a Personalista.com nabízí lidem novou úpravu DŮCHODOVÉ KALKULAČKY. Lidé si budou moci spočítat svůj budoucí důchod bez.

Zdroj: kalkulacka.personalista.com

Realita na Instagramu: Fotograf odhalil, co se skrývá za dokonalými fotkami

Z dokonalých fotek na Instagramu může slabší jedinec snadno podlehnout depresi, že nežije tak vzrušující a krásný život. Thajský fotograf Chompoo Baritone však ukazuje, že realita může být často úplně jiná, než jak vypadá na fotkách. Je tak dalším z umělců, kteří kritizují falešnost "přefiltrovaných" fotek na Instagramu.

Zdroj: life.ihned.cz

Elektronická evidence tržeb bude zlatý důl pro operátory

Po plošném zavedení jim vydělá až 100 milionů měsíčně.

Zdroj: finexpert.e15.cz

Vnitropodnikové směrnice – 8. část

V tomto díle si představíme další neméně důležitou vnitropodnikovou směrnici – tentokrát se budeme zabývat tématem tvorby, čerpání a účtování zákonných i ostatních rezerv. Pojďme se tedy podívat, jak by taková směrnice mohla vypadat.

Štítky: směrnice opravy opravu rezervy rezerv obal vytvářet na opravu tvorbu vnitropodnikové

Zdroj: portal.pohoda.cz

Kostel by stál uprostřed lomu

Dnešní dvojčata Stanislava Štýse zachytily jižní část lomu Most před a po rekultivaci. Na barevné fotografii je vidět stav v roce 2010, černobílý snímek ukazuje stejné místo v roce 1970.

Zdroj: iuhli.cz

Česko splňuje všechna kritéria pro přijetí eura

Česká republika splňuje všechna ekonomická kritéria pro přijetí eura. Vyplynulo z aktuální analýzy Výzkumné služby Evropského parlamentu, na které jako první upozornil lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský.

Zdroj: moneymag.cz

Facebook — Médiář

Obrázková síť pouští mezi 300 milionů svých uživatelů marketéry. Nejnovější snaha přední světové sociální sítě uzmout si původní obsah vydavatelů, to je.

Štítky: to sociální k na facebooku spustil čím dál síti vekra pro marketéry marketéry

Zdroj: www.mediar.cz

Náklady na studentský život

Studium na vysoké škole bývá výrazně nákladnější než na střední, zatímco ochota rodičů dál zaopatřovat již odrostlé potomky se ve většině rodin postupem času snižuje. Není tedy divu, že finančně může jít o nelehké období. Náklady rostou, ochota...

Štítky: náklady škole kde zábavy do zábavy život na vš

Zdroj: flek.cz

Víte, co může ovlivnit váš budoucí důchod? Otestujte se - iDNES...

Znát alespoň základní důchodová pravidla se vyplatí každému, kdo si začne vydělávat. Nemůže

Zdroj: finance.idnes.cz

V Průmyslovém paláci začíná 17. ročník Designbloku, potrvá do úterý

Mottem letošního ročníku Desigbloku je svoboda. V Průmyslovém paláci představí svoji práci umělci ze všech oblastí designové tvorby. Designblok nebude jen na Výstavišti. Po městě je přichystáno několik desítek instalací a výstav na více než 70 místech.

Zdroj: life.ihned.cz


404 hubero kororo